Citroen C5 III+

Citroen C5 III+

Tipo16V je napisao(la):
Ko ti je radio karbon ?
Je li gdje na TK ili? Koliko je krov kostao ?
Hvala
I nebi da budem derpe al kod tebe nije exclusive ...

Sav karbon na autu sam sam sebi radio.

Da, skontao sam i ja kasnije da je moj paket opreme ispod exkl, nemam navigaciju i kozu, niti masatu u sjedistima...

nenadbalaban je napisao(la):
Drugi tockovi sa slika su mozda najbolji za njega :icon_smile: A neko ti napisa za gume tako da nemas da se brines :cool:

A nije me dugo bilo ovdje, tako da vam se nisam ni pohvalio :)

U medjuvremenu sam kupio i CAN BUS xenone, i felge.

Ipak su legle 18ke :) na njima su gume 245/40 (trazim visinu barem 45 ili 50)

citroenc5fege18ke.jpg


citroenc5fege18ke1.jpg


citroenc5fege18ke2.jpg
 
Član
Ne stoje mu ove felge nesto posebno, ja bi ganjao tvornicke, sa njima je najljepsi :icon_biggrin:

Ovako nesto je meni super...

2012-citroen-c5-3.jpg
 
Na ovo auto je po meni 18" minimala, ali hajde, uvijek je tu pritisak dugmeta da ga zakuca do poda kada se ostavi na parkingu :cool:
 
Početnik
Kako se odrazilo na udobnost i pored hidraulike? Ja kontam na svog da stavim 17ke ili 18ke ali ne zelim da zrtvujem ono ljuljanje ni za kakve felge pa makar ga ostavio na fabrickim 16kama hocu da ljulja ljulja ljulja :D

Jos jedno pitanje ... na zadnjem tocku u donjem dijelu kod vrata ima neka ona plastika koja bude vrlo vrlo blizu gume. Vidio sam na jednom C5 u Slavinovicima fabricke 17ke i guma je bila 2 cm od te plastike. Kako je sa 18kama je li blizu ili ?


 
Početnik
VR6Boki je napisao(la):
Ne stoje mu ove felge nesto posebno, ja bi ganjao tvornicke, sa njima je najljepsi :icon_biggrin:

Ovako nesto je meni super...

2012-citroen-c5-3.jpg

Problem kod ovih felgi koliko sam se ja uspio informisati je sto pasu samo na 2011+ modele (facelift tj led svjetla) i raspon je 5x114.3 dok je na "nasim" citrosima 5x108.
 
George je napisao(la):
super su al sa 50 bi ti bolje popunile ;)

Posto i ovako otac prai probleme, kaze neudobno auto... tako da 19ke nece jos ici :) tako da dižem gume :) ako mogne cak i 55 cu staviti, mada sumnjam da ce se moci uglaviti.

VR6Boki je napisao(la):
Ne stoje mu ove felge nesto posebno, ja bi ganjao tvornicke, sa njima je najljepsi :icon_biggrin:

Ovako nesto je meni super...

2012-citroen-c5-3.jpg

1. Da li si bio u servisu i pitao za cijenu te 4 felge? :)
2. 18" mi je ljepse nego 17" :)
3. 100 ljudi, 100 čudi. 100 žena, 200 sisa. :)

technoGeek je napisao(la):
Na ovo auto je po meni 18" minimala, ali hajde, uvijek je tu pritisak dugmeta da ga zakuca do poda kada se ostavi na parkingu :cool:

Vulkanizer montira felge, i ja gledam sa strane...pa ima jos lufta...u jednom trenutku sam sam sebe upitao "ma jesul ono sigurno 18ke" i ako sam ih predhodno pregledao.... .:)

A za "zakucavanje na parkingu" tiše malo, ne moraju svi znati :)

Tipo16V je napisao(la):
Kako se odrazilo na udobnost i pored hidraulike? Ja kontam na svog da stavim 17ke ili 18ke ali ne zelim da zrtvujem ono ljuljanje ni za kakve felge pa makar ga ostavio na fabrickim 16kama hocu da ljulja ljulja ljulja :D

Jos jedno pitanje ... na zadnjem tocku u donjem dijelu kod vrata ima neka ona plastika koja bude vrlo vrlo blizu gume. Vidio sam na jednom C5 u Slavinovicima fabricke 17ke i guma je bila 2 cm od te plastike. Kako je sa 18kama je li blizu ili ?




I pored hidraulike udobnost se gubi, jbga, fabricke su gume 225/60 a ova je 245/40 (4 tocka po 2 centa nize i 2cm šire gume), a hvala Bogu pa nasi putevi bez kamenja rupa i sahtova, tako da se moras malo vise potruditi da ne zakacis svako govno na putu. Inace treskat ces se u autu kao da si u golfu 1. Da ne spominjem ukljucivanje SPORT rezima. Od kako sam stavio felge, ne znam da sam ga ukljucio 2 puta, i to ako prelazim 100tinjak km/h.

To nije plastika, nego je neko platno, kao itison...ja se iskreno i ne sjecam koliko blizu je kod mene, felge su skinute za novu god, vratio celicare zimske jer sam isao na put. Sacekaj malo da otopli i vracam felge pa cemo se provozati pa vidis kakva je udobnost.

Tipo16V je napisao(la):
Problem kod ovih felgi koliko sam se ja uspio informisati je sto pasu samo na 2011+ modele (facelift tj led svjetla) i raspon je 5x114.3 dok je na "nasim" citrosima 5x108.

Ovo nisam ni znao jbte...to mi je bas glupo...prvi put cujem da nakon facelifta promjene i glavcine. Nikad anisam cuo da je neka fabrika i to radila....ajde promjeniti felge, ali glavcinu.....:icon_question:
 
Član
Cićo izgleda fantastično, kod mene je Renault udoban, mogu mislit kakva je tek ova ladja u vožnji.

Meni se lično carbon look ne svidja na ovakvim vrstama auta (executive limuzine). Carboon mi je više za neka performans tuning auta, a ovo je, kako i sam kažeš, limuzina za gospodina čo'eka :D No, opet, to je sve do ukusa, bitno je da se tebi djasvi.

Sretno u radovima i da puno kilometara prevališ s njim. ;)
 
Top