Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

svirexx je napisao(la):
Jel iko dobio gluplju kaznu?? Cekao u koloni na neku kontrolu sve redom provjeravali i dok cekam pricao na mobitel, auto nije bilo u pokretu i jos ugaseno, nije na kolovozu i hajvan mi napisa cestitku sto razgovaram na javnom mjestu :icon_confused:

Ovo je cista glupost:icon_mad:
 
Član
Je li istina da ce se ukidati xenoni :icon_question:
Ima par dana sam cuo price o tome,kao da auta koja nemaju prskalice nece moci imati xenone,samo znaci fabricki xenon ice biti odobreni :icon_question:
Znam da je prije bilo isto govora o ovome pa me zanima je li sada dolazi do stupanja tog zakona,zna li iko ista jos o ovome ;) :icon_question:
 
Član
fazla_dvica je napisao(la):
svirexx je napisao(la):
Jel iko dobio gluplju kaznu?? Cekao u koloni na neku kontrolu sve redom provjeravali i dok cekam pricao na mobitel, auto nije bilo u pokretu i jos ugaseno, nije na kolovozu i hajvan mi napisa cestitku sto razgovaram na javnom mjestu :icon_confused:

Ovo je cista glupost:icon_mad:

hahah...znaci ne vjerujem :lol:
 
Član
Mozda sam i fulio temu ali evo da pitam
Je li zna netko kako postavi vozac hitne kod nas? Bilo kakav info dobro dosao.
Hvala :cool:
 
Administrator
Franki je napisao(la):
Mozda sam i fulio temu ali evo da pitam
Je li zna netko kako postavi vozac hitne kod nas? Bilo kakav info dobro dosao.
Hvala :cool:

nisam upućen puno, ali predpostavljam da moraš imati položen državni ispit, onda bi možda trebao imati i zvanje medicinskog tehničara(kažem možda, jer nekad ćeš morati pomoći unesrećenom) i kao treće treba ti dobra štela da se ubaciš u SHMP, ovo treće je najbitnije, bez toga džaba ti ovo prvo dvoje navedeno :)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Mozda sam i fulio temu ali evo da pitam
Je li zna netko kako postavi vozac hitne kod nas? Bilo kakav info dobro dosao.
Hvala :cool:

nisam upućen puno, ali predpostavljam da moraš imati položen državni ispit, onda bi možda trebao imati i zvanje medicinskog tehničara(kažem možda, jer nekad ćeš morati pomoći unesrećenom) i kao treće treba ti dobra štela da se ubaciš u SHMP, ovo treće je najbitnije, bez toga džaba ti ovo prvo dvoje navedeno :)


Aha, hvala.
Je li netko zna sa sigurnoscu reci treba li biti tehnicar ili samo stela i drzavni :D
 
Skrabo je napisao(la):
Je li istina da ce se ukidati xenoni :icon_question:
Ima par dana sam cuo price o tome,kao da auta koja nemaju prskalice nece moci imati xenone,samo znaci fabricki xenon ice biti odobreni :icon_question:
Znam da je prije bilo isto govora o ovome pa me zanima je li sada dolazi do stupanja tog zakona,zna li iko ista jos o ovome ;) :icon_question:

ja sam cuo da su neki dan momku rekli il skidaj xenone il ti pisemo kaznu, covjek skinuo, sad vidim voza s obicnim sijalicama. Kazu to je razlog :icon_rolleyes:
 
Član
Franki je napisao(la):
Mozda sam i fulio temu ali evo da pitam
Je li zna netko kako postavi vozac hitne kod nas? Bilo kakav info dobro dosao.
Hvala :cool:





Bogami jarane ovaj jedan u mom gradu koliko znam je profesionalni sofer i vozi hitnu , mada ako ga vidim ovaj koji dan pitat cu ga bas da li je sta jos zavrsavao tehnicar i to , nego znam samo da mi se dosta puta zalio sto se tice , tezak posao ,dosta se riskira a auta ne ispravna ... pukne mu letva volana na Komaru i ostanu tockovi usmjereni na brdo i prevrne se ,da su ostali na drugoj strani sletio bi niz Komar , jakooo zeznut posao ali bas ,usput nije kao sto svako misli , nikad neznas sta te ceka
 
Franki je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Mozda sam i fulio temu ali evo da pitam
Je li zna netko kako postavi vozac hitne kod nas? Bilo kakav info dobro dosao.
Hvala :cool:

nisam upućen puno, ali predpostavljam da moraš imati položen državni ispit, onda bi možda trebao imati i zvanje medicinskog tehničara(kažem možda, jer nekad ćeš morati pomoći unesrećenom) i kao treće treba ti dobra štela da se ubaciš u SHMP, ovo treće je najbitnije, bez toga džaba ti ovo prvo dvoje navedeno :)


Aha, hvala.
Je li netko zna sa sigurnoscu reci treba li biti tehnicar ili samo stela i drzavni :D

medicinski tehnicar i vozac automobila hitne pomoci su 2 razlicite stvari ;)
Vjerovatno moras polagati neki kurs prve pomoci i to je to,vozac pomaze samo u transporu unesrecenog i nema licencu za pruzanje medicinske pomoci koja se stice polaganjem drzavnog ispita nakon zavrsene srednje medicinske skole.

Ovaj posao je vise vezan za saobracajnog tehnicara
 
Član
initeresuje me ovo p na autu
navodno p se ne nosi posle2 godine iskustva u saobracaju, cuo sam da oni koji su posjedovali vozacku za skuter do 50ccm bar 2 godine, ne moraju nositi p na autu
pa me interesuje da li je to istina?
 
boky327 je napisao(la):
initeresuje me ovo p na autu
navodno p se ne nosi posle2 godine iskustva u saobracaju, cuo sam da oni koji su posjedovali vozacku za skuter do 50ccm bar 2 godine, ne moraju nositi p na autu
pa me interesuje da li je to istina?

Nevidim razlog zasto nebi nalijepo slovo "P" na zadnje vjetrobransko staklo, pa neces ga na ledjima nositi. Zasto svi moraju kontra zakona nije mi jasno. Slovo "P" ce se sasvim sigurno jos dugo primjenjivati jer to ukazuje na pocetnika u saobracaju i jako je korisna stvar. Mene su jednom kaznili sto nisam imao zalijepljeno "P" i 50 KM kazne samo zato sto nisam vozio svoje auto, peh. Voziti skutera i auto su dvije potpubo razlicite stvari i jos to ako si vozio skuter 2 god da nemoras zalijepiti slovo "P", pa to nema veze sa vezom. Mahalske price besposlicara. ;)
 
Član
Eh ovako jel smijem voziti auto koje nije na nasim tablama, registrovan u Holadniji ili Njemackoj ?
Nije voznja na par dana nego za svaki dan.
 
Top