Golf 4 motor se cuje najednom glasno

Golf 4 motor se cuje najednom glasno

Jbg nisam to ni znao da postoji majstor mi pokazao, uglavnom cijev koju vidiš kad dignes haubu pa iza motora dole ide tj. Ko neki početak auspuha, uglavnom isprepletena nekakva zicama, meni je cak kad radi motor pušilo kroz nju malo jer ko napukla bila pa puštala dim i usput naravno čulo mi se auto ko traktor

Slabo se ja u ovo razumijem osnove ali bgm na osnovu simptopa bas lici na ovo moje, auto ide normalno ali se čuje bas ;)

Ako hoćeš mogu za 20-30min ti je uslikati gdje dodje tacno ako je ne uspijeva skontat ;)
 
Član
FE-00006.jpg
 
Član
kad krenes prva druga stavi ruku na mjenjac i blago npr u prvoj dodirni prema naprijed ako osjetis vibracije ili lukpanje najvjerovatnije je zamajac jesil provjerio nosace pogledaj kod dva ili vise majstora okolnih meni je za pokvaren maf jedan trazio da pod hitno mi promjeni zupcasti ;)
 
Član
kad krenes prva druga stavi ruku na mjenjac i blago npr u prvoj dodirni prema naprijed ako osjetis vibracije ili lukpanje najvjerovatnije je zamajac jesil provjerio nosace pogledaj kod dva ili vise majstora okolnih meni je za pokvaren maf jedan trazio da pod hitno mi promjeni zupcasti ;)

Ja neki dan na a3 sportback 2.0tdi mijenjao lezaj na poluosovini...al' prije toga mu jedan majstor zamijenio set kvacila, pa onda i lezajeve na tockovima... ono, hladno mu uzeo 1500km i nije "potrefio" kvar, a da ne pricam kako ce njegov set kvacila prodati, polovan ispravan.. Toga je sad sve vise, ovdje kod nas malo koji majstor ce ti dozvoliti da budes tu dok on radi...ako imas vremena sjedi i gledaj dok radi, nek ti ne bude mrsko ;)
 
Član
Upalis auto i sagnes se..nadjes ovo fleksi crijevo i vidis pusta li
Ja neki dan na a3 sportback 2.0tdi mijenjao lezaj na poluosovini...al' prije toga mu jedan majstor zamijenio set kvacila, pa onda i lezajeve na tockovima... ono, hladno mu uzeo 1500km i nije "potrefio" kvar, a da ne pricam kako ce njegov set kvacila prodati, polovan ispravan.. Toga je sad sve vise, ovdje kod nas malo koji majstor ce ti dozvoliti da budes tu dok on radi...ako imas vremena sjedi i gledaj dok radi, nek ti ne bude mrsko ;)

Sjedio bi on... al ne daju "posteni" majstori...
evo nedavno naletim na ovaj primjer
 
Član
Ja neki dan na a3 sportback 2.0tdi mijenjao lezaj na poluosovini...al' prije toga mu jedan majstor zamijenio set kvacila, pa onda i lezajeve na tockovima... ono, hladno mu uzeo 1500km i nije "potrefio" kvar, a da ne pricam kako ce njegov set kvacila prodati, polovan ispravan.. Toga je sad sve vise, ovdje kod nas malo koji majstor ce ti dozvoliti da budes tu dok on radi...ako imas vremena sjedi i gledaj dok radi, nek ti ne bude mrsko ;)
OBAVEZNO gledaj sta ti radi na autu tako sam i ja gledo i maznu mi covjek dva sarafa za plastiku ispod motora proplako sam dok sam naso nove a glavu sam okrenuo 10 sekundi :( saznao sam da je manznuo na oko 180 kad se otkacila plastika nije bilo stete ali dok sam naso nove namucio sam se posteno jer ih nema nigdje
 
Ja neki dan na a3 sportback 2.0tdi mijenjao lezaj na poluosovini...al' prije toga mu jedan majstor zamijenio set kvacila, pa onda i lezajeve na tockovima... ono, hladno mu uzeo 1500km i nije "potrefio" kvar, a da ne pricam kako ce njegov set kvacila prodati, polovan ispravan.. Toga je sad sve vise, ovdje kod nas malo koji majstor ce ti dozvoliti da budes tu dok on radi...ako imas vremena sjedi i gledaj dok radi, nek ti ne bude mrsko ;)
Sjedio sam ja brate svaki dan,dovez'o auto i čekao 20 dana dok smo radili neku drlu,Znaš šta kaže kad ga pitaš kad će moje na red? E evo samo ove što su im sitnije opravkice riješimo pa ćemo onda tvoje "majke mi".Ja sa njima radio u njihovoj radionici,mijenjali kočnice,amortizere,spone,krajnice,balanštange,ulja.Na jednom fiatu ugradili plin i na passatu delfinu ubacili motor kompletan navodno se vlasnik vratio sa puta na more sa zaribalim motorom pa mu hitno.Za 20+ dana svoje digo na dizalicu zamijenili što smo kupili za pola sata.Uzeo mi pare i još se ja njemu zahvalio i platio ruke.
 
Top