Da li da još sječem?

Da li da još sječem?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako, proljetos sam sasjeko opruge za dva kruga, dal da ''fiknem'' još jedan krug?
ovo je trenutno stanje, a ja bi jos malo da ide dolje, bar 5 cm
QX2wsdX.jpg

i planirao sam i amorte skratiti da ne landara opruga
dal je ko sjeko opruge vec za tri kruga?
neko ce reci kupi gewinde ili sportske amorte i opruge, al nemam para sad za to;
 

Kec

Član
Ja mislim da bi ga valjalo jos spustiti,ali javice se pametniji da kazu sta i kako.A samo mi reci jesi li izgubio na udobnosti auta kad si skratio opruge?
 
Član
Ja mislim da bi ga valjalo jos spustiti,ali javice se pametniji da kazu sta i kako.A samo mi reci jesi li izgubio na udobnosti auta kad si skratio opruge?
Auto je dosta tvrdji nego sto je bio, za moje potrebe ne trazim bolje, slabo ga vozam, vikendom nekad, da me zelja mine, mada vozio sam se u drugovoj dvojci, na gewindama, mogu reci da je kod mene malo udobnije trenutno, znam da sa ovim gubim vozne karakteristike, ali ne idem na trke tako tu pricu zaobidjite
 
  • Like
Reactions: Kec
Član
Amortizere ne mozes kratit, a opruge sve sto vise sjeces dobijaces osjecaj "voza" tj da je tvrd ko kamen, tako da nadji tu neku sredinu, ako ti je sad udobniji mozes ic jos malo
 
Član
Amortizere ne mozes kratit, a opruge sve sto vise sjeces dobijaces osjecaj "voza" tj da je tvrd ko kamen, tako da nadji tu neku sredinu, ako ti je sad udobniji mozes ic jos malo
Kako mislis nemogu ih kratiti, skracivanje klipova amortizera i varenje istih sam vec jednom odradio na jednom autu, fercera jos sve
 
Član
E to varenje nisam uzimao u obzir, jer ipak se radi stabilnosti tu, tako da nije bas za igrat se s tim, slazem se da se moze sjec pa zavarit, i da si to radio, al pitanje kolko se to moze kvalitetno zavarit da drzi.
 
Član
E to varenje nisam uzimao u obzir, jer ipak se radi stabilnosti tu, tako da nije bas za igrat se s tim, slazem se da se moze sjec pa zavarit, i da si to radio, al pitanje kolko se to moze kvalitetno zavarit da drzi.
Imam oko 7 godina iskustva sa zavarivanjem tako da to nije problem, samo me sad interesuje da li je neko vec sjekao opruge za 3 kruga, kakva je udobnost i ostalo?
 
Član
Ako vec sam sebi radiis onda. A sijeci slobodno kod mene je na 2 ipo bilo dok sam imo te sjecene i bio je tvrd al ne previse da se ne moze voziit. Svaki dan je prelazio 100 200 km tako bez problema.
 
Član
Ako vec sam sebi radiis onda. A sijeci slobodno kod mene je na 2 ipo bilo dok sam imo te sjecene i bio je tvrd al ne previse da se ne moze voziit. Svaki dan je prelazio 100 200 km tako bez problema.
Je li u pitanju bio golf 2 kod tebe? A ne treba meni toliko kilometara meni 200 km moze biti mjesec dana :D
 
Legend
Ako odsjeces jos jedan krug, kad ulazis u auto zovnes hodzu paroha i popa da ti sta prouce sva 3 da se vratis ili stignes gdje si krenuo..
Stajes jednom nogom u grob.. pogtovo ako ga volis stisnut..
Ne diraj nista, strpi se jos malo pa uzmi kakve gewinde (ima ih sad po piku jeftino) naletit ce..

Moj savjet je da se to ne radi, iz sigurnosnih razloga naravno.. ti znas najbolje koliko ti zivot kosta..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top