GOLF 5 GTI

GOLF 5 GTI

Član
Hahahahaha A zela legendo tu si upravu :) Čadim 4 ever :) hahahahaha
Moj nerodjeni buraz ima Golf 5 GTI sa 147 kW i odmah da znas njemu rezervuar ne moze biti vise od 3-4 dana. Auto leti u svakoj brzini i zvuk je gori zemlja. On je kupio novog kojeg je narucio po svojoj zelji i sto se tice potrosnje kad je fino vozi trosi 13-14L a kad je gazi 18-20L trosi po gradu. Na otvorenom ide od 12-16L kad je gazi od 100 do 230 km/h, a kad pazi i gladi gas otvorene ne ide ispod 10-11L. To su ti provjereni podaci od auta koje je kupljeno u salonu novo i koje ima sad 30 000km na satu. Nikakvih problema nije imao sa njom do sada i samo sipa gorivo i vozi nit trosi ulje nit je bilo kvarova. Sve u svemu auto je gori zemlja samo moras imati dubok dzep (kao on) da bi ga mogao sipati svako 4-5 dana pun tank.
 
Član
Ako se uzima gti potrosnja je u sasvim drugom planu... ako vec gledas potrosnju, e onda je brundavi cadjo za tebe. Ti bi da imas zvuk gti benzinca, da ide super, a da trosi kao 1.9 tdi :D
 
Limpi je napisao(la):
Ako se uzima gti potrosnja je u sasvim drugom planu... ako vec gledas potrosnju, e onda je brundavi cadjo za tebe. Ti bi da imas zvuk gti benzinca, da ide super, a da trosi kao 1.9 tdi :D

ma vala to mi je puno 15-16 pa moro bi za 10 dana pola plate dat za gorivo
bolje je brundavog cadju cipovat:icon_biggrin:
 
ma vala to mi je puno 15-16 pa moro bi za 10 dana pola plate dat za gorivo
bolje je brundavog cadju cipovat:icon_biggrin:


Repect:cool::cool::cool:
 
Ako te brine potrosnja, onda kao sto kazu, dizel ti je rjesenje. Ja sam vozao 6-icu 2.0TDI 140CV, auto odlicno vuce, a trosi do 7-8l kombinovane neke nadprosjecno srednje brze voznje, sumnjam da je Mk 2.0TDI ista losiji. Znaci ako nadjes dobar primjerak 2.0TDI, nemoj bjezati od njega. A tek da vidis 5-ica GT TDI DSG kako ide, naprosto te lijepi za sjediste:cool:
 
Član
racunica je jednostavna, fine voznje nece mnogo trositi i nece te brinuti, ali ako mislis stisnuti, malo ''utrke'' voziti onda budi spreman da sipas, ove cifre od 15l su mi apsurdne, mislim mogu ce su ali brate to je full gas cijelu noc
 
Član
Nisu, koliko sam cuo od vlasnika, neke normalnije malo brze voznje u gradu, GTi oko 14-15 trosi...
 
trosi brate- trosi...ja sam neki dan prodao jednog, bas takvog za 25000KM 2005 god. ( a ima jedan u AC Quattro JAKO MNOGO DOBAR)

al i ide brate- IDE !!!!!!!

odradi usis, izduv, cip i ugradi mu plin jbg (da duplo manje trosi a da imas tu snagu) hehehehh- sega ziva :)))))



neko rece gore da ako gledas na potrosnju auta od 200 konja- fulio si temu ili je lapsus u pitanju, ne GTI nego TDI

sta god da odlucis- SRETNO !!!!!!!!!!!!
 
Član
za snagu koju ima i nije neki potrosac, oko 12 litara gradske voznje a otvoreno oko 9, govorim o normalnoj voznji
 
Član
Uptravo kako kazu ako mislis kupovati GTI onda pitas koliko ima ks, koliko ide do 100 km/h i kolika je krajnja. Dalje se nista ne pita :) onaj ko postavi cetvrto pitanje a koliko trosi??? onda taj GTI nije za njega :) Za takvog je TDI :)
To su istinite cifre testirane su, i jos je kod buraza auto 2 godine :) Kocka znas na kojeg mislim GTI-a (jedan jedini crveni GTI i prvi kod nas)
Gradske voznje kad se vozamo znaci normala je 12-13 litara samo jesi li ga malo "ucepio" eto te na 15 i vise i to je vise puta provjereno i nisu to pretjerane cifre :) Iskreno to je normalna neka potrosnja za onakvu snagu i onakvu silu od auta. Ipak auto ima 200 BHP a i uz to je turbo motor pa je zato tu potrosnju i ocekivati :icon_biggrin:
 
Član
Već to rekoh

Prodavao sam 2 gti-a,svako drugi poziv koji sam primio je zvučao:Zdravo,jeli vaš ovaj gti?Jeli prodan?A molim te reci mi pošteno,koliko troši?

Tvorničke podatke o prosječnoj potrošnji treba zanemariti i slobodno na te cifre dodati još 20-30% veću vrijednost.Ta vrijednost raste u nebesa kada se auto vozi sportski.Isto vrijedi za testove auto novinara,za golfa 5 gti su pričali o prosječnoj potrošnji od 10 litara,uz skoro sportsku vožnju.Ma daaaj

Što se tiče testova raznih auto novinara,oni su većinom jako dobro podmazani.Njihove testove možemo shvatiti samo okvirno.Ako pratite testove auto emisija i auto novina iz BiH,u njima nema auta koje ne valja. Sve je super na njima.Oni njima daju novo auto na 7 dana,plate malo goriva,pa gdje ćeš poslje toga nešto ružno reći za auto?:D
 
Član
Ada hehehe ma sepet ne moze se upravljati sa njim, joj koji dres, ala sine kaliko trosi, je*o ovo ode kicma u ovom hahahaha bas ce oni to reci hahahahahaa Cim kaze GTI, OPC, RS, M Power, AMG, itd za to treba imati dubok rezervuar ovaj mislim novcanik :icon_smile: Sto se tice Sportskih ikona nijedan ne trosi malo a da ide k'o nenormalan... Oni su pravljeni da idu kao avioni i da trose to je kod njih i bitno :)
 
Član
Ma ne mora se imati dubok džep.Ja pola mjeseca štopam a pola se vozim kao čovjek:D

Sa nekim dizelom bih mogao nekad i curi piće platit:lol::lol::lol:A ovako pijemo janu koju sam kući usuo sa česme:D
 
Član
waaaaaaaaahahahahahahahahahaaaaaa a najjaci si legendo hahahahahaaaa to je ono kad konobar pita "izvolite" a ti kazes ja cu kafu sa mlijkom i onda se okrenes prema curi i kazes a kakvu ces ti kafu hahahaahahahahahaaaaaa nema sine sok samo kafa ili caj hahahaahaaaaa Hajmo se vratit na temu j**o te odesmo predaleko :)
 
ZELA GTI je napisao(la):
Ma ne mora se imati dubok džep.Ja pola mjeseca štopam a pola se vozim kao čovjek:D

Sa nekim dizelom bih mogao nekad i curi piće platit:lol::lol::lol:A ovako pijemo janu koju sam kući usuo sa česme:D

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::cool::cool::cool::cool::lol::lol:
 
Top