1.9 TDI ARL PROBLEM

1.9 TDI ARL PROBLEM

Član
Zamjenjene sve gumice i sarafi na svim diznama i prestelovane dizne opet. Problem i dalje isti. Probat cu opciju da od nekoga posudim 4 dizne samo da vidim hoce li raditi kako treba da utvrdim da li je do dizni. Isao sam kod 5 majstora i svi imaju druga misljenja vise nisam pametan. Pa zar nema niko strucan.
 
Član
Zamjenjene sve gumice i sarafi na svim diznama i prestelovane dizne opet. Problem i dalje isti. Probat cu opciju da od nekoga posudim 4 dizne samo da vidim hoce li raditi kako treba da utvrdim da li je do dizni. Isao sam kod 5 majstora i svi imaju druga misljenja vise nisam pametan. Pa zar nema niko strucan??????
 
Legend
Razumijem ja tebe brate, sve to stoji, ali ako dijagnostika ne pokazuje nista, a auto se vec ponasa tako onda je nesto vece sigurno.. Bregasta, zamajac, nesto u mjenjacu pa prebacuje vibracije..
Moras se posavjetovat sa vise ljudi, procitati foruma i foruma kada imas tako specifican kvar.. kazem ti ja sam maf "nov" bacio, zamjenio dijelova i dijelova koje su ljudi "zamjenili" itd itd..
 
Član
ako je zamajac (što čisto sumnjam) on bi ti trzao npr u četvrtoj na 60 km/h kad stisneš gas i to ne malo nego kao da je zemljotres a na višim obrtajima mislim da ne bi trzao, bar je takav slučaj bio kod mog prijatelja koji je imao isti auto samo 4motion. zašto kažem sumnjam da je zamajac, zato što sam vozio takav auto 3 godine sa zamajcem koji je imao simptome potrošenog, ali nikad nije crko, a nisam ga nimalo štedio, uvijek je lupkao u leru ali nikad nije tresao u vožnji, taj auto je dosta jak i on sav teret prenese na točkove, a ovaj 4motion nema na šta drugo nego na zamajac ili heldex...
mogu ti preporučiti još jednog dobrog majstora ako hoćeš pa probaj jbg. Elvir na Kobiljoj glavi
 
Član
Specificno sto se zamajac cuje isto kao sto se i cuo od kako sam ga uzeo isto se cuje. I ne ide mi u glavu da on trokira zbog zamajca. GTI TDI imas li broj od tog majstora. Nema odustajanja dok se ovo ne rijesi.
 
Član
Mozes li ikako snimiti parametre u leru, i postaviti nam ovdje da probamo naci gdje je problem.. pa taj motor rade svi majstori, svi su ih "svarili" do sad, ne znam gdje je problem..
A ne idu mi u glavu nikako ti vasi majstori gore, bar vecina njih...cuj sta ako zamijeni zamajac a opet bude isto.. pa brate, valjda nisi duzan platiti majstoru koji ti nije napravio auto, bar kod nas tako ide... drugo je da mu ti kazes hocu da mi zamijenis zamajac jer se meni mijenja, izvoli koliko je...

EGR, katalizator, tandem pumpa, map senzor, senzor temperature goriva, bregasta, hidropodizaci... otprilike su to te stvari koje bi ti mogle praviti problem.

ne gledaj greske, hebes greske...gledaj parametre, odnosno, majstor, ne ti..
 
Član
Mozes li ikako snimiti parametre u leru, i postaviti nam ovdje da probamo naci gdje je problem.. pa taj motor rade svi majstori, svi su ih "svarili" do sad, ne znam gdje je problem..
A ne idu mi u glavu nikako ti vasi majstori gore, bar vecina njih...cuj sta ako zamijeni zamajac a opet bude isto.. pa brate, valjda nisi duzan platiti majstoru koji ti nije napravio auto, bar kod nas tako ide... drugo je da mu ti kazes hocu da mi zamijenis zamajac jer se meni mijenja, izvoli koliko je...

EGR, katalizator, tandem pumpa, map senzor, senzor temperature goriva, bregasta, hidropodizaci... otprilike su to te stvari koje bi ti mogle praviti problem.

ne gledaj greske, hebes greske...gledaj parametre, odnosno, majstor, ne ti..
Ma naci ce se taj kvar ako treba rastavit cu komplet motor do najsitnijeg detalja. Egr zatvoren, katalizator izvadjen tako da to nije sigurno. Gledaju oni i ostale parametre ali sve je OK. A ne mogu da vjerujem da se nisu susretali sa ovakvim problemo pa proizvodi se 14 godina ovaj motor nije od jucer tu.
 
Član
Specificno sto se zamajac cuje isto kao sto se i cuo od kako sam ga uzeo isto se cuje. I ne ide mi u glavu da on trokira zbog zamajca. GTI TDI imas li broj od tog majstora. Nema odustajanja dok se ovo ne rijesi.[/QUO
Specificno sto se zamajac cuje isto kao sto se i cuo od kako sam ga uzeo isto se cuje. I ne ide mi u glavu da on trokira zbog zamajca. GTI TDI imas li broj od tog majstora. Nema odustajanja dok se ovo ne rijesi.

Elvir 061 777 577, reci da ti je Velid dao broj, sretno ;)
 
Član
Samo da javim da sam rijesio problem i to nije bilo do dizni niti neceg ozbiljnog. Iako sam vozio kod radznih "majstora" auto odem kod Zufera Bosch servis covjek pogleda auto i nakon 10-15min ustanovi da crijevo sa filtera goriva sto ide na tandem pumpu vuce zrak tacno na nepovratnom ventilu nevjerovatno eto. toliko od mene sada golf opet otkida :D
 
Član
Nevjerovatno sta sam sve radio slusajuci majstore pa mozda je ovo mozda je ono :D Pa nije igracka da slazes sad vako sad nako
 
Top