EGR ventil golf 4

EGR ventil golf 4

za par dana smanjio se nivo ulja
majstor gledao motor prljav i vidio da pusta egr ventil
kaze da se to ne popravlja i da ga trebam mijenjati
nov je skup i rekao mi je da moze nabaviti polovan za 100 KM
vidi se lijepo da je egr prvljav od ulja i da tu pusta...
da li se to isplati kupovati polovno,tj. da li to stalno strada?
citao sam neke teme na ovom forumu za egr ventil ali pretezno skroz strada pa gubi vucu a vidim neki ga i ukidaju pa im turbina stalno radi...ja zelim ostaviti egr ali ga zamijeniti...
postavio sam temu da vidim jel neko imao slican problem...jel moguce da egr pusta ulje ili je mozda cak crijevo koje je spojeno na egr jer on nije pun o to gledao, kaze 100% egr treba zamijeniti...
nisam izgubio nikakvu snagu,auto isto vuce sve je ok samo sto mi prosipa ulje pa sad stalno doljeva...
pisite mi sve o egr ventilu
 
Član
jos jednom razmisli o zatvaranju egr ventila, nista neces izgubiti time, ja bih si ustedio pare i zatvorio ga, a ti kako oces;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
jos jednom razmisli o zatvaranju egr ventila, nista neces izgubiti time, ja bih si ustedio pare i zatvorio ga, a ti kako oces;)

al bi zato gorila zuta lampica non stop :icon_smile:
 
ArminM je napisao(la):
jos jednom razmisli o zatvaranju egr ventila, nista neces izgubiti time, ja bih si ustedio pare i zatvorio ga, a ti kako oces;)

turbina bi stalno radila
da li bi to skratilo vijek trajanja turbine s obzirom da je fabricka na autu i da je vec oko 200 000 na satu...cesto u tim kulometrima pokazuje probleme tako da ja ne ocekujem da ce ona sa egr i normalnim radom raditi bas dugo a kamoli bez egr ventila
naravno to nije uvijek tako, moze ona izdrzati i do 500 000 km ali rijetkost...
 
Član
Nece da gori lampica kol'ko sam ja upoznat nikakva ako bi zatvorio egr. Drugo, nema on veze sa turbinom i time sto bi stalno radila, njen rad zavisi od broja obrtaja a ne od egr-a, trece, toliko ulja ti nije moglo tu izbacit, jer na egr nema nikakav dovod ulja, (osim u malim kolicinama iz iberlaufa) i na kraju, od 100 golfova tdi, kod njih 80 je egr mastan/mokar od ulja. Tako da komšija, trazi uzrok za ulje negdje drugo ;)
 
Član
sta je skup taj ventil, ja neki dan nov orginalan za golf 5 platio 150 km :cool::cool: nevjerujem da je skuplji u tebe
 
S@jko je napisao(la):
Nece da gori lampica kol'ko sam ja upoznat nikakva ako bi zatvorio egr. Drugo, nema on veze sa turbinom i time sto bi stalno radila, njen rad zavisi od broja obrtaja a ne od egr-a, trece, toliko ulja ti nije moglo tu izbacit, jer na egr nema nikakav dovod ulja, (osim u malim kolicinama iz iberlaufa) i na kraju, od 100 golfova tdi, kod njih 80 je egr mastan/mokar od ulja. Tako da komšija, trazi uzrok za ulje negdje drugo ;)

bas tako mi je majstor rekao...malo je ulja pustio on a nasli smo drugo mjesto gdje je izbacivalo ulje...valjda sad nece trositi
egr nema veze sa stalnim radom turbine nego skuplja tu neku čađ i on mi je danas stavio polovan egr ventil i sa zamjenom sve 80 KM izaslo

ulje mi je pustalo na cep gdje se sipa ulje u motor pa je i njeg zamijenio...ispod cepa ima jos jedna okrugla plastika koja se takodjer skida...

sutra idem prati motor pa da vidim detaljno imal jos gdje da pusta da mogu reklamirati...
nisam htio zatvarati egr jer je to fabricki stavljeno pa nek tako ostane...

hvala svima na informacijama i savjetima
 
Član
punisher je napisao(la):
sta je skup taj ventil, ja neki dan nov orginalan za golf 5 platio 150 km :cool::cool: nevjerujem da je skuplji u tebe

Ko zna šta si ti kupio, ili neki totalni fuš ili polovno. Nov, original ERG za mog Pežoa je 900km, a sumnjam da je VW-ov original imalo jeftiniji.
 
Član
mara- je napisao(la):
punisher je napisao(la):
sta je skup taj ventil, ja neki dan nov orginalan za golf 5 platio 150 km :cool::cool: nevjerujem da je skuplji u tebe

Ko zna šta si ti kupio, ili neki totalni fuš ili polovno. Nov, original ERG za mog Pežoa je 900km, a sumnjam da je VW-ov original imalo jeftiniji.

drug mijenjao neki dan covjeku na passatu sestici, 2.0 motor. Cini mi se da rece 200km da je placen
 
Član
mara- je napisao(la):
punisher je napisao(la):
sta je skup taj ventil, ja neki dan nov orginalan za golf 5 platio 150 km :cool::cool: nevjerujem da je skuplji u tebe

Ko zna šta si ti kupio, ili neki totalni fuš ili polovno. Nov, original ERG za mog Pežoa je 900km, a sumnjam da je VW-ov original imalo jeftiniji.

pa ne mjenjas turbinu valjda pa je 900 km hahahaha ovo sam ja cudo promjeno za 150 km orginal novo tipa na ovoj slici http://trgovina.kruno.si/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_26_60.jpg
 
Član
Ja sam kod sebe na Lupu (1.4 16V, Sajla gas) zatvorio ga. Nikakvih problema nije bilo. Ali nije dovoljno samo da sa AGR zatvori. treba i na leptiru gasa zatvoriti dovod.

jedini je "problem" sto na tehnickom skontaju da ne ispunjava datu normu izduvnih gasova. npr kod mene EU3 motor, a prema iz.gasovima EU2 :lol:



pozz
 
Član
mara- je napisao(la):
Original, iz ovlaštenog servisa?

cini mi se da jeste, vlasnik passata je nakav ministar, i iz ovlastenog je dosla jedna Bosh dizna i egr ventil. pitat cu ga bas danas koja je bila cijena
 
Top