1.9 TDI ARL PROBLEM

1.9 TDI ARL PROBLEM

Član
Nista od navedenih simptoma nemam a autu. Danas su stigle dizne dvije pa javim sutra situaciju. Dvije dizne me zezaju 2 i 4 ostanu zakucane na 2.8 i 2.99 ocistili ih i bolje radi ali ne baca dobru smjesu izbacuje i bijel dim.
 
Član
Nista od navedenih simptoma nemam a autu. Danas su stigle dizne dvije pa javim sutra situaciju. Dvije dizne me zezaju 2 i 4 ostanu zakucane na 2.8 i 2.99 ocistili ih i bolje radi ali ne baca dobru smjesu izbacuje i bijel dim.

Jeste li se bar sjetili kad ste ih vracali, zamijeniti im mjesta sa druge dvije ispravne dizne?
Obavezno stavite i nove gumice na dizne, samo nemoj one jeftine "STAR", ne mogu da drze duze od 20 dana, i normalno, prestelujte sve 4 dizne.
 
Član
Gumice obavezno mijenjam na sve 4 dizne hvala na savjetu i prestelovane su dizne ali sutra stavljam nove i da li da njih stavim na prvu i trecu a ove sto su na autu sto su OK da stavim na 2 i 4 ?
 
Član
Gumice obavezno mijenjam na sve 4 dizne hvala na savjetu i prestelovane su dizne ali sutra stavljam nove i da li da njih stavim na prvu i trecu a ove sto su na autu sto su OK da stavim na 2 i 4 ?

Da, te dvije sto ti ostaju, njih stavi na 2 i 4 cilindar, a dvije nove na 1 i 3, da ako slucajno bude opet problem na 2 i 4 cilindru, budes siguran da nije do dizni nego do cilindra, kompresije itd..
 
Legend
I mene interesuje bas.. da li ima potrebe i da li se to uopste isplati kod ovih motora..
 
Član
Evo danas dok sam otisao do druga mehanicara mi je auto 3 puta gubilo gas ode na 1100 obrtaja sam i ne prima gas. I sad na dijagnostici otisao senzo polozaja papucice gasa za ne povjerovati.
 
Super Moderator
Ma dobro nije strasno, to kad krene onda se zaneda al rijesit ce se samo polako. A ako su vec skinute dizne sto da ne, probaj ciscenje sigurno ne mozes gore napraviti
 
Član
Rijesena papucica gasa, ako nekome bude stvaralo problem na golf 4 skupio sam kontakte na konektoru i sada radi normalno i ocistio kontakte unutar papucice. Onda sam se bacio na posao da zamjenim dizne i po pehu na zadnjoj dizni slomim saraf i to rijesim. Sastavim sve kad da upalim auto da zaverglam nista mrtav, uopste ne vergla opet probam nista. Kontam gdje sam pogrijesio ubacim u 4 vidim nije motor zaribao. Necete vjerovati kabal na klemi se otkinuo na 3 zice se drzao vec neko vrijeme. Napravimo to auto upali. Radi mirnije i ne baca dima toliko, puno zivlji na gasu. Dijagnostika pokazala bolje parametre na drugoj dizni nesto vise pokazuje -1.1 ali spusti ga na -0.9 i onda je uslijedila probna voznja gdje sam u pocetku osjetio da auto bolje ide ali kada sam izasao na pravac opet trokira ali znatno manje. Danas nisam gumice zamjenio na diznama jer ih nisam nasao ali to cu sutra odraditi jer sam vidio da su dotrajale. Smoren sam danas od svega.Jos cu sutra te gumice zamjeniti pa bude sta bude
 
Top