Automobil godine BiH 2012

Automobil godine BiH 2012

Član
je al i eko auto godine! :lol: ma kakva toyoto to je bezze

Izbor automobila godine za 2012. u BiH: Volkswagen Passat 2.0 TDI BlueMotion „Eco automobil godine“



(24SI) - Sinoć, u auli Termalne Rivijere Ilidža, je održana manifestacija pod nazivom „Izbor automobila godine za 2012. u BiH“.

[24 sata info]

Centralna manifestacija proglašenja i dodjele nagrada bila je realizovana u organizaciji Udruženja automobilskih novinara u BiH i NewEvent-a, vodeće event agencije u Bosni i Hercegovini.

Nagradno priznanje zasluženo je dobio „Volkswagen Passat 2.0 TDI BlueMotion“ ponijevši laskavu titulu „Eco automobil godine“, dok je Ismir Omeragić, brend menadžer Volkswagen putničkog programa, dobio vrijedno priznanje u kategoriji „Automobilski menadžer godine“.

„Sjajni rezultati Volkswagena u proteklim godinama nastavili su se i u 2011. godini sa 1634 isporučena Volkswagen vozila. Iako, sa rezultatom manjim za 19 vozila nego u 2008-oj godini, mada je i tržište novih vozila bilo za skoro 30% manje nego u rekordnoj 2008. godini, rezultat iz 2011. godine čini najboljim rezultatom od kako Volkswagen djeluje na bh. tržištu. Posebno se želimo zahvaliti našoj mreži od 11 ovlaštenih Volkswagen partnera u BiH koji rade, ustvari, onaj najznačajni dio našeg posla, a to je pružajanje kvalitetne usluge kupcima“ – izjavio je Ismir Omeragić, brend manadžer Volkswagen putničkih vozila za BiH.

„BlueMotion“ je krovni brend marke Volkswagen za paletu ekološki prihvatljivijih motora. Termin ekološki odnosi se na znatno smanjenu emisiju izduvnih gasova (CO2) i na smanjenu potrošnju goriva do čak 0,5 lit. /100 km. Tehnologije koje su omogućile ovakav efikasniji i ekološki prihvatljiviji rad motora jesu podešen menadžment motora sa modificiranim software-om, Start&Stop sistem, rekuperacija, optimizirana aerodinamika, optimizirane gume sa smanjenim otporom kotrljanja, shift indikator i dr. Sad postaje jasno zašto je, upravo, Volkswagen Passat zasluženo osvojio srce žirija u kategoriji najboljeg Eco vozila 2012 godine.
 
George je napisao(la):
je al i eko auto godine! :lol: ma kakva toyoto to je bezze

Ma ova glasanja su nidje veze! Godina tek pocela oni proglasuju auta godine, pa sta jesu to oni vidoviti pa znaju da ce biti najbolji, po mom misljenju totalno apsurdno, logicno bi bilo da proglase za 2011, al ovo, ne znam. . .

pff ja ba kosto je Q3 SUV godine:icon_eek::icon_eek: ostao sam bez komentara! Ni S od SUV-a, al ajd neka ih:lol::lol:

sad ce svi da kupe Passata je'an sest tedeji blumoshn :) :) :)
 

MTR

Član
ne mogu da vjerujem , i poslije toliko godina ista sranja , ovo nije izbor automobila ovo je teferic

p.s. da mi je samo vidjet ko ce dobit nagradu za PR boze sacuvaj
 
Član
MTR je napisao(la):
ne mogu da vjerujem , i poslije toliko godina ista sranja , ovo nije izbor automobila ovo je teferic

p.s. da mi je samo vidjet ko ce dobit nagradu za PR boze sacuvaj



PR je lik iz skode ako sam dobro cuo, po mom misljenju najrealnije je i bilo da toyota dobije
 
Član
ma ne vjerujem da je tu placeno. skoro svake god ide se na to da skoro svi dobiju po nesto. sto bude vise auta, uvest ce i neke nove nagrade i to je to...
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Vidim na sarajevo-x A6 vodi, ali s obzirom da kod nas Audi smatraju najboljim autom na svijetu, i ne cudi me :lol:

Logika da najprodavanije auto pobijedi nema uopste smisla, u vezi s postom prije ;)

Nek stelu gura ko god hoce, meni je mjerodavnija ova lista ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Car_of_the_Year

edit : ajd sad recite nesto za Fiat :D

:lol: nek si im rekao...

A vidim da dosta forumaša navija za aute ili marku koje trenutno voze, to nije nimalo objektivno...
-Glupo je proglašavat naj auto na temelju prodajnih rezultata, po tome bi svake godine gnjolf osvojio:D
 
Top