Golf mk5 2.0TDI sportline

Golf mk5 2.0TDI sportline

Član
Golf je odlican,fino radis sretno u daljnim radovima,a reci mi za ovaj volan kakvu si farbu koristio,neki obicni sprej ili spricom 2k,bazu...
 
Hvala drug, slikacu ujutrru bocicu od farbe, pise na njoj spuzvom
da se farba pa sam i ja lagano spuzvicom, razmisljao sam da je u spricu naspem pa
odustao, mozda i moze :D
 
Član
aj bas daj da vidim cime si farbao i gdje se ima uzeti to za farbanje volana?
znaci 2000 vodobrusnim ga presao i sa tom spuzvicom i gotovo? lijepi radovi, samo ja nikad ne bih ovu sjajnu crnu na unutrasnjost stavio, to se svaka praska vidi
 
Član
Drug jesi slikao tu farbu kojom si radio volan. Ja imam kozne stolice kojima bi mijenjao boju u crnu pa mi ovo dodje dobra solucija. Mozes li nam reci i gdje si kupio, ili da ti posaljem pare pa mi kupi ako ti nije problem
 
Krenem da slikam, umazana bojom nema naljepnice tako da
sutra idem u prodavnicu boja i lakova pa cu uslikati proizvodjaca.
boja dodje u vrlo malom pakovanju kosta 5,50km a prodavnica
se zove fobolux i,sarajevo spasovdanska ulica.
Armine nije problem mogu ti kupiti, javi se na pm
sto se golfa tice zamijenjen lijevi zglob uskoro nastavak.
 
Uzete sve 4 iste gume 225-40-18
mala usporedba stare i ove xd
hrwhzd.jpg

Na podvozu je bio jedan problemcic i to rijeseno novi zglob
do sada je sve bilo DIY i bice i ubuduce sto znam 100%
sam cu i uraditi, sto ne znam prepustam ostalima.
dg2azt.jpg
 
Nije se mirovalo, skinute felge ove gume lose isto
ofarbane, stavljene druge kume i balansirane,
usput celjusti kocione u y3d tornado red ofarbam.
15gxmxi.jpg

2a821s0.jpg

156y4d0.jpg

uradjen i mali servis kompletan ulje i svi filteri,
ujutru nosac mjenjaca, onda mogu egr raditi.
tu jos se dvoumim da li ga otvoriti i onda na
cipovanju softverski ukloniti i miran.
 
Pozdrav

Izvini sto ti se serem na temu ali moram pitati. Pratim ove neke DIY-eve na forumu, ljudi srede felge pa budu ko nove. Ima li neko na forumu da se bavi sredjivanjem felgi? Kod mene su alu 16" Peugeot 7-okrake. Dvije zadnje su malo ogrebane pa bi to trebalo zagitovat. Uglavnom ono sto mi najvise smeta jest sto je puno prljavstine s unutrasnje strane i to bi trebalo sve ocistit;
, ispolirat i necim lakirat da se zastite ida dobiju sjaja...
 
Peh sam...danas me negdje neko ogrebo malo naprijed ispod fara...nije strasno....plastika je (peugeot)....trebalo bi zafarbat malo i sredit....takodje nazad na jednom mjestu, nista strasno....boja crna...da li bi mogao to pogledat? I jesi li iz Sa?
 
Radilo se opet, skinuta prednja stakla i stavljene folije na sva stakla sem prednje sajbe.
i zamijenjeni seleni tj nosaci motora mjenjaca na mostu.
ako nekome budu trebale folije neka se javi imam momka koji super radi dobre folije a povoljan.
2vsl1sl.jpg

2mrshac.jpg

102lc3s.jpg
 
Član
Lijepo je ispalo prava kultura a i vide se promjene na golfacu sve ljepsi i ljepsi...da nisu exalibur folije spram cijene odlicne bude na autu...:)
 
Top