zamajac kvar golf 4 tdi TREBAM SAVJET

zamajac kvar golf 4 tdi TREBAM SAVJET

Član
hvala vama koji ste mi pokusali pomoci a vi sto mi brojite teme 5-10 nebitno koja je nemojte da mi pisete bezveze samo sam lepo pito dali je isto u ovlastenom servisu ili negde drugo to menjati velika je razlika u ceni.

hvala jos jednom svima koji ste mi pokusali pomoci
 
Član
zeko91 je napisao(la):
hvala vama koji ste mi pokusali pomoci a vi sto mi brojite teme 5-10 nebitno koja je nemojte da mi pisete bezveze samo sam lepo pito dali je isto u ovlastenom servisu ili negde drugo to menjati velika je razlika u ceni.

hvala jos jednom svima koji ste mi pokusali pomoci

Napisao sam ti fino na prethodnoj strani, znači, kupi bilo gdje, jeftinije je i sredi popust za mehaničare, oko 20% dobiješ sve jeftinije i to je to.
 
Član
zeko91 je napisao(la):
sredi popust za mehaničare ?

DA!

Mehaničari imaju popust u skoro svim prodavnicama auto dijelova. Kad sam kupovao dijelove za veliki servis, samo sam došao, nabrajao dio po dio, kad je sve bilo na stolu i rečena ukupna cijena, onda sam fino "popričao" sa prodavcem i na ukupnu sumu dobio -20% što nije bila mala stavka, a na neke dijelove i više. Kasnije počastio momka što tu radi i sad imam 20% kad poželim.;)
 
Član
Ja sam imao isti problem prije pola godine,u pitanju motor 74 kw.
Obisao dosta majstora i na kraju sam kupio set (malo se cijenkao) i otisao kod majstora da ugradi,tako me je najeftinije izaslo jer su mi majstori za isti dio i ugradnju trazili oko 100KM vise.Stavio sam opet plivajuci da ne bi bilo zabune.
Uglavnom sve me je izaslo 680KM (set 580 i zamjena 100) i evo presao sam desetak hiljada i za sada je sve dobro. :icon_smile:
 
Član
e pusti te price dvo masni zamajac je jedina greska na tdi bar kod mene je tako bilo ni posto ga opet nebi stavio na auto oko cijene ti nemogu nista ali mene je izasao valeo set 100KM a rodjak kaze da je oko 800 set citav za 1,9TDI naravno sa zamajcem ( kupljen u HR) kod mene je mjenjac 5 brzina axr motor chipan na 146KS i 350Nm podero je 2 puta dvo masni sada poslijedice stavljanja jednomasnog seta su na valeu neprimjetne eto citaj malo po forumima dok za druge proizvodjace nemogu garantovati a vjeruj nosi se sa ovih 146 predobro tako da ti je to moja preporuka =) ;);) Bar nosio dok nisam auto slupao :icon_smile::icon_smile:
 
muslim je napisao(la):
Ja sam imao isti problem prije pola godine,u pitanju motor 74 kw.
Obisao dosta majstora i na kraju sam kupio set (malo se cijenkao) i otisao kod majstora da ugradi,tako me je najeftinije izaslo jer su mi majstori za isti dio i ugradnju trazili oko 100KM vise.Stavio sam opet plivajuci da ne bi bilo zabune.
Uglavnom sve me je izaslo 680KM (set 580 i zamjena 100) i evo presao sam desetak hiljada i za sada je sve dobro. :icon_smile:

Moja preporuka ( 580 set i 60 zamjena) ne bi da reklamiram gdje sam kupio, marka sachs, plutajuci zamajac. nemoj da te neko navrati da stavis fiksni, imam ja jarana koji je stavio tako na g 4 i pokajao se, jer kad odvoji kvacilo u brdu, ono bez gasa da auto samo stoji, imas osjecaj ga ce se rasklopiti koliko trese...
 
Član
ima neki lik na piku "mans" i prodaje komplete zamajac lamela korpa i druk lezaj dobro ispod cijene u ovlastenom...
a tvrdi da je orginal, da li je neko uzimao od njega sta? ima dosta dijelova, dizni i svega...
http://pik.ba/artikal/2287764/golf-5-6-passat-6-7-1-6-tdi-1-9-tdi-plivajuci-zamajac-komplet-set-novo-vw-ag/
 
Član
d.z.e.n.o. je napisao(la):
muslim je napisao(la):
Ja sam imao isti problem prije pola godine,u pitanju motor 74 kw.
Obisao dosta majstora i na kraju sam kupio set (malo se cijenkao) i otisao kod majstora da ugradi,tako me je najeftinije izaslo jer su mi majstori za isti dio i ugradnju trazili oko 100KM vise.Stavio sam opet plivajuci da ne bi bilo zabune.
Uglavnom sve me je izaslo 680KM (set 580 i zamjena 100) i evo presao sam desetak hiljada i za sada je sve dobro. :icon_smile:

Moja preporuka ( 580 set i 60 zamjena) ne bi da reklamiram gdje sam kupio, marka sachs, plutajuci zamajac. nemoj da te neko navrati da stavis fiksni, imam ja jarana koji je stavio tako na g 4 i pokajao se, jer kad odvoji kvacilo u brdu, ono bez gasa da auto samo stoji, imas osjecaj ga ce se rasklopiti koliko trese...

hahahahaha za waleo ti garantujem da nije tako jer on ima tezinu koju ima i dvomoasni zamajac ili ti ga plutajuci =) :icon_smile:
 
ja sam se vozio igrom slucaja u autu bez ikakvih znanja da je bio stavljen kruti zamajac umjesto plivajućeg tj plutujućeg auto kad polazi grublje odvaja i trese pri polasko pitam ga sta je ovo zasto se desava kaze zamajac itd itd otad sam se razocaro kako to ruzno zvuci plus kako je u autu uzass
 
Član
hvala vam svima odlucio sam da sacekam da jos malo ode bio sam nedavno u servisu vidovic u BL pa mi je majstor rekao da to nista ne smeta da treba sacekati da jos ode inace nedavno sam sreo poznanika isto ima golf 4 formousun on radi u vidovicu kao mehanicar za njegovu 4 je jos skuplji set pa nije ni on menjo u ovlastenom servisu kupio je negde set sanch u prodavnici auto delova dosta jeftnije ga je izaslo negde oko 1000km.Tako kad budem menjo necu ovlasteni odrase sa cenama .
 
Top