Banjalučanin nogom šutnuo mačku kao da je lopta...

Banjalučanin nogom šutnuo mačku kao da je lopta...

Član
I dok se u Sarajevu održavaju protesti kojima se upozorava na monstruozan odnos ljudi u BiH prema životinjama, na internetu se pojavljuju novi dokazi koji taj odnos potvrđuju. Naime, Facebook grupa koja je osnovana prije pet dana, nakon što je otkriven snimak na kojem pitbul napada nemoćnog psa, došla je do novog video uratka na kojem je jedan mladi Banjalučanin nogom "nabio“ mačku, koja je odletjela u grmlje, barem 50 metara od mjesta na kojem se mladić nalazio.

http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahronika/clanak/100320043

Prema navodima objavljenim na ovoj Facebook grupi, koja okuplja skoro 50.000 ljudi udruženih u borbi za prava životinja, radi se o 24-godišnjem S.G. iz Banjaluke. Video snimak je objavljen na njegovom profilu.

Na njemu se vidi kako S.G. u ruci drži mačku, dok nekolicina njegovih prijatelja stoji u blizini, od kojih jedan od njih snima čitav događaj. S.G potom mačku udara nogom a nesretna životinja leti zrakom i završava u obližnjem grmlju. Nakon što je šutnuo mačku, grupa mladića se glasno smije. Lokacija na kojoj je obavljeno snimanje ovog "događaja“ nije poznata.

Ovo je drugi otkriveni slučaj dokumentiranog zlostavljanja životinja u vrlo kratkom vremenu. Podsjetimo da je portal Sarajevo-x.com tačno prije pet dana objavio šokantan snimak zabave četvorice sarajevskih mladića, koji su krvoločnog pitbula nahuškali na slabijeg psa, pustivši da mu nanese ozbiljne povrede.

Ovaj snimak koji je načinjen prošle godine, izazvao je buru reakcija domaće javnosti i pokrenuo konkretne aktivnosti nadležnih organa vlasti. MUP KS je dokumentirao čitav slučaj, u kratkom roku otkrio sve osumnjičene počinitelje te protiv njih podnio izvještaje Tužilaštvu KS za krivično djelo zlostavljanja životinja. Ovih dana se očekuje da navedeno tužilaštvo započne sa procesuiranjem ovog slučaja.
 
Član
Dajte ljudi,ima i gorih stvari u državi i na svijetu.Milijardu ljudi je gladno i žedno,a ja bih se trebao kriviti zbog jedne mačke...
 
Legend
:icon_eek::icon_eek::icon_eek: koji kreten a jos mala maca, ovako njega tereba nabiti u grmlje:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Zela je napisao--
Dajte ljudi,ima i gorih stvari u državi i na svijetu.Milijardu ljudi je gladno i žedno,a ja bih se trebao kriviti zbog jedne mačke...

Za to, jedna macka nije kriva ako je netko gladan ili zedan.To je njegov problem.Ja imam 3, vec 16 godina i nema cijene za njih.A za ovo sto su napravili,to su ljudi bez morala i karaktera.Da je to ovdje kod nas napravio,sumnjam da bi ostao citav.
Ovo je nas SEF sa 16 godina starosti.
1e217d94.bmp
 
budala,sto nenabije kakvog izbacivaca u guzicu onako,neko nasao jadno mace koje nezna ni sta mu se dogodilo....bolesnik......
 
Član
Zvonimir Nedić:

Ovaj čin je za svaku osudu,samo sam htio reći da ima i gorih stvari koje ostaju u tajnosti i koje nitko ne spominje a cijela zajednica se digla na noge zbog jednog psa i jedne mačke!Da nije tužno bilo bi smiješno.
Ti uspoređuješ patnju domaće životinje sa patnjom ljudskog bića.Jesu li ti zdrav?
Da,ljudi su gladni,to je njihov problem?Jesu li djeca koja širom svijeta umiru od gladi i bolesti nekome nešto skrivila?
Aj ti kupuj svojoj mačkici whiskas,jedi 3 puta dnevno i spavaj u toploj kući
 
dogadjaj je svakako za osudu,ali to sto se mi furamo na zapad,ne znaci da to i jesmo...koliko rupe stoje na cesti,niko nista,u Zenici cim kisa padne pola grada zablokirano,Mittal radi sta hoce,svake sedmice protesti....navodim samo sta se desava u mom gradu,razmislite i vi o svom i bit ce vam jasno...sad ce mudonje sjest i raspravljat o toj macki,ma dajte molim vas :icon_question:

meni je zao sto moram ovako reci,al to je nasa realnost,treba na ovaj nacin vrsit pritisak,ali nece to jos kod nas urodit plodom :icon_sad:
 
:icon_exclaim: Molim vas ne mjesajte politiku u temu! Svi znamo kako je i sta je. Svako je krojac svoje sudbine. Da je narod iole aktivniji i zainteresovaniji mogla bi se situacija mjenjati..


:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Zvonimir Nedić:

Ovaj čin je za svaku osudu,samo sam htio reći da ima i gorih stvari koje ostaju u tajnosti i koje nitko ne spominje a cijela zajednica se digla na noge zbog jednog psa i jedne mačke!Da nije tužno bilo bi smiješno.
Ti uspoređuješ patnju domaće životinje sa patnjom ljudskog bića.Jesu li ti zdrav?
Da,ljudi su gladni,to je njihov problem?Jesu li djeca koja širom svijeta umiru od gladi i bolesti nekome nešto skrivila?
Aj ti kupuj svojoj mačkici whiskas,jedi 3 puta dnevno i spavaj u toploj kući

jarane pod hitno na neko lijecenje, jer ti "pogled na svijet" nije bas normalan. sta sad treba ubiti svoju macku, jesti on jednom dnevno i spavati u parku na klupi kako bi dao nekom drugom... :icon_eek:

fkt svakakve raje i na ovom forumu...

svako ko ima srca povrijediti bespomocnu zivotinju, sutra ce tako dici ruku i na covjeka. samo ostre kazne mogu sprijeciti ovakva ponasanja...
 
Član
neam pojma sta je ovakvim ljudima pa pokazi se ako si faca na sebi ravnom ako si toliki pacijent ili na neki pozitivan nacin...a ovo je jadno ...


potpis roki actros;)
 
Za Zela GTI,
Za takve stvari nijedna zivotinja nije kriva ako netko nema sta da jede ili tome slicno.Zato se nemora izivljavati na zivotinjama.Ja sam napisao malo prije da imam 3 macke.Ja kupujem Wiskas i to u vrijednosi od cca 100,00Euro svaki mjesec.Uz to dolazi jos i razni slatkisi,kao specijalni pijesak i kamen za WC.I to sve 16 godina do sada.Dok nisam otisao u penziju ovaj na gornjoj sliki je mene budio 10 godina svako jutro u 4 sata i 10 minuta da ustanem iz kreveta kako bi u 5,30 bio na poslu.Ljudi imas danas bez karaktera,kao primjer, kupi skupa kola na kredit da bi se u svojoj zemlji pravio vazan,a u kuci familija nema sta da jede jer nije u stanju da plati ni struju.Ali jedna zivotinja nema sa time apsolutno nista.
U Njemackoj je taj zakon strogo regulisan kada se radi maltretiranju zivotinja.
 
Top