golf 4 1.9 TDI 66kw

golf 4 1.9 TDI 66kw

Član
pozz: imam problem sa Golfom,
sve je pocelo od akolumatora bio je slab i upalio sam auto sa drugim akolumatorom i kad sam upalio vratio sam svoj slabi, kad sam sijeo u auto primjetio sam 2 sernoza su mi ostala upaljena rucna i abs i u vozni mi se ugasi auto i mal zadim ali ne znam odakle je tacno dim bio, upalio sam ponovo auto oba senzora su nestala i ja sam dalje vozio bes problema jedno 70 km. onda mi je u voznji pocelo da trza na jednom kad sam stisnuo kvacilo da prebacim iz 4 u 5 sam je sebi dao gas na max obrtaje i nakon 5 minuta mi se ugasi auto kad je se ugasio nisam mogao da ga upalim. cim ga upalim sam sebi da gas nesto zahlupeta kod motor ili iza motora i na auspuh mnogo dima i ugasi crn i bijel dim.
Molim za misljene ako je neko imao slican problem ili bilo sta dobro bi mi doslo, hvala
 
pozz: imam problem sa Golfom,
sve je pocelo od akolumatora bio je slab i upalio sam auto sa drugim akolumatorom i kad sam upalio vratio sam svoj slabi, kad sam sijeo u auto primjetio sam 2 sernoza su mi ostala upaljena rucna i abs i u vozni mi se ugasi auto i mal zadim ali ne znam odakle je tacno dim bio, upalio sam ponovo auto oba senzora su nestala i ja sam dalje vozio bes problema jedno 70 km. onda mi je u voznji pocelo da trza na jednom kad sam stisnuo kvacilo da prebacim iz 4 u 5 sam je sebi dao gas na max obrtaje i nakon 5 minuta mi se ugasi auto kad je se ugasio nisam mogao da ga upalim. cim ga upalim sam sebi da gas nesto zahlupeta kod motor ili iza motora i na auspuh mnogo dima i ugasi crn i bijel dim.
Molim za misljene ako je neko imao slican problem ili bilo sta dobro bi mi doslo, hvala
eh, akumulator se ne vadi dok auto radi... to se moglo raditi na dvičinama dizelima gdje nema procesora...
 
pozz: imam problem sa Golfom,
sve je pocelo od akolumatora bio je slab i upalio sam auto sa drugim akolumatorom i kad sam upalio vratio sam svoj slabi, kad sam sijeo u auto primjetio sam 2 sernoza su mi ostala upaljena rucna i abs i u vozni mi se ugasi auto i mal zadim ali ne znam odakle je tacno dim bio, upalio sam ponovo auto oba senzora su nestala i ja sam dalje vozio bes problema jedno 70 km. onda mi je u voznji pocelo da trza na jednom kad sam stisnuo kvacilo da prebacim iz 4 u 5 sam je sebi dao gas na max obrtaje i nakon 5 minuta mi se ugasi auto kad je se ugasio nisam mogao da ga upalim. cim ga upalim sam sebi da gas nesto zahlupeta kod motor ili iza motora i na auspuh mnogo dima i ugasi crn i bijel dim.
Molim za misljene ako je neko imao slican problem ili bilo sta dobro bi mi doslo, hvala
Sunce ti jbm jedva sam procitao.. Sernoza?
Vozi ti to majstoru, ako vec lupa, dimi, klepece..
 
Član
Moguce je da povlaci ulje na turbinu, ako sam daje gas i gasi se. Samo nemoj ga palit jer ako povuce pravo ulja u motor nadrljao si. Samo ces gledat kako ti motor odlazi u nepovrat. Nije rijedak slucaj mom prijatelju cesto takvi dolaze na servis nakon ovih simptoma nastave da ga pale misle da ce proci samo...
 
Član
Palio jeste jedan mehanicar i bio je upalio motor, radio kao sad nakon 5 min opet zahlupa i ugasi se. nisam vise ni pokusavao nista odlucio sam na servis
 
Član
da 5 min je radio normalno rada ne cuje se da radi eto kako je radio i pomislio sam krug :D i nisam ni uspio stisnuti kvacilo da ubacim u brzinu opet zahlupa i ugasi da sam bar krug otisao :D
 
Član
samo mogu reci jednu stvar da su mehanicari jako los ili sam ja takve srece 5 mjeseci ne mogu da mi skin senzor " nizak nivo ulja" mijeno sam senzor mijenjo ulje iso na dijagnostiku ma sve moguce su gledali i dan danas radi taj senzor a kazu sve ok a ulja ima uvjek isto ne znam sta je ali nije ni bitno sad :D
 
Član
da 5 min je radio normalno rada ne cuje se da radi eto kako je radio i pomislio sam krug :D i nisam ni uspio stisnuti kvacilo da ubacim u brzinu opet zahlupa i ugasi da sam bar krug otisao :D

A vrlo moguce onda da je zbog tvoje strucne zamjene akumulatora stradao ecu ili elektronika pumpe..provjeri i osigurace..a dijagnostika ce vise reci..a to za nivo ulja mislim da nema veze sa senzorom nivoa ulja, probaj izvaditi kljuc, skini minus klemu na par minuta, vrati nazad i onda daj kontakt i vidi onda sta ce biti, ako ne bude greske na boardu javi da ti kazem sta ces zamijeniti:D
 
Član
hehhehe oke drug javit cu ti ako bude tako
gledao sam bravu od haube onaj prekidac kazu do njega on je uredu neko govori mogli bi biti grijaci i to sam provjerio sve ok :D
 
Član
a sto se tice tog senzora nivo ulja izbaci mi na bord kompjuteru isto neka slova i kad upalim auto nestane i senzor i sve svaki put kad palim to mi izbacuje
 
Član
Znaci ti si upalio auto, skinuo obje kleme sa akumulatora i dok je auto radilo ti si mijenjao akumulator (vracao svoj stari)?
 
Top