Da li da još sječem?

Da li da još sječem?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ostavi ovako ako ces nekad kasnije stavljati vece tockove bit ce taman
Felge su 15ke, nevjerujem da cu vece stavljati posto mi je motor 1.3
Ako odsjeces jos jedan krug, kad ulazis u auto zovnes hodzu paroha i popa da ti sta prouce sva 3 da se vratis ili stignes gdje si krenuo..
Stajes jednom nogom u grob.. pogtovo ako ga volis stisnut..
Ne diraj nista, strpi se jos malo pa uzmi kakve gewinde (ima ih sad po piku jeftino) naletit ce..

Moj savjet je da se to ne radi, iz sigurnosnih razloga naravno.. ti znas najbolje koliko ti zivot kosta..
Jbg moje misljenje je da kolko god ga stisnem nece on nikud dalje sa ceste, ipak je to 1.3 motor
ima za 100 maraka opruga za spuštanje, ko još siječe opruge na duji... Bože sačuvaj...
Ima i za 50 maraka al bi ja I njih sasjeko
 
Legend
Drug, nagledao sam se svega i svacega i sa slabijim motorom nego sto je taj tvoj 1.3..
Kada bih odsjekao 2 kruga na opruzi ne bih smio preci 50 za dukat..
O krivinama da ne pricam, pogotovo na onim blagim udubljenjima kada auto pocne da "talasa"..
Da ne bude da ja ovdje sirim savjest, i solim pamet, rekao sam ti svoje misljenje i na tebi je da ga uvazis ili ne.

Kako god, jos jednom te savjetujem da ako hoces da imas spsuten auto, skupljaj pare za gewinde, ovako ces 10x skidat i stavljat druge opruge, sjeci, tamo vamo i nikad neces biti zadovoljan, o sigurnosti smo vec pricali..
 
Član
Drug, nagledao sam se svega i svacega i sa slabijim motorom nego sto je taj tvoj 1.3..
Kada bih odsjekao 2 kruga na opruzi ne bih smio preci 50 za dukat..
O krivinama da ne pricam...
Hvala tebi na izdojenom vremenu i odgovoru, vidim da je dobronamjerno nema sta. ALI meni su trenutno osjecena dva kruga, mozda zbog lakog motora ili cega vec nisam zadovoljan sa visinom, gonio sam ja njega momacki ponekad, nije da nisam, a inace polako vozim, amortizeri su obicni uljni, a imam i dva plinska koja neznam dal da stavljam (prednja), ma uglavnom ja sam tako odlucio pa cemo vidjeti sta ce biti, dok su gewinde trenutno samo u snovima
 
Član
pa ne možeš ti kratit koliko hoćeš, opruga mora bit nabijena...
Došo si da pitaš da li da uradiš nešto i svi su rekli NE, a ti opet hoćeš da to uradiš, pa što si onda pito kojeg... ne možeš se jebat, a da ne uđe. Isto tako ne možeš bit " tuner/ čuner" ako nemaš para... JEBIGA
 
Član
pa ne možeš ti kratit koliko hoćeš, opruga mora bit nabijena...
Došo si da pitaš da li da uradiš nešto i svi su rekli NE, a ti opet hoćeš da to uradiš, pa što si onda pito kojeg... ne možeš se jebat, a da ne uđe. Isto tako ne možeš bit " tuner/ čuner" ako nemaš para... JEBIGA
U sustini nisam ni doso da pitam da li se slazete sa tim nego dal je to vec neko odradio I kako izgleda, mozel se voziti, I opruga CE biti nabijena posto cu I amortizer kratiti
 
Legend
Sto se opruga tice, ne mora znacit ako su crvene zute, da ce zakucat auto..
Na njima obicno bude oznaka, po oznaci mozes naci specifikaciju opruga da vidis jesu li za taj motor, i koliko spustaju..
Recimo ako je oznaka 40/30 onda sa odgovarajucim amortizerima spustaju 40 naprijed 30 nazad (u mm naravno).
Ja sam imao weitec zelene opruge koje su u kombinaciji sa bilestein gas/ulje amortizerima spustale 60/40 sto je bilo idealno na 15kama sa 1.6td motorom.
Prije bih pokusao sa drugim oprugama ako vec nemas pare za gewinde (iako ponavljam, moguce je naci gewinde za golfa za jako male pare).. te plinske amortizere svakako probaj, obicno imaju kraci hod od uljnih, u kombinaciji sa odgovarajucim oprugama vise spustaju nego uljni..
 
Član
Proba cu ja ovo sto sam zamislio, a na ljeto cemo drugacije razmisljati, probacu skupiti pare za farbanje, sjedista i gewinde a sad dok je snijeg trebo bi ga podici na fabricke opruge pa cemo vidjeti na proljece sta kako
 
Ovo bi slobodno moglo u rubriku "vjerovali ili ne...!!!"

Pa ne treba to opruga nikako, skini je skroz, bit će auto spušteno, atraktivno i neće to oduzet dragocjeno vrijeme za plane i namještanje.
 
Član
10857791_356004251239161_5024253095782097305_n.jpg
 
Član
Joj druze,neki dan sam bio sam momkom koji je pilao opruge,auto lezi ekstra ali haj iz zajebancije da vidim koliko ima hoda amortizer,znaci nema ga nikako kao da je navaren na krutu sasiju.ccc,jbg ne znam sta da ti kazem,ak oaito vozis bezveze radi zajebancije i ne na daleke relacije moze se to uraditi ;)
 
Član
hahahah ziva istina
Joj druze,neki dan sam bio sam momkom koji je pilao opruge,auto lezi ekstra ali haj iz zajebancije da vidim koliko ima hoda amortizer,znaci nema ga nikako kao da je navaren na krutu sasiju.ccc,jbg ne znam sta da ti kazem,ak oaito vozis bezveze radi zajebancije i ne na daleke relacije moze se to uraditi ;)
upravo zbog toga sam ja postavio ovu temu, da vidim jel vec to ko radio i ako jeste kako izgleda, mislim moze li se voziti, ali vidim da me slabo ko podrzava, jasno mi je i zasto, uglavnom, vjerovatno odustajem od sjecenja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top