EGR ventil golf 4

EGR ventil golf 4

meni je to majstor zamijenio a egr je donio bar izgledom u extra stanju....kaze skinut sa nekog golfa na kojeg je nedavno postavljen pa napravljena havarija od auta.... znaci skoro nov i dogovorili se 100 KM i kad je zavrsio kaze daj 80 KM i vozi :D inace covjek povoljan i fin :D
 
Član
cistio 3 puta egr i bude dobro par mjeseci pa opet cisti i onda sam zatvorio egr na stilu 1.9jtd, evo dvije godine vozim sav sretan.prije toga mi trzao auto jedva mognem krenuti, zakrcim saobracaj.ulje od servisa do servisa nije potrebno dosipati, plus na stilu ne javlja gresku za egr na tabli.
Sad vuce ko nenormalan :)
 
Član
da ne otvaram novu temu ova je jos svjeza .
probo sam da zablindiram egr , auto na leru radi dosla mirnije ali je na snazi izgubio mnogo jeli neko imo slicnu situaciju ?
 
Drug na čepu si trebao samo zamjeniti dihtung s donje strane koji nije tako skup, a za EGR ne znam tačno na kom dijelu pusta ali ne znam jel moguće ako na podloški pusta, da je zamjeniš, ( možda je opisano gore ) ali nisam čitao sve do kraja...pokušaj tako, original je definitivno skuplji od 150 KM...
 
Član
Pazite kakav ja problem imam. Naime prije par dana kada je bilo malo hladnije vrijeme vozim se ja u svom autu Golf 4 1.6 16v i odjednom pocinje gubiti gas.. Slabi i slabi i u jednom trenu ostane bez njega. Upali se EPC na kontrolnoj tabli. Ja ugasim auto i upalim i ono nestane. Vozim se malo i opet pocinje isto. Gubi gas i onda se upali EPC i tako jadno ide da je to za plakati. Obrtaji se penju sporije od kazaljke na brzino mijeru. Odem kod majstora i on kaze da je otisao EGR ventil a par mjeseci prije toga taj isti kao cistio i kaze da je ko suza.. Sada kad sam dosao od majstora, koji nije nista radio, izbacuje stalno check lampicu na tabli i stalno kaze da je greska do tog EGR ventila, ali auto ne ostaje bez gasa ni nista samo slabije ide. Osjetim da slabije ide! Nema one snage kakvu je imao i ne cupa kad brze vozim kako je cupao. Da li je to taj EGR kojeg je majstor cistio ili je tu nesto drugo u pitanju? I da na 2000rpm mi malo zatrza auto, redovno! Otisao sam prije da provjerim kompresiju na klipovima i svi imaju oko 11-12 bara samo 2 klip ima 17.5 i penje! To ne bi trebalo biti normalno Sta raditi po tom pitanju? Hvala!
 
Top