Zamjena dugmadi na volanu-reparacija

Zamjena dugmadi na volanu-reparacija

Član
Pozzz

Zanima me mogu li se ova dugmad na volanu nekako reparirat i onaj kolut od sjvetala il se moraju kupovat nova i možel se to kupit kako se to skida vadi mijenja koliko je para da se uzme novo ako se ne može reparirat nikako ?

dugmad.jpg
 
Administrator
Što se tiče koluta, to je najmanji problem. To se zamijeni za 20 sekundi. Ne znam kako se to može reparirati jer je spala boja sa cijelog koluta ili dugmadi koja svijetle. Jedino da ti sad ta dugmad skroz očistiš, kod firmopisca uradiš naljepnice za te oznake, zalijepiš foliju na brojeve i polako pristupiš procesu farbanja, i poslije samo skineš te naljepnice da se opet kroz to ne ofarbano vidi svjetlost. Oko skidanja ništa ne znam. Ali ako se mogu naći zamjenske onda ih zamijeniti i gotovo ;)
 
Administrator
GreenDevil je napisao(la):
ja znam da je prekidac svjetala polovan preko 100KM pa vidi kako ces ofarbat to:lol:

http://www.bhtuning.com/p-prekidac-svijetala-golf-mk4-t-81353.html

Cijena 40 KM kod forumaša ;)
 
pioneer_09 je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ja znam da je prekidac svjetala polovan preko 100KM pa vidi kako ces ofarbat to:lol:

http://www.bhtuning.com/p-prekidac-svijetala-golf-mk4-t-81353.html

Cijena 40 KM kod forumaša ;)

eh sad da li pase taj od mk4:icon_question:
ja neki dan trazio od mk5 na otpadu, jest ko nov al lik trazi 100KM, u ovlastenom je nov 160KM
 
Član
skupo ti je to da uzimaš, pogotovo ove tipke na volanu...
tako da ako smijes pristupit tom zahvatu farbanja to bi ti bila dosta jeftinija opcija :icon_smile:
 
Član
Sjecam se ovdje na forumu da je bio jedan clan koji je reparirao tipke na Audi A4 ali jest da su bile od prozora.
 
Član
namikbh je napisao(la):
Sjecam se ovdje na forumu da je bio jedan clan koji je reparirao tipke na Audi A4 ali jest da su bile od prozora.

jeste sjećam se i ja
ali vala nije ispalo dobro sve mu bile razlićite :D

pioneer_09 je napisao(la):
Što se tiče koluta, to je najmanji problem. To se zamijeni za 20 sekundi. Ne znam kako se to može reparirati jer je spala boja sa cijelog koluta ili dugmadi koja svijetle. Jedino da ti sad ta dugmad skroz očistiš, kod firmopisca uradiš naljepnice za te oznake, zalijepiš foliju na brojeve i polako pristupiš procesu farbanja, i poslije samo skineš te naljepnice da se opet kroz to ne ofarbano vidi svjetlost. Oko skidanja ništa ne znam. Ali ako se mogu naći zamjenske onda ih zamijeniti i gotovo ;)

ovo ne zvuči loše
ako ništa isplativo je
sad nezz kako bi to ispalo možel
jel neko radio prije ?
 
Administrator
sarajlic je radio i sve su bile razlicite i nije lijepo bilo ;) A zasto ne bi moglo se tako uraditi ;) Samo dobru pripremu odraditi prajmer, farbanje i slicno ;) Druga stvar koja se moze uraditi je da to sve ocistis, ali prije toga da se uzme nekako sablon za naljepnice i da ti firmopisac izradi takvu naljepnicu i da prelijepis preko toga, ali je problem opet kod slova. Posto su slova sitna, i u ovom slucaju ona bi se vadila i npr ako pise VOL, sredina O slova mora ostati zalijepljena ili sredina A slova ako ima rijec u kojoj ima A slovo. I posto je mala povrsina, to bi prilikom diranja tipki spalo. Moja preporuka farbanje ;) Meni čovjek koji radi naljepnice može i najsitnije dijelove isjeci, tako da trazi nekog ko ima extra masinu i da ti uradi na kvalitetnijoj foliji, da se moze fino zalijepiti i poslije lakirati preko toga ;)
 
Član
Sto se tice skidanja prekidaca svjetala postupak je sljedeci ;)
Pritisnes prekidac okrenes ga ka desno dok neosjetis mali zarez to jest klik i onda samo lagano ka sebi i to je to ;)
 
Top