zimska oprema..?

zimska oprema..?

Zanima me da li je sad po zakonu ovaj clan/stav....


"
Član 4.
(Oprema za saobraćaj u zimskim uvjetima)
(1) U periodu od 15. novembra tekuće do 15. aprila naredne godine, bez obzira na
vremenske uvjete, sva motorna vozila moraju imati odgovarajuću zimsku opremu i
moraju je koristiti u uvjetima iz člana 2. ovog Pravilnika.
(2) Pod zimskom opremom koju treba da imaju motorna vozila u zimskim uvjetima,
smatra se:
a) Za putnička motorna vozila i ostala motorna vozila čija najveća dozvoljena masa nije
veća od 3.500 kg i nemaju više od 8 sjedišta:
1) zimski pneumatici na sva četiri točka. Zimska guma (pneumatik) je na svom boku
označena slijedećim oznakama: MS, M+S ili M&S i znakom snježne pahuljice na
stiliziranom obrisu planine s tri vrha, čija dubina gazećeg sloja po dubini iznosi najmanje
4 mm,
2) gume sa ljetnim profilom čija dubina gazećeg sloja iznosi minimum 4 mm i u priboru
odgovarajući lanci koji se postavljaju na pogonskim točkovima u slučaju zimskih uvjeta"




znaci ako nemamo sve cetiri zimske , moramo nosti lance ,a ako imamo gume ne moramo ? ili ?
 
Član
stavi lance sta ti fali nece zauzet nista u gepeku sta znas na kaku pismenu ces budalu naletit......
 
Član
ja isto koristim sve 4 zimske gume ali u gepek uvijek ubacim lance, ne nosim ih na ledjima, nek se nadju;)
bolje nego da me crvaju, vecina nasi policajaca i ne zna zakone koje treba da provode, tako da....
 
Član
nemoras imat neke kovane nesto skupo imas u mercatoru 27km svaki dan prodjes pord njih
samo reda radi vjeruj bolje tako nengo dati kenja spostovani pocilajac u 02h na -5c
 
Član
po zakonu ovom ne moras, al znas kakvi su ovi kod nas svako svoj zakon vodi, pa bolje bi ti bilo da imas, ako vec nemas isprintaj sebi ovaj clan zakona pa ako ti sta pocne pricat ti njemu pokazes ;)
 
Član
kavaz je napisao(la):
po zakonu ovom ne moras, al znas kakvi su ovi kod nas svako svoj zakon vodi, pa bolje bi ti bilo da imas, ako vec nemas isprintaj sebi ovaj clan zakona pa ako ti sta pocne pricat ti njemu pokazes ;)

Bravo, većina ovih naših ili ne poznaje dobro zakon ili se pravi blesav da mu gurneš cvaju... isprintaj i stavi u auto neka imaš za svaki slučaj ;)
 
Član
phantom je napisao(la):
sreca pa M+S pa nemoram i lance jos kupovat

naletit ces na policajca koji ce ti samo reci da je lanac obavezna zimska oprema bez obzira kakve gume imao, zapamti sta sam ti rekao
u svakom slucaju je bolje nabaviti bilo kakve lance i staviti ih u gepek
ja imam lance za 13-ku felgu, meni uopste ne mogu, ali policija to ne zna, ne planiram da ih stavljam svakako:cool:
 
Član
a zasto ne malo search uradit;
http://www.bhtuning.com/lanci-obavezni-i-pored-zimskih-guma-t-49831.html

van grada, na putu se nadje znak za "lance"... tako da ih je nabolje imati,...
 
Član
ArminM je napisao(la):
phantom je napisao(la):
sreca pa M+S pa nemoram i lance jos kupovat

naletit ces na policajca koji ce ti samo reci da je lanac obavezna zimska oprema bez obzira kakve gume imao, zapamti sta sam ti rekao
u svakom slucaju je bolje nabaviti bilo kakve lance i staviti ih u gepek
ja imam lance za 13-ku felgu, meni uopste ne mogu, ali policija to ne zna, ne planiram da ih stavljam svakako:cool:

raspitivo sam se u supu i meni ne trebaju sigurno al ako naletim an takvog idiota sigurno nije ludji od mene i nebi reko da ce se igrat. A nikad ih necu stavljat sigurno i dami trebaju :D
 
Član
ArminM je napisao(la):
phantom je napisao(la):
sreca pa M+S pa nemoram i lance jos kupovat

naletit ces na policajca koji ce ti samo reci da je lanac obavezna zimska oprema bez obzira kakve gume imao, zapamti sta sam ti rekao
u svakom slucaju je bolje nabaviti bilo kakve lance i staviti ih u gepek
ja imam lance za 13-ku felgu, meni uopste ne mogu, ali policija to ne zna, ne planiram da ih stavljam svakako:cool:

i kod mene su lanci 12 ili 13 od fiće, neznam tačno :lol:
 
Top