Zeleni karton

Zeleni karton

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jucer dobijem poziv dali bi bila spremna sa dva druga do zagreba po treceg otici, koji slijece na aerodrom iz iraka. Bila sam u poslu, ostavim sve i krenem po njih u lukavac i uputimo se za zagreb.

Prije toga na par dana, iz nekih razloga (pojma nemam sto al et) izvadim (odvojim) saobracajnu i zeleni karton. zeleni karton ostane u torbici, ja se uputim za zagreb samo sa novcanikom (u kojem su licni dokumenti itd).

Ni na kraju pameti taj zeleni karton..

u povratku, na ulazu u BiH, granicni prelaz Bos. Brod meni traze zeleni karton.
Ja se rasturi trazeci ga po autu i sjetim se gdje sam ga ostavila, kazem carniku da imam, ali zaboravila - desi se. ako hoce i ako insistira na tome nek ostavi moju putovnicu kod sebe ja cu se vratiti i donijeti mu taj zeleni karton.
Ciko nije dao sa sobom pricati - meni je ulaz bio zabranjen. Jedino da na granici kupim to neko granicno osiguranje. Najmanje moguce 3 dana - 50 KM.
Aaaaahj.. ok, trazim tu kancelariju osiguranja, kupim to osiguranje od 3 dana, gledam taj papir kad ono nema podataka o autu, samo moje ime, broj licne karte itd. a uasta to osiguranje nigdje veze.. teta, malo je falilo da je sa tri x potpisala. i to 50 KM? da sad stvarno nemam taj hebeni zeleni karton, i da mi se stvarno neki udes desi, ko bi sta mogao sa ovim listom poceti?!? bitno je da se naplatilo..

nema gdje nisam putovala po ovoj evropi kao i izvan sa autom.. nijedna drzava nije trazila taj zeleni karton. ok, nisam bila u albaniji, iraku, iranu to mi rekose na carini da se i tu trazi taj list.

kao da bi ja u njemackoj se mogla 10m voziti sa neosiguranim autom a da me policija odmah ne skloni s'puta?

sto me iznervirase..
 
Član
zeleni karton je obavezan...imas srece,prijatelj i ja smo morali 2001 cekati 7 ujutro da se otvori filijala nekog osiguranja u orasju da dobijemo zeleni karton,isto tako zaboravili.
 
Član
haj nek je obavezan, meni je to glupost veca. svako osiguranje (bar njemacko!) ti da tiket (kao master card) sa vaznim podacima polise. u slucaju udesa se to koristi.

fali da traze da se prevede i notarno postembilja
 
Član
mislim da ce kod nas uskoro ukinuti taj zeleni karton uvodjenjem potvrde o registraciji i tehnickom u obliki naljepnice ili stickera,jer to je nepotrebna glupost za nosati.
meni nikad nisu trazili zeleni karton jer je uvijek u saobracajnoj u onom najloncicu samo na ulasku u srbiju su pogledali jednom i bio je pogresan,od starih tablica,pa sam pronasao u autu vazeci i dao im.
 
pa sta ti ima nas trazit zeleni karton ti imas registrovano auto i to je dovoljno kad si u svojoj zemlji zeleni karton je za inostranstvo
 
Član
Ohh da, tipican problem. Nekada davno mi se desilo da vadim taj karton u Orasju.
To je cisti lobi nad granicnom policijom. Mislim, ne mogu osiguravajuce kuće džaba otvarati svoje štandove na graničnim prelazima.

lov2xlr8 je napisao(la):
mislim da ce kod nas uskoro ukinuti taj zeleni karton uvodjenjem potvrde o registraciji i tehnickom u obliki naljepnice ili stickera,jer to je nepotrebna glupost za nosati.
meni nikad nisu trazili zeleni karton jer je uvijek u saobracajnoj u onom najloncicu samo na ulasku u srbiju su pogledali jednom i bio je pogresan,od starih tablica,pa sam pronasao u autu vazeci i dao im.
A sta bi sa onim naljepnicama sto smo dobivali tokom registracije prije mozda 2godine, one okrugle vinjete?
Bilo je price da je to upravo zamjena za saobracajnu, da vise ne moras saobracajnu nositi, bla, bla, bla, i nista...
Ja imam tu vinjetu zaljepljenu na vjetrobranskom staklu ima vec 2 ili 3god, a ne znam ni za sta sluzi. Fakat cu je skinuti.
Da dodam da je u pitanju hercegovačko-neretvanski kanton... Može biti da je samo u HNK to provođeno...

kurbla2005 je napisao(la):
pa sta ti ima nas trazit zeleni karton ti imas registrovano auto i to je dovoljno kad si u svojoj zemlji zeleni karton je za inostranstvo
IKRE [uči, čitaj, proučavaj, saznaj, doći ćeš do istine]
:D
 
Član
@pokle biche da su ti stikeri bili samo u tvom kantonu

ma do tebe je rcat,tvoja greska koju nisi puno platila i to je to,sreca pa nisi morala cekat jutro da se to otvori kao sto smo mi bili,tad nije bilo trafika na granici nego po orasju zjalali cekali da se otvori
 
Član
ja mislila da je tvoje auto u bih regano lov..

Faya_M5 je napisao(la):
pametnije ti je bilo da si se okrenula, pa na neki drugi granicni prelaz...

taman, puno auto raje, umorni ko niko i da trazim drugi gran. prelaz. slijedece bi orasje bilo a tu su jos gori nego ovi..
 
Član
kazem ti...ne mora znacit...obicno ne traze zeleni karton...
i mog su starog tako jednom vratili na orasju...znaci pitaju jednog od 30 ljudi...pa ako si baksuz...
 
Član
zato sam veceras imala dobre picajce. zaustave me na juznoj - radar.. ok vozila sam malo prebrzo.. malo vise prebrzo. al se policajac samo nasmjesi, pita me jel to zurim negdje, ja reko da.. on mene samo opomenu, dade papire u ruke i veli hajd pozuri gdje si krenula.. ccc.. a evo, zeleni karton uz saobracajnu, ne zaboravljam je vise jok to..
 
Član
@rcat
jest u bih,ali na ulazu u cro obavezno zeleni karton i otvaranje haube da provjere broj sasije,isto tako i na ulazu u slo,vise ne idem na slo:)

valjda ce ukinuti tu glupost od zelenog sad kad uvedu nove tablice i stikere na tehnickom kako su rekli
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top