Audi A6 2.5 TDI V6

Audi A6 2.5 TDI V6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
MuMa je napisao(la):
Felge I Gume Rial 245-40-18 8J ET 30..

MuMa:

E ovako drustvo jucer ja nadjem neke felge profil gume je 235-40-18.. i otisao ja da probam felge
ja felge namontiro i ja kreno da testiram felge ne tresu super i ja njeg preko 100 km/h
isto na bordu mi izbacuje upozorenje od Esp-a i Abs-a da su se iskljucili i ja nazad i nazovem inter auto i majstori kazu da na quattra nemogu gume sa profilom od 40 .. i hajd to sve i sad da vrate mi gume na auto kod mene su prednej 215-55-16 a zadnje 215-60-16 i haman ovi sto su montirali felge nisu lijepo i stavili prednju lijevu 215-55 a desnu 215-60 i ja kreno kuci i opet ista situacija pali se esp i abs... i ja se vratim nazad i sve ponovo vrate kako treba i to je to...

OggyBoy:

Ako je standardna dimenzija gume 215/55R16, a nova guma je 235/40R18, te dvije dimenzije, odnosno prečnik točka je skoro pa isti, veća je razlika između 215/60R16 i 215/55R16.
Nema razloga da prijavljuje bilo kakvu grešku, vjerovatno se to može nekako namjestiti, auto ne može prepoznati koja je širina gume, može samo prepoznati da prečnik nije isti na svim točkovima i onda može početi paliti elektroniku jer misli da dolazi do nekog proklizavanja točka i sl. jer ne prave isti broj obrtaja. Taj stručnjak što je rekao da "Na quattro ne može profil 40", taj ne treba da radi u servisu, za njega nije ni kramp i lopata.

Specification Sidewall Radius Diameter Circumference Revs/km Difference
215/55-16 118mm 321mm 643mm 2020mm 495 0.0%
235/40-18 94mm 323mm 645mm 2027mm 493 0.4%

Eto, vidiš da može 18".
Eto i ko radi u servisima, stručnjaci.:icon_rolleyes:

PS. Odlične felge, ODLIČNE!!!:cool:
 
Član
od ovolikog sunca brate i dana ti po noci sliko audija i felge de jednu okini kako treba..a ne sumnjam ja u tebe ni najmanje izbor uvjek bio odlican..;)
 
Član
odlican audi ,sto po motorizacij, sto po izgledu.felge mu super sjele. sve pohvale ,da se navozas :icon_smile: ;)
 
Član
znam provjereno da ti na sve 4 gume moraju biti istih dimenzija radi dif i prenosa ako nisu iste uvjek ce ti javljati gresku
 

rs6

Član
feryh je napisao(la):
znam provjereno da ti na sve 4 gume moraju biti istih dimenzija radi dif i prenosa ako nisu iste uvjek ce ti javljati gresku

pa sve 4 su mu istog promjera u cemu je sad problem ???

kod mene su na audiju prednje 205 / 55 r16, a zadnje 225 / 50 r 16 i nikakvih problema nema ....
 
Legend
To i ti muma postao porodican covjek, neki karavancic ovo ono :p
Nek je sa srecom brate i da se navozas, dobro si auto uzeo;)
 
pozdrav!

Samo chipuj da smanjis potrosnju i imas super auto koje ces da vozis dugo i dugo... !


budi spreman da mjenjas krajnice na prednjem trapu ima ih 8 ukupno ja mislim..
i kad budes trebao to mjenjati naruci sebi iz njemacke.. ima najpovoljnije na njemackom www.ebay.de

 
Član
Hvala Druze ... konto sam cipovati a sto se tice potrosnje ja sam prezadovoljan za 40l Ja otisao u neum i vratio se Tj 710 Kilometara znaci trosi nekih 6-7 litara skoro sam ga nauso punog preso 100 kilometara i dosuo do cepa i stalo 6.5l
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top