Zastita vozila

Zastita vozila

MTR

Član
Za profesionalca ni jedan sistem nije prepreka , alarmi i bilo koja vrsta zastite samo odlazu vrijeme kradje sa minute na 5-10 minuta , ako se vec daje 50,60,100 hiljada za auto najpametnija je zastita uplata Kasko osiguranja u nekoj renomiranoj kuci da ne bi u slucaju kradje imali problema oko naplate . Alarmi u kombinaciji sa t-lockom,zederom itd kostaju oko milje , a kasko od milje pa na vise , i haj sad mi daj slijedecu logiku : ugradio si sve i ukradu ti auto - pusis taj iznos , uplatis Kasko i dobijes od 75-85 % vrijednosti nazad .

Po meni najbolji alarm je polica Kasko osiguranja ;)

P.S. kad kupis auto zamislis da si ostavio kamaru para pored ceste - mislis da se nece kome osladit da je uzme :icon_biggrin:
 
Član
Zamke KASKO osiguranja

Nakon kupnje novog automobila, pametno ga je osigurati kasko osiguranjem. Ako je auto kupljen na leasing, kasko osiguranje je najčešće i obavezno. Mnogi ne čitaju pozorno policu, pa smatraju da će im kasko bezuvjetno pokriti svu štetu, ma što se dogodilo. Nažalost, ta lijenost može skupo koštati osiguranika. Nakon što se šteta dogodi, uvjete police kasko osiguranja više nije moguće mijenjati, stoga, jako je važno upoznati se s njima. Osnovno je pravilo da kasko nije svemoguć, tj. postoje situacije u kojima osiguranje nije dužno isplatiti nastalu štetu na vašem vozilu.



Vozač pod utjecajem alkohola ili narkotika

U slučaju nesreće u kojoj ste vi skrivili nezgodu, dovoljan je i jedan promil alkohola, te vam se šteta po kasko ugovoru ne isplaćuje. Uvijek kada nakon čaše ili dvije alkohola sjedate za upravljač, imajte na umu koliko zapravo riskirate. Što se narkotika tiće, stvar je ista kao i s alkoholom. Također, prije nego uzimate određene lijekove, trebali bi se konzultirati s doktorom, smijete li nakon njih sjesti za upravljač.



Automobil je ukraden, vlasnik nema sve dokumente

Mnogi vole ostavljati dokumente kao što su prometna ili knjižica vozila u automobilu, kako ih ne bi zaboravili ponijeti i kako ne bi platili kaznu. No, kada je auto ukraden, vlasnik ili korisnik dužan je predočiti sve dokumente osiguravatelju. Ako bilo koji od njih nedostaje, tada osiguranje nije dužno isplatiti štetu.



Automobil je ukraden, vlasnik nema sve ključeve

Kao i u slučaju gubitka dokumenata, ako je auto ukraden, a vlasnik ne može predočiti sve ključeve, isplate kaska nema. Stoga, pažljivo s ključevima, ako ih izgubite, prijavite gubitak, te pazite kome ostavljate auto (u praoni i slično...)



Nesreća uzrokovana divljanjem na cesti

Makar ne imali u krvi ni kap alkohola, ni narkotika, postoji klauzula prema kojoj osiguravatelj nije dužan isplatiti štetu, u slučaju da se uzrok nesreće protumači kao divljanje na cesti. Npr. ako je ograničenje na cesti 50 km/h, a nakon vještačenja se utvrdi da je vozač pri nesreći vozio 150 km/h, tada nije nužno da se isplati šteta. Također, kasko ne vrijedi ni na jednoj trkaćoj stazi, niti za vrijeme sudjelovanja na nekom automobilskom natjecanju.
 

MTR

Član
upravo tako , to gore nisam napisao a mislio sam , isto tako se treba pazit kada se sklapa ugovor kolika je premija i da li se moze doplatiti jos 10-20 % vise od iznosa , tada je isplata maksimalna .

Znam samo da je meni 2006 kada mi je u Sarajevu ukraden doslovno nov kombi VW T5 ( imao samo 2000 na satu ) isplaceno oko 31000 KM a ja ga platio oko 36600 KM kod Jelica , jos ugradio u njega Multi Lock , djaba brate
 
Član
@MTR da si imao mehanicki prekidac, jos bi ga vozao... (Maybe) shala..
po meni jedan od najboljih vidova zastite...skriveni prekidac...:D:D

Nisi mogao punu cjenu isplatit ???
 

MTR

Član
Nelle_G je napisao(la):
@MTR da si imao mehanicki prekidac, jos bi ga vozao... (Maybe) shala..
po meni jedan od najboljih vidova zastite...skriveni prekidac...:D:D

Nisi mogao punu cjenu isplatit ???

ma jok , jer tada nisam znao kako to ide , platio uzeo policu i cao , e kad je trebala biti isplata tu nastaju problemi , kao niste doplatili ucesce u steti ( nesto kao doplata od 100 % na osnovnu policu kaska za vozilo bez vozaca - tj. placas to samo umanjeno za 80-90 % ) i stoga vam mozemo isplatiti toliko i toliko :icon_eek: , jebi ga platis skolu pa znas
 
Član
Ugradnja alarma + mehanička zaštita = 1000 maraka i miran si dok imaš vozilo
Kasko osiguranje svake godine 1000 maraka,u slučaju krađe veliki upitnik priznaju li štetu ili ne...
 
Član
MTR je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
@MTR da si imao mehanicki prekidac, jos bi ga vozao... (Maybe) shala..
po meni jedan od najboljih vidova zastite...skriveni prekidac...:D:D

Nisi mogao punu cjenu isplatit ???

ma jok , jer tada nisam znao kako to ide , platio uzeo policu i cao , e kad je trebala biti isplata tu nastaju problemi , kao niste doplatili ucesce u steti ( nesto kao doplata od 100 % na osnovnu policu kaska za vozilo bez vozaca - tj. placas to samo umanjeno za 80-90 % ) i stoga vam mozemo isplatiti toliko i toliko :icon_eek: , jebi ga platis skolu pa znas

CCC a kad potpisujes kasko usute se ko zecevi i...tako vrebaju... majku im njihovu, a znaju uzet milju:icon_mad:

Lexillium je napisao(la):
Ugradnja alarma + mehanička zaštita = 1000 maraka i miran si dok imaš vozilo
Kasko osiguranje svake godine 1000 maraka,u slučaju krađe veliki upitnik priznaju li štetu ili ne...

To da svakako, bar ces odvuc provalnika od svog auta... po meni najbolja kombinacija Zeder + alarm ... po mogucnosti mehanicki prekidac skriven.. :D
 
Pogledaj ovo, http://www.neverhotwired.com/caralarms/

Izgleda da nije los taj Ravelco, samo ko ce ga kod nas ugraditi i sve to... Ne znam sta bih ti rekao, vidi neki alarm i onda kasko lupi na to ;)
 
Član
Ja imam jedan moj home made sistem, jednostavan je ali vrlo ucinkovit ne u sprecavanju da se auto odveze nego nedaj boze da ako ga vec odvuku, da se pronadje.
Ako hocete da cujete ideju, javite se na p.m.
 
Početnik
Isto imam i ja par ideja kako da se zastiti auto,tj da se neodveze,moze da radi ali vrlo kratko...
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Ugradnja alarma + mehanička zaštita = 1000 maraka i miran si dok imaš vozilo
Kasko osiguranje svake godine 1000 maraka,u slučaju krađe veliki upitnik priznaju li štetu ili ne...

gledao sam kod jednog decka u autu tu neku mehanicku blokadu, ugradjena je u sjediste, brate dok sjedis nema sanse da upalis auto, dok ne neutralises blokadu, on ima alarm ali je ugradio i tu blokadu.Ima tih caka mali milion, Mislim da pored nekog kvalitetnijeg alarma moze uveliko da pomogne
 
MTR je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
@MTR da si imao mehanicki prekidac, jos bi ga vozao... (Maybe) shala..
po meni jedan od najboljih vidova zastite...skriveni prekidac...:D:D

Nisi mogao punu cjenu isplatit ???

ma jok , jer tada nisam znao kako to ide , platio uzeo policu i cao , e kad je trebala biti isplata tu nastaju problemi , kao niste doplatili ucesce u steti ( nesto kao doplata od 100 % na osnovnu policu kaska za vozilo bez vozaca - tj. placas to samo umanjeno za 80-90 % ) i stoga vam mozemo isplatiti toliko i toliko :icon_eek: , jebi ga platis skolu pa znas

Pa ako je vozilo osigurano kao što si naveo na 36000 KM toliko vrijedi na dan osiguranja, ali ako je ukradeno npr. za 10 mjeseci od zaključivanja osiguranja taj iznos ti se umanjuje za iznos amortizacije koja se obračunava po katalogu.

Što se tiče najbolje zaštite uzmeš KASKO, saobraćajnu i ključeve ne ostavljaj u autu i miran si;)
 
Član
pa gledaj ne moras ti placat 1000km kasko imas ti raznih kombinacija da osiguras od ovog onog .... ali posto se ti ustvari bojis kradje osiguraj ga samo u slucaju kradje a nemoj u slucaju vremenskih neprilika, pozara, lom stakla i sl. i nece ti to biti 1000km nego ce biti recimo 500km
 
Lexillium je napisao(la):
Ponovio se odnedavno sa vozilom i nije bilo brige za krađu,sve dok je vozilo stajalo u garaži kao ne registrovano.Međutim sad kako bih vozilo počeo koristiti,nameće se pitanje koju zaštitu izabrati.Svako moje vozilo do sada je bilo opremljeno sa Cobra alarmima.Neko kaže da su ti alarmi isfurali,i da znaju par auta koja su ukradena sa tom vrstom alarma.Drugi mi preporučuju Meta-System,ali ja sam po tom izboru malo skeptičan jer sam nedavno na tv-u vidio par auta ukradenih sa naljepnicom tog alarma(da li je naljepnica čisto radi fola tu,ili je vozilo bilo opremljeno tim alarmom,ja ne znam).Neki kineski ili ha-hu alarmi,mislim da nisu dorasli da im se povjeri skuplje vozilo.Mehaničke zaštite mi takođe ne ulijevaju toliku sigurnost-dođe krkan sa pajserom i odvali sve što se može odvaliti...Neki tajni prekidači ne dolaze u obzir zato što je vozilo sa CAN BUS-om...Negativno iskustvo sa full kaskom ne znam da li je potrebno spominjati...Ostaje li mi solucija tabanlić fijaker ili javni prevoz???

Pogledajte par primjera koje sam našao na youtube,i recite koju po mogućnosti pametnu...:)))

http://www.youtube.com/watch?v=lnUlcngQIeo&feature=player_embedded#at=39

http://www.youtube.com/watch?v=2C65ziTmhis

http://www.youtube.com/watch?v=9Eky1yL-i8s&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_CV7Y4-rlU4&feature=related






zeder ti je najbolji oko 500 km kosta i jos neki alarm uz njega da imas i mirno spavaj ! iz licnog iskustva


Lexillium je napisao(la):
Ugradnja alarma + mehanička zaštita = 1000 maraka i miran si dok imaš vozilo
Kasko osiguranje svake godine 1000 maraka,u slučaju krađe veliki upitnik priznaju li štetu ili ne...

iako priznaju ganja se godinama tako da .. znas kako to u nas hoda :)
 
Top