Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Pozdrav za sve,imam problem na vento 1,9tdi u prednjem kraju vise na desnoj strani imam neke cudne zvuke vise slicne hucanju prilikom motanja u lijevo za vrijeme voznje(izrazenije kad je vozilo ugrijano) dovoljno je da pomjerim milimetar volan u lijevo i to se cuje mada nekad taj zvuk ali rjedje imam i na pravcu i to sve pri brzinama manjim od 70-80 km/h zamjenio sam vanjski kuineticki desni ali i dalje ima taj zvuk dali je moguce da je do unutarnjeg ili cak i do lezaja na tocku samo da nije mjenjac nesta :(
 
Član
Pitanje u vezi Focusa 2001.
- Auto nema tvorničko daljinsko zaključavanje, nego je ugrađeno naknadno i ima daljinski posebno. Također ima i dva originalna ključa, obična bez tipki...
Eh sad mene zanima sljedeće, postoji li mogućnost da se daljinsko zaključavanje spakuje u originalno kućište s ključem?
 
Član
Pitanje u vezi Focusa 2001.
- Auto nema tvorničko daljinsko zaključavanje, nego je ugrađeno naknadno i ima daljinski posebno. Također ima i dva originalna ključa, obična bez tipki...
Eh sad mene zanima sljedeće, postoji li mogućnost da se daljinsko zaključavanje spakuje u originalno kućište s ključem?

Ako ima mjesta da se ubaci postoji, ali opet ja mislim da je lakse drzati daljinski pored kljuca jer vjerovatno sklop iz daljinskog je fizicki veci od kljuca i dugmad se ne nalaze na istom mjestu kao na daljinskom, a i pitanje je li taj kljuc ima otvore za dugmad ili je onaj sa tvrdom plastikom koji nije sastavljan iz dvije plastike pa da je supalj unutra... Ja mislim da ces se dobro napatiti da to bude dobro i cuvaj se da ne bi izgubio CODE (ampulu) iz kljuca ili je ostetio...
 
Član
Prepakuj to sve zajedno u drugo kuciste, kupis skakavac kuciste ili nesto slicno, onda elektricar odradi svoj dio posla i to je to.
 
"ocel celjadi,
ovako goljf 2 instrument tabla/tacho ne radi osvjetljlenje nikako, dok kod drugih prekidaca radi sve ok (cudo :D ) mjenjao sijalice gledao osigurace one ispod volana svi su ok.
Ima koja caka sto treba pogledat, znam u mercedesa 124 ima osigurac na tachu kad pregori zamjenis ili zalemis tanku zicu ali u ovo se ne razumjem....
Sutra ponovo to kopam imam opciju nasut ga cijeloga kontakt sprejom ili posebno stavit neku sijalicu na prekidac...
Unapriejd hvala....
 
Član
Najvjerovatnije stampa ti izgorila na satu ako su sijalice ispravne, ispitaj na stekeru da li dolazi struja od osvjetljenja, ako dolazi a sijalice su ispravne onda ti je negdje stampa na satu izgorila.
 
Član
Imam jedno pitanje,kako cu rijesiti da mi nestane skirpanje na turbini,odnosno na onom dijelu-spoju turbine sa limicem onim jednim..
Jer kad vozim reci prva pa ubacim u drugu,skripne isto tako 2 u trecu , ide mi na zivce,pospem malo WD-om ali opet vremenom nastane jer izgori WD od temperature,pospem nekada ulje od mjenjaca ali i to izlapi.Sta raditi ?
 
´ocel celjadi
xTNiFJI.jpg

Antena za mercedesa 124 naravno neka tamo kineska, e sad cemu sluze ovi "ključići"
 
bizaran problem i smijesno pitanje , zna li iko gdje se pali ono unutarnje svjetlo 'na krovu' kod auta opel vectra b 2.0 dti , 2001 godiste , ja prepipao cijelo auto , nema i nema , nema ni dugmeta nekog za to niti ima ono na svjetlu kao obicno sto ima dugmic pa da upalis , svjetla se pale samo kad su otvorena vrata , bedak mi je kad mi nesto zatreba navecer u autu otvarat vrata ?
 
Član
bizaran problem i smijesno pitanje , zna li iko gdje se pali ono unutarnje svjetlo 'na krovu' kod auta opel vectra b 2.0 dti , 2001 godiste , ja prepipao cijelo auto , nema i nema , nema ni dugmeta nekog za to niti ima ono na svjetlu kao obicno sto ima dugmic pa da upalis , svjetla se pale samo kad su otvorena vrata , bedak mi je kad mi nesto zatreba navecer u autu otvarat vrata ?

izvučeš prekidač svjetla prema sebi
 
Top