Alfa Romeo 147, 1.6 benz - mišljenja

Alfa Romeo 147, 1.6 benz - mišljenja

Član
Pozdrav! Ako neko zna više informacija o 1.6 benzin motoru od 120 ks? Dolazi u 147-ci. Kakav je motor, potrošnja, mehanika uopšteno? Unapred hvala na svim informacijama.
 
alfa je opoprilicno skupa za odrzavanje sto se tice servisa..benzince karakterise uglavno velika potrosnja..1.6 nekih 8 - 9litri.. 147 je bar meni jako lijepa i djeluju da nisu preskupe s obz sta se sve dobija
 
Član
Hvala na odgovoru. Dobio sam još jedno mišljenje da bi taj motor po našim gradskim gužvama uzimao 11-12l. Ne mogu da vjerujem da bi toliko išla potrošnja?!
Al auto je prelijepo zaista, uredno odrzavano, s te strane je zaista tip top, ostaje samo pitanje potrošnje. A odrzavanje, šta znači "poprilično skupa". Redovan servis bi iznosio koliko otprilike?!
 
Hvala na odgovoru. Dobio sam još jedno mišljenje da bi taj motor po našim gradskim gužvama uzimao 11-12l. Ne mogu da vjerujem da bi toliko išla potrošnja?!
Al auto je prelijepo zaista, uredno odrzavano, s te strane je zaista tip top, ostaje samo pitanje potrošnje. A odrzavanje, šta znači "poprilično skupa". Redovan servis bi iznosio koliko otprilike?!
ponajbolje će ti cijenu servisa reći ovlašteni :)
 
Hvala na odgovoru. Dobio sam još jedno mišljenje da bi taj motor po našim gradskim gužvama uzimao 11-12l. Ne mogu da vjerujem da bi toliko išla potrošnja?!
Al auto je prelijepo zaista, uredno odrzavano, s te strane je zaista tip top, ostaje samo pitanje potrošnje. A odrzavanje, šta znači "poprilično skupa". Redovan servis bi iznosio koliko otprilike?!
ja nisam htio da navedem taj podatak da mi neki ne bi rekli da lazem :D
a zbilja ove benzinjarice trose poprilicno..(takva je alfa) .JTD ti je majka za to :D jos nadji JTDM (16v) i jare imas raketu sa 6-7 litrica ;)

veliki servis za recimo 1.9 JTD kosta nekih 500-700 (drug mi je radio na fiatu bravi 2001 god, 85 kw = cca 500 KM)
za male nisam siguran bas..

2.4 JTD nemoj ni pod razno (veliki servis je preskup)
 
Super Moderator
trosi trosi, ako bude ispod 11 kad je guzva skaci od srece :)
najizdrzljiviji TS moto je 1.6 sa 105 KS, al dosta slabije ide. kome ne trebaju perofmanse to je najbolji izbor benzinca u tom autu sto se tice potrosnje, odrzavanja i kvarova :)
moja preporuka je ganjaj JTD, minimalna je razlika u cijeni
 
Član
Danas imao 54 kilometara gradske voznje u totalu, i bogami ste svi djelomicno u pravu..
Ako saltam rucno, onda trosi 11.0 litara na 100 kilometara. Ako na selespeed, onda 12.5
TJvPpzS.jpg

(ali ipak mislim da taj 1.6 nebi trebao trositi kao moj 2.0) :p

/edit
Moram dodati da sam 25 kilometara "rucno" saltao,
a ostatak na selespeed city mode (to je bas automat)
 
Top