Zamjena dihtunga, remont galve

Zamjena dihtunga, remont galve

Član
Prije par dana kad sam bio u visokom kod Zufera vidio sam da rade i glave motora pa me zanima jel radio ko kod njega to i dali ga preporučujete za taj posao...?

I da pitam koliko okvirno love dođe da se uradi kompletna glava i koliko su ruke majstora... Ujedno ako imate nekoga da preporučite dobro bi mi došlo...

Sad mi je jedan majstor zavalio cijenu od 500KM... znači da se uradi glava, zamijeni ulje, dihtung i 200KM njegove ruke.... Po meni je to previše :icon_rolleyes:

Ajd ljudi pomagajte jer prije 2 mjeseca sam sve ovo isto uradio, bio naivan i vjerovao pogrešnom čovjeku... platio 550KM al mi isfušerio pa sve moram nanovo radit :icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
Mom problemu nema rješenja... Obišao sam juče i danas najmanje 20 mehaničara u Sarajevu i još niko da mi konkretno kaže u čemu je problem... Uz to ljudi zavaljuju neke cijene kao da radim generalku motora jbte...

Jel moguće da mehaničar koji radi 20 godina ne može prepoznati kvar na ventilima, hidropodizačima, bregastoj i sl zajebancijama koje mogu uticati da motor radi nemirno?

Majke mi moje nije mi žao dat i 500KM samo kad biznao da će mi neko riješit ovaj problem i pošteno odradit posao :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Mom problemu nema rješenja... Obišao sam juče i danas najmanje 20 mehaničara u Sarajevu i još niko da mi konkretno kaže u čemu je problem... Uz to ljudi zavaljuju neke cijene kao da radim generalku motora jbte...

Jel moguće da mehaničar koji radi 20 godina ne može prepoznati kvar na ventilima, hidropodizačima, bregastoj i sl zajebancijama koje mogu uticati da motor radi nemirno?

Majke mi moje nije mi žao dat i 500KM samo kad biznao da će mi neko riješit ovaj problem i pošteno odradit posao :icon_mad::icon_mad::icon_mad:

koji je motor?
 
Član
ako sam skonto o cemu se radi ,ako nisam popravi me .
kazes da ti je glava kompletna uradena,hajd objasni sta znaci kompletna glava ???
mislim sta se sve radilo???
za mene je kompletna glava uradena ovako.
glava je skinuta i oprana
radi se samo o glavi gola bez ista.
opticki pregledana.
testiranje glave preko pritiska ,da li negdje nije puknuta .vodna temperatura min 70 stepeni
ako je to u redu nastavimo dalje
brusenje ventila (sjedista) ako je moguce(specialna masina) inace nove ventile.
brusenje sjedista u glavi (ako je moguce inace nova glava )
sad treba se ventil sleifat sa specialnom pastom na sjediste,da kasnje nepusta kompresiju .
svaki ventil se osnaci sa brojom 1-8
kad je to sve uradeno ,sklopi se ventili sa federima ,sad je testiranje lekaze,naspe se benzina u prostor gdje su ventili ,ako nakom 10 minuta ne izcuri ni kap benzina u prostor sag strane i izduvne strane ,znaci nece puhat kompresiju u auspuh ili i zdracni filter.
posla da se ovo sve uradi min 3,5 sati ako je u pitanju samo glava.Jos dolazi skidat glavu i materijal koji je potreban .
mjerenje kompresije dokaze u cemu je problem ,gdje je lekaza u bloku ili u glavi.
pritisak dizni ,jeli ikad to se mjerilo ?
neznam koliko je doli satnica mehanicara ili meistora,ali ja sam siguran da bi moro bit u stanju svaki mehanicar koji je u poslu vec 20 godina da tog golfa i pogotovu dizel da mu nade sta je problem .
smatram da nisi sve razumijo sta sam napiso,neznam tacno na bh ti objasnit,lakse mi je na njemacki ili ti postavim slike kako to ja radim.
 
Član
Hvala na iscrpnom tekstu... svaka čast ;)

Vidi ja sam otišao kod jednog majstora po preporuci da mi zamijeni dihtung glave i uradi glavu jer mi zveckaju ventili/hidropodizači... On je to sve fino skinuo, odnio glavu na grbavicu kod igora (po njegovoj priči) i igor je navodno uradio što je trebalo... Kad je se glava vratila s grbavice on mi reče da je moro zamijenit predkomore jer su malo ispucale (normalna pojava kod td) a ventile nije dirao jer su navodno dobri... Ja sam odma posumnjao da će mi išta napravit al eto pustio sam ga da radi reko zna svoj posao...

Dođem ja po auto, upalim ga ono sve isto... Čuje se zveckanje ventila, motor radi nenormalno nemirno i uz to počeo mi malo za nijasnu slabije da vuče a ponekad se pojavi i ulje na turbini koje dođe sa iberlaufa... Prije tih radova nisam imao problema s tim uljem kako god da sam vozio auto...

Samo za radove na glavi motora uzeo mi je 170KM jer su to navodno troškovi Igora što je radio glavu... Posle mi par majstora govori da se kompletna glava može uradit za 170KM :icon_mad:

Znači ni jedan hidropodizač i ni jedan ventil nisu dirani i sad ja moram ponovo davat lovu da bi to sanirao... Eto to su ti naši majstori...

Pošto vidim da se ti odlično razumiješ oko ovoga reci mi molim te koliko košta da se uradi glava da bude po ps-u, znači da se odradi sve to što si ti naveo... Ovaj put kad majstori skinu glavu ja je nosim na Grbavicu da se radi ali moram znat šta da tražim od njih da rade...

Jbga za dizne i boš pumpu sam bio kod Zufera u Visokom... Pumpu je uradio a dizne pogledao onako odoka, nešto odvrtao/zavrtao i kaže nisu dizne...

Moram ovo što prije riješit jer situacija je sve gora što se motora tiče... Do sada se rijetko kad čulo to zveketanje a sad i u vožnji se čuje ponekad a motor samo što ne iskoči van...
 
Član
ja sam radio glavu u temax-u na grbavici, izaslo me varenje, zamjena jednog ventila, teflona i ravnanje glave 197 km, i mogu samo reci da je sve prof. uradjeno i da nemam nikakvih problema.....
 
Član
Da ne otvaram novu temu...Ima li neko da radi varenje silicijumske glave, tj da li je to uopste moguce?
 
Član
Eh eto napokon i ja nađo rješenje za svoj problem...

Nakon što me onaj majstor dobro zaje...o napokon sam naišao na čovjeka koji zna svoj posao i koji pošteno radi...

Problem je bio sa ispušnim ventilima jer onaj levat kad je radio glavu nije ih ni pogledao jer da jeste vidio bi da nisu ok... Sva četiri su bili izgorili... Ne mogu da vjerujem da je ovaj levat sve to sastavio a da nije provjerio ventile... Nije mi jasno da odvezeš čovjeku auto da ti radi tako ozbiljan posao a da temeljito sve ne pogleda...

Mene je ovaj kvar koštao ravno 1000KM al sve zbog toga što sam išao pogrešnim ljudima...

Ovaj mi čovjek kaže "rastavio sam ti cijeli motor jer nisam htio da sve sastavim a ono pukla karika il sl glupost... ovako sam fino rastavio i pregledao sve po redu" i još na startu kaže "ako ti ne riješim problem ne moraš mi ništa platit"

Sada je motor potpuno drugi, ima miran rad, bolje vuče, bolje pali, ne trese, manje dimi ma sve za 10 :cool:


Znači ako vam motor radi nemirno, kad lagano dodajete gas ako malo počinje da se "ljulja", ako na auspuhu radi isprekidano, ako polahko i postepeno počne gubiti na vuči, ako se čuje kuckanje i sl PROVJERITE VENTILE...
 
Nek si rijesio... Takvi se majstori traze, sto znaci da ces sada kod njega ici za sve... tako se musterije dobijaju... navozaj se ;)
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Eh eto napokon i ja nađo rješenje za svoj problem...

Nakon što me onaj majstor dobro zaje...o napokon sam naišao na čovjeka koji zna svoj posao i koji pošteno radi...

Problem je bio sa ispušnim ventilima jer onaj levat kad je radio glavu nije ih ni pogledao jer da jeste vidio bi da nisu ok... Sva četiri su bili izgorili... Ne mogu da vjerujem da je ovaj levat sve to sastavio a da nije provjerio ventile... Nije mi jasno da odvezeš čovjeku auto da ti radi tako ozbiljan posao a da temeljito sve ne pogleda...

Mene je ovaj kvar koštao ravno 1000KM al sve zbog toga što sam išao pogrešnim ljudima...

Ovaj mi čovjek kaže "rastavio sam ti cijeli motor jer nisam htio da sve sastavim a ono pukla karika il sl glupost... ovako sam fino rastavio i pregledao sve po redu" i još na startu kaže "ako ti ne riješim problem ne moraš mi ništa platit"

Sada je motor potpuno drugi, ima miran rad, bolje vuče, bolje pali, ne trese, manje dimi ma sve za 10 :cool:


Znači ako vam motor radi nemirno, kad lagano dodajete gas ako malo počinje da se "ljulja", ako na auspuhu radi isprekidano, ako polahko i postepeno počne gubiti na vuči, ako se čuje kuckanje i sl PROVJERITE VENTILE...



pozz drug de mi reci koji je to majstor gdje si radio gdje se nalazi moram i ja mjenjati dihtung glave pa da to fino odradim..??
 
Top