Bmw e46 iskustva i savjeti

Bmw e46 iskustva i savjeti

Član
Ubrzo planiram kupovinu novog auta pa je izbor pao na e46. Zainteresovan sam za 318i 2.0 105kw i 320i 2.0 110kw modele.
E sad, kakva su vasa iskustva sa ovim modelima i na sta posebno obratiti paznju pri kupovini? Svaki savjet je dobrodosao :)
 
Član
Mislim da je 320i 2.2 motor, ako nesto znaci.
Koliko ja znam, dobro se pokazao, nema nekih boljki, nije skup za odrzavanje, naravno, ako ne uzmes konzervu koju niko odrzavao nije.
Jedino DOBRO OBRATI PAZNJU na donje ivice vrata, pragove, rubove i blatobrane, ponekad i gepek, jako je los sto se tice korozije, ide na njega kao dijete na tobogan.
 
BHT Ovisnik
Ja imam taj 318i 105kw...
Za hrđu ti je rekao oggy, to im je mana... ako uzmes obavezno mjenjaj ulje i to gonjaj original, mene je zajebao ovaj Slovenac u autokuci gdje sam kupio,restartao servis i sve,rekao da je mjenjano, ja budala nisam mjenjao na kraju zavrsilo pucanjem klizaca i lanca te otisli na glavu 1300km... Zatim mana su im podizaci stakala, pogledaj radi li svaki, gdje sam god gledao za polovan 1kom traze 100km... Pogledaj dobro lupka li gdje sta jer im ni podvozje nije bas jeftino, al bi trebalo biti kvalitetno. Meni je sve ured bilo, ja ga samo vozao kad sam razbio volva i jedan dan odjednom lupka preko rupa, mislio aksijalni kad ono amortizeri prednji...130-160km komad. Prije toga vec mjenjao cahure lafeta 80km komad, prije toga bio i zadnji vec propisao... Originalni servisi malo skuplji jesu, neznam sta bih ti vise rekao... Pogledaj jos dobro klimu, posebno upali samo za noge i samo za prednju sajbu, znaju im otici dole klapne za toplu vodu pa onda iako upalis klimu puse toplo... i jos usput jedna mana koja je ucestala je unutrasnji ventilator, zna otkazati neki vrag neznam ni ja kako se zove, nalazi kod suvozacevih noga, platio sam ga 180km novog, nije rijetkost da im ode... to je sto ja znam. U mene je vec 2 godina taman
 
Član
Oggy: Ima 320i od 2000 i 2200 kubika. Ovaj drugi je noviji i bolji. Manje troši iako ima više snage.

Cole: Klizači i lanci su tvornička greška na tom motori i najveća mana, ne vidim neku vezu sa uljem iako si ga trebao promijeniti.

Za autora teme. Između ta dva motora je ogromna razlika. Jedan je četverocilindraš a jedan redni šestak. Moja preporuka je da kupiš ovaj drugi. I to samo 325i, nemoj ići na slabije motore. 320i i 323i troše u par deca kao 325i a po performansama i užitku u vožnji se ne mogu porediti. Ako već kupuješ bmw, kupi kako treba. Nemoj gledati dizele ni pod kojim slučajem. Sve je to izraubano, sa pola miliona kilometara pod točkovima.

Mogu ti preporučiti mog bivšeg 325i. Prije godinu sam ga uvezao iz Slovenije. 12500 km me došao sa registracijom. Sigurno je jedan od najboljih e46 u državi a cijena nikakva

http://www.pik.ba/artikal/11931861/bmw-325/
 
Član
CoL3 pa ni fiat nema toliko mana

Ima mana još brdo. Na starijim modelima se zadnji most odvajao od šasije zbog loših varova. Benzincima stradaju vodene pumpe, na to se mora posebno paziti. Većina benzinaca bali ulje na dihtungu dekla. Suspenzija je osjetljiva, brzo strada na našim cestama. Nije rijetkost ni ga puknu opruge. Pojavljuju se greške na airbagovima, ode džek ispod sica većinom. Na dizelimama ima mnogo više mana ali o njima neću ni da pričam :D Ima toga još, ne mogu se sjetiti trenutno ničega više
 
BHT Ovisnik
e da, pocela mi je i greska sa airbagom ispod suvozacevog sica dzek, nekada izbaci haha
Malo je auta bez mana, u nas samo VW nema mana,a da nema njih majstori ne bi imali posla al ajd...
Za ovo sam se raspitao i u Tomica i Zoke, rekli su da do toga dolazi zbog loseg ulja... Moja ti je iskrena preporuka ovaj Zelin, nemogu vjerovati da je ovako mala cijena, vrijedi auto tih para, jos ubaci plin i dobar. Jer i cetvrtak po gradu oce lako potrosit, dok je na otvorenom potrosnja stvarno sitna
 
Član
Cole kada si me vozio u svom bmw-u govorio sam ti za ovu manu. Nije to od lošeg ulja, to je priznata mana tih motora. Mogao si sipati modričin 15w40 u taj motor godinama, ne bi mu ništa bilo
 
Član
Gledaj i na protokomijer i OBAVEZNO gledaj stvara li se velik pritisak u crijevima od vode, bijel dim i to, mana im je dihtung glave, u dosta slucajeva sam cuo da i glava pukne, u mene, tj auto od starog, otisao je dihtung ili glava, stvori pritisak da je boca pocela pucat.(jest da je 318, al taj ce jos veci pritisak napravit) tako da obrati paznju na to.
 
Član
ja jedno vrijeme vozao 316i onaj najslabiji motor sa 4 cilindra,a inače to auto poznajem od 2006 godine kad je kupljen sa skroz malo kilometara i 2013 kad sam ga uvezo ja bosnu.
u Njemačkoj je vožen i održavan, ono što je u tom vremenu stradalo je sledeće :
NIŠTA !!!
ja kad sam ga dobio primijetio sam da malo crijeva od vode puše , ubrzo zatim je pukla boca od vode, u njemačkoj je kupljena boca i čep novo i original u BMW servisu za 45 € , pa je onda termostat malo zajebavo , njega smo u bosni rijesili za oko 100-150 KM to kad smo stavili sve je ok bilo, i puštao je ulje dole na semrignu radilice, to je novi vlasnik riješio za 80 KM s rukama, i autu sam morao ofarbat zadnje rubove jer su počeli korozirat i farove ispolirat :D
 
Ima mana još brdo. Na starijim modelima se zadnji most odvajao od šasije zbog loših varova. Benzincima stradaju vodene pumpe, na to se mora posebno paziti. Većina benzinaca bali ulje na dihtungu dekla. Suspenzija je osjetljiva, brzo strada na našim cestama. Nije rijetkost ni ga puknu opruge. Pojavljuju se greške na airbagovima, ode džek ispod sica većinom. Na dizelimama ima mnogo više mana ali o njima neću ni da pričam :D Ima toga još, ne mogu se sjetiti trenutno ničega više

Imam grešku air baga, promjenio dihtung dekla, počelo je nešto lupati u zadnjem desnom dijelu ovjesa, nisam još provjeravao....

Uglavnom, potpuno su istiniti ovi kvarovi :) , ali 14 mu je godina i vozi se 70% vremena po stramputici a ne pravoj cesti tako da ne čudi nikakav kvar.
 
Član
Ima e46 mnogo mušica, mnogo više nego što ljudi misle i znaju. Svaki kvar je poprilično skup ali bez obzira na to bih ga ponovo kupio. Prelijepa linija, odlične vozne osobine, osjećaj u vožnji. zadnji pravi bmw za smrtnike! Naravno ako je pravi šestak pod haubom :D
 
Član
Jel moguce da ovaj model bmw-a toliko gubi na cijeni jbt. Mislim fkt nisam imao taj auto, ali dosta drugova ima, doduse sve dizeli hehe. Fino je kad ljudi ovako iskreno pisu, odmah znas sta te ceka poslije, Svaka cast decki
 
Top