Zaledio hladnjak

Zaledio hladnjak

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znao sam da me ovo sljeduje....

Hladnjak mi je curio, ali sam trpio koliko toliko... prije nekih 7 dana je skroz puko i nije bilo vise svrhe kupovat antifriz i sipar jer se nije isplatio... Nisam bio u stanju da ga mjenjam odma radi finansija logicno... auto sam parkiko u garazu i tako je ostao do danas...

Maloprije sidjem reko da ga malo upalim i obidjem, al ajd prvo da vidim da se nije zaledio... otvorim haubu prvo crijevo blize "meni" sto ide iz hladnjaka pritisnem vidim da je uhvatio leda al sam ga uspjeo savit... eh ono donje crijevo stisnem kad ono ko beton nema sanse....

Eh sad pitanje, jel bolje da ga ostavim da sam odledi kad malo otopli ili da ga palim? Po nekoj mojoj logici bolje da ostavim mozda necu nadam se imat nikakvu stetu...

Da cujem misljenja ili eventualna iskustva
 
Član
ma ostavi nek se otopi, upalis grijalicu u garazi i nece biti belaja, kad budes imao para kupi novi hladnjak, sto se tice onih praskova, tekucina, ljepila sve je to qrac sve sam probao, ncece zacepiti:lol::lol:, cekam dok otopli pa cu i ja remont da vrsim na golfu
 
Član
Jednom sam uzeo nekakvu tecnost i fino je zacepio nekih 10-15 dana taman dok sam bio za novu na planini, al poslije isto vodokotlic heheh :D

Ma valjda se nece nista desit... necu ga palit do proljeca :D
 
Član
meni su crijeva zaledila u fijatu,,jbg ja sam odvrnuo crijevo sa hladnjaka i sipao vrucu vodu sve dok se nije skroz odledilo bgm mi je trebalo dosta vremena al uspjeo sam i upalio je normalno bez ikakvih problema ;)
 
Član
Ma nemam sta od njeg i da ga upalim, jer nemam sredstava za novi hladnjak jbg... tako da je alfeta sad glavna kurava u garazama hahah svi izlaze,ulaze samo ona stoji i prima :D
 
Član
Anais je napisao(la):
Jednom sam uzeo nekakvu tecnost i fino je zacepio nekih 10-15 dana taman dok sam bio za novu na planini, al poslije isto vodokotlic heheh :D

Ma valjda se nece nista desit... necu ga palit do proljeca :D

nemoj do ljeta palit :D znaju grijači riknut :lol:
 
Član
Jesi li gledao koliko su para hladnjaci? Ja sam danas zvao po otpadima nasao sam na jednom 50 km polovan. Pa sad koliko su dobri jer se mozes samo vise zajebat sa tim polovnim :icon_question:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Anais je napisao(la):
Jednom sam uzeo nekakvu tecnost i fino je zacepio nekih 10-15 dana taman dok sam bio za novu na planini, al poslije isto vodokotlic heheh :D

Ma valjda se nece nista desit... necu ga palit do proljeca :D

nemoj do ljeta palit :D znaju grijači riknut :lol:

Haj' se zajebi pa bar jednom napisi koristan post.

@Anais, dobro ti Edo kaze, ugrij to/odledi nekako, pa ispusti tu vodu, ako je zaledilo crijevo zaledilo je i u motoru garant, led je gadna stvar, puca blok ko ledenica.
 
Član
Nemam nacina da odledim :( Jedino da nosam vrelu vodu iz stana do garaze i zaljevam crijevo... ali opet ostade vode u bloku :( Da je kakvav onaj top za grijanje... al opet nemam ga gdje u garazi ukljucit....
 
Član
skontaj nesto, nije to zajebancija, inace bi ti rekao upali auto da odradi, al' ako je vec tako ledeno vjerovatno bi sjebao vodenu pumpu pritom...
 
Član
Neznam ziv sta da radim u pm.... Ma fino je zaledio nema sta, jedino ovo gornje crijevo nije toliko, vjerovatno jer dosta vode iscurilo... al zato ono donje crijevo ko beton jbt :( Fakat nevidim rijesenje... il neznam sta je gore, da ga upalim, da ga ostavim dok ne otopli... tesko da cu nac nacin da odledim bez da ga upalim... :icon_sad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top