Clianer 2 ph2 radovi

Clianer 2 ph2 radovi

Nisam prije komentarisao, a ni zapazio temu,,
Radovi su za 10, svaka cast imas ukusa, prelijep klio ;)
stopke si odlicno uradio, nebi nikad pomislio da je sprej, moze li
ukratko kako sta si radio da dobijes ovakav efekat ;)
 
Član
Kako si farove otvorio Jesi li otvarao one obične Koliko je teško Radi li ti nivelacija farova Sve me interesuje :cool:
 
Član
@bucky_mb@yahoo hvalo druze puno trudim se polako ide prema onome sto sam zamislio ;)
Sto se tice Stopki isao sam ovim redom , ugl bile su zatamnjene blago crnim transparentnim ali cim su dosle kod mene tezio sam da budu OEM tako da prvo je sve benzinom ocisceno i nakon toga presao sam ih sa vodenim 2000 da skinem sve one malene packice i ostalo nakon toga su polirane 3M pastom za plastike ima iznad sto sam i frove radio nakon toga sam ih ofarbao sprejem znaci bez ikakve podloge i bez ikakvog dodatnog laka . Sprej sam trazio sa namjerom da ne bude tamniji nego sto "drecaviji" tako kada sam otisao da uzmem gospdin je bio ljubazan i pokazao mi ugl ovaj kada se krene raditi prvi sloju bukvlno izgleda narandzasto tako da sam uzeo ovaj i presao u 3 sloja i dobio ovakav rezultat sto je fantasticno samo je bitno imati kapicu finu na spreju aa marka spreja je dobro poznati RenCO :D

@niksa hvala druze a sto se tice farova farovi su otvarani prije mene tako da je moguce da se otvore sa industrijiskim fenom ili malo u pecnicu na 90 stepeni ubaciti i lagano a sto se tice ostalog sve radii kako treba znaci i nivelacija farova i sve ostalo kao fabrika . sto se tice kasnije moras imati xenone tj samo xenon sijalice mogu nema vise mjesta za halogene tako da planiras s tim da u ova sociva ide H1 . posavjetuj se sa Ligom jer ja bas i nemam nekog vremena da to radim jer su ispiti ugl sve je moguce samo razmisli da li se isplati sve to sto zelis jer je velika cifra.. npr sociva Morimoto 140 km plus xenoni H1 80 km i ruke minimlano 50km ako ne planiras sam.. sta god da te interesuje javi se na PM ;);)
 
Član
ma sve pohvalee,ako cu zavoliti francuska vozila to ce biti zbog ovog clia:lol: samo reko sam ti skini onu klavir foliju,sammo kvari unutrasnjost bezveze,samo00 fabrikaaa i onda ce biti tip top:icon_smile:
 
Član
Hvala brate puno ;);) a sto se tice Pianno black folije.. to cemo ovih dana prelakirati vjerovatno u istu crnu + lak ili mozda neku antracit sivu ugl vidjet cemo ..;);)
 
Član
Evo ga manji update cisto da se vidi da se radi :D
Evo uradjeno je ima dosta vremena ali da predstavim , nakon sto je uklonjena lajsna izmedju maglenjaka bila je malo veci prostor(rupa) ,planirao sam nekom mrezicom ali sve su bile ono ruzne pijacarske tako da niti jedne nisu bile u sablonu kockica tako da sasvim slucajno je izletio donji dio branika od fieste koja je posluzila za donor mreze u obliku saća i nakon malo prepravki uradjeno je kao da mu je i mjesto tu ugl o ovome se radi a slike postavljenog nemam tu pa ce biti ovih par dana dok sve fino poslikam
slika0117.jpg

slika0117.jpg

i na kraju izrezano i prpipremljeno i spremno za postavljanje
slika0119t.jpg

U medjuvremenu nabavljen zadnji spojler koji trebam da farbam u ovih par dana jer sutra stizu sprice narucene iz njemacke takodjer gume su skinute sa felgi i od subote krecemo u pripremu i farbanje koje sam planirao farbati u tamno sivu tj neku kao S-line boju kod audi na felgama sto dodje ili ici na OZ racing F1 antracit sivu ugl svi prijedlozi doboro dosli :D

slike spojlera
080220132398.jpg

080220132397.jpg


i slike felgi :D
160620122214.jpg


slika0162.jpg

i slike ostecnnja nastalih od ne strucnog rukovanja vulkanizera tako da sam sada u potrazi u Sarajevu za vulkanizerom koji prilikom psotavljanja guma uopste ne dodiruje rub jer mi je ovaj fkt prilikom skidanja bas izgrebao ali sreca pa se rade ponovo
slika0164.jpg

slika0163.jpg

slika0165.jpg

slika0166p.jpg
 
Član
masku sam uzivo vidjeo super je ispalo;)

a spojler sam vidio na clio ista boja kao tvoj i model i super mu sroji crni spojler nazad jos ako nekad planiras uraditi krov u crnu piano foliju bice jos bolje, a ako ne planiras krov raditi ja bi ga onda ofarbao u boju auta :icon_smile:

ja kad sam stavljao gume na one felge centra turbo,radio mi je onaj vulkanizer iznad merkatora na alpasinom i stvarno je odradio sve kako treba bez i naj manje ogrebotine zato sam mu nosio i ove da mi nove montira stvarno rade super...
sto ne promjenis malo felge :icon_question: uzmes neke sa falcom ima nerminko prodaje jeftino felge borbet kao moje samo sto su vece 16" i zadnje felge na 9 jota i vecim falcem pa prednje su 7.5 jota :icon_smile:
 
Član
Nezz sta da ti kazem sto se tice felgi ove sigurno ostaju kod mene a jedino ako naletim na speedline 15" uzeo bih da imam dva seta ali to je kod nas skoro pa ne moguce naci.. a sad jesu li Borbet T model i koliko je to jeftino , iskreno sad ganjam gewinde da uzmem ,ima li link na pik.ba
aa imam dosta planova tako da necu da otkrivam sada sve ugl krov ce da se radi ali ne folija i to nego nesto :D i vjerovatno ako finansije dozvole radim zadnji branik od 172 clia.. i neke sitnice zavrsiti ali budemo vidjeli kako vrijeme bude islo :D;)
 
Član
Ovih dana aktivno se bavimo smirglanjem :D felgi i krovnog spojlera
ugl muka je OZ superturrismo raditi, dvije su gotove nakon dva dana laganog rada i krovni spojler je pripremljen za farbanje i lakiranje sto ce biti u petak vjerovatno .. evo par slika
img0172wg.jpg

img0170bh.jpg

Oko spojlera je bilo vise posla nego sto sam se nadao jer kada je kolega Sever1n stavljao spojler iznad neko je busio ovaj i tako su nastali izbocine od sarafa al uz malo muke i 3x Gitovanja na kraju je ispalo kako treba
img0175oy.jpg

i prespricano NC sprickitom(filerom)
img0177sq.jpg
 
Član
super jedva cekam da se sve poklopi:icon_smile: a jbg onaj ga je bas krvnicki zavrnuo ...al si ga vratio kao nov je :cool:
 
Član
Bas krvnicki je bilo al sad je ko nov vjerovatno sutra ili prekosutra ce bti ofarban i lakiran a do tada nastavljam muku sa felgama :D Sto si se to izgubio nema te nigdje ni da zoves nista:D ;)
 
Top