Zanimljiva auta na BH cestama (Slike)

Zanimljiva auta na BH cestama (Slike)

Član
Evo jedan M3
Slikano prosle godine u Srpcu

f8piq7aiibttt0d8lzun.jpg


el6eny4yavzyjjancs7m.jpg


q5431ft97o4tqgpbcqf1.jpg


10xidnfk0emie947yxy.jpg


4yhc4czj96uxfoav0jld.jpg


5tyc7cml101ksxypxjmy.jpg


01422ntxojq3v9dfd2z.jpg
 
Član
Ovaj M3 pije ulja koliko i goriva. Dok dodje iz CH upali se i lampa od ulja:D

To je poznata stvar na toj generaciji M3, mada nisu svi slucajevi tako ekstremni.
Mislim da je veci problem sto auto nema sipku od ulja, zbog cega raja zna nasuti vise nego treba.
Audijevi moderni V8 su ekstremne pijanice ulja, iz S5 masina zna trositi po pola litre ulja na 1000 km i to auti i sa manje od 20000 km. To je bas ono razocaravajuce, uzmes nov auto i onda dosipas ulje 2 puta mjesecno. Vjerujem da ce sa novim M3 situacija biti mnogo bolja, jer je turbak, nece se ludo vrtiti, al ni trositi ulje.
 
Član
Sibnuo je on u njega skoro dva litra nakon ture od CH do Prnjavora. Ali ajde da sipa neko ulje razumne cijene nego nekakav ultra dzidzi Castrol koji nije bilo ovdje kupiti. Preko 70KM litar... Ne zapamtih koja oznaka je bila
 
Super Moderator
pa tako je to kad hoces voziti ovakav auto, al ko ga moze kupit nije mu problem ni ulje sipat.. ja da imam i da ga vozim ne bi mi to smetalo :) nego kako mjere onda kolicinu ulja? na BC-u pise?
 
Član
Ma ja, preko onog iDrivea il kako vec, udjes negdje u opcije pa gledas. A sto vise platis auto to ti vise sitnice smetaju, a M3 nije bas jeftin. Kad uzmes nesto sto je preslo 150.000 i to neki "trkac" koji je deran redovno pa trosi malo ulja tu i tamo to se i da podnjeti, al na ovako skupim autima, jos i novim, hoce to iritirat covjeka. Pa kupuju ljudi nove aute bas zato da ih samo voze i ne misle o odrzavanju puno, a ovdje malo malo dizi haubu, sipaj ulje... :D
 
Član
Eee druze hoces da se vrti na 9000 rpm a da ne trosi ulje heheeh pa taj bi stobline i karike potrosio, za 30 000km bi izgledao kao da je prosao 700 000km, de nek stisne gas pa vidi hoce li i truna dima nazad baciti plavog ;) to je takav motor, i da se napomene sve i jedan motor trosi ulje koji ne trosi znaci da ne podmazuje stubline, pogotovo koji se vozi na visokim obrtajima mora potrositi inace ce imati "mahanje" brzo za karike i stubline...
 
Član
Sto se tice M3 nemam blage veze da li torsi ulje ili ne xD samo znam da ide ko lud :D
A kao sto ja volim reci u sali "ako trosi ulje to znaci da dobro podmazuje" :D
Mozda je ovo kod Merca oko auspuha namjerno tako ofarbano ili je mozda folija,na drugoj slici se vidi da mu je i felga takva :D :p
 
Top