citroen c4 pitanje u vezi sa uljem.

citroen c4 pitanje u vezi sa uljem.

Član
Ovako, riejc je o citroenu c4 1.4 benzin. Po meni auto trosi previse ulja, stalno se dosipa u njega i uvijek fali. Ne prosipa ga nigdje ispod njega je uvijek suvo, ne baca plav dim. Servisi su preporucili neko 5w30. ima oko 120 000 na satu. Pa sad zna li neko je li to odgovarajuci viskozitet ulja za taj motor i kilometrazu i koliko normalno trosi ulja ti francuski poluproizvodi?
 
ne smijes sipati nikakvo osim preporucenog i fabricki deklarisanog..nije ti to golf 2 :D
mozes jos gore pokvarit motor
ako ga trosi onda je negdje problem..ili u glavi motora (podizaci, klackalice ventili..) ili u bloku..( klipovi ili karike..)
prije ovo prvo..
 
Član
Prvo skontaj koliko tacno trosi, sto ti zela kaze :icon_biggrin:

Citroenima na preko 100.000 odu gumice ventila, stvrdnu se, pa zbog toga cesto hoce trosit ulje. Mozda to i tebe muci.
 
Član
to je auto od brata nije moje, ne znam koliko tacno trosi.

ZELAGTI procitaj ponovo moj prvi post u ovoj temi i ovaj se put potrudi da ga bolje razumijes. Lijepo sam pitao zna li iko kolika je normalna potrosnja ulja za taj motor.
 
Član
salegsi je napisao(la):
to je auto od brata nije moje, ne znam koliko tacno trosi.

ZELAGTI procitaj ponovo moj prvi post u ovoj temi i ovaj se put potrudi da ga bolje razumijes. Lijepo sam pitao zna li iko kolika je normalna potrosnja ulja za taj motor.

2l na 1000km.
 
Član
Oprosti molim te. Normalno je da taj motor troši 2 kg ulja kroz godinu dana :lol:

Kakvo pitanje takav i odgovor:D
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
salegsi je napisao(la):
to je auto od brata nije moje, ne znam koliko tacno trosi.

ZELAGTI procitaj ponovo moj prvi post u ovoj temi i ovaj se put potrudi da ga bolje razumijes. Lijepo sam pitao zna li iko kolika je normalna potrosnja ulja za taj motor.

2l na 1000km.

mozda kod tebe :spam:
 
mara- je napisao(la):
Jebiga, svako normalan bi pomislio da se zajebaješ, čuj 2 litra na 1000km.

Ljudi od kojih bi covjek pomislio da ce dati neki normalan i konkretan odgovor, oni jos vise spamaju... sta ocekivati od drugih...

P.S. utvrdi koliko ti motor trosi na 1000 km pa ces znati sta i kako... ovako ti mozda djeluje da trosi ulje a mozda se napravi velika kilometraza, pogotovo ako je od firme i sl.
 
Član
Ja sam pitao koje je odgovarajuce ulje za taj motor i kilometrazu i da mi neko ko zna kaze koliko je normalno da potrosi ulja. Dobio sam zanimljive odgovore i zahvaljujem se gospodi koja je bila ´´ voljna´´ da pomogne. Sretno vam bilo
 
Član
Ja sam čuo da benzinski motori troše više ulja nego dizel motori. Koliko tačno, to ne znam, ali to su neke male količine. Zavisi isto je li zimski ili ljetni period recimo.

Ali imaš Google.

Evo ovdje: recimo raspravljaju kako je litar ulja na svakih 3-4 hiljade milja (otprilike 5-6 hiljada kilometara) unutar normalne potrošnje.
Isto i da zavisi mnogo od toga kako je auto voženo prvih par hiljada km nakon što je izašlo iz fabrike - dosta od toga zavisi hoće li "leći" kako treba ili će sagorijevati više ulja.
 
Top