Zakon "Fond solidarnosti" komentari!

Zakon "Fond solidarnosti" komentari!

Član
U RS je stupio na snagu zakon o posebnom doprinosu za solidarnost, kojim se od neto plate radnika obustavlja 1.5% za nastradale od polava, takodje tim zakonom poslodavcu obustavljaju takodje 1.5%, ukupno po radniku 3% od plate.

S" obzirom da su u mojoj firmi ažurni po pitanju zakona vec su me obavijestili da mi u Julu sada odbijaju i za Jun znaci ukupno 3%, (Закон је објављен у Службеном гласнику РС бр.52 дана 19.06.2014 године и примјењује се у временском периоду од 01.06.2014 године до 31.05.2015 године).
Molim za Vase komentare, o ovome jer ja lično sam veoma ljut, i ogorčen na ovo, ne zato što se odbije nego što mi to neko silom i zakonom oduzima, jer njih boli briga što ja već imam odbitak od plate za kredit, što kupujem jeftiniju hranu da bih preživio i sastavio kraj s" krajem, itd. i što te naše pare dijeli "neko" po svojoj volji...i protiv naše volje vjerovatno.
Da se razumijemo, roditelji su mi u opštini koja je poplavljena, do sada sam dao, mnogo više od tih 1,5% i daću još više ali nemogu da se pomirim da mi to na silu uzmu i raspolažu kako oni hoće.
 
Član
Napravis izjavu da neces da dajes pare i to je to... Pa nek on onda uzme ako smije bez tvog potpisa ;) ovdje su to ljudi vec uradili jer su davali i vozili licno pomoc, a ne da nam vladajuca krema skida pare i trpa sebi u dzepove jer ide ljeto pa treba ici na ljetovanja na racun sirotinje... Samo napravis zahtjev i poslije toga ne smije skinuti ako ti nisi potpisao ;) jer te pare nece ici za poplave nego da oni svoje budzete napune, oni ce dobiti sada ogromne milione pomoci koje ce pokrasti opet...
 
Član
Đabe je nama svima ali tu se ništa ne može. Neki sindikati su FBiH pokrenuli incijativu. Naravno bezuspješno jer ako ja nešto dam da pomognem hoću da znam da sam pomogao kome treba, a ne da harći kako ko stigne.
 
Član
Interesantno je kako se niko ne zali sto ~40% bruto plate ide u budzet, a juce bas izasao izvjestaj da 55% budzeta ide na birokratiju (u bunar), a za 6-7KM sada frka.
Koliko znam, budzet fonda su rekli da ce biti transparentan tj. da ce na sajtu biti prikazani svi prihodi i rashodi. Kad bi i ovo prvo bilo tako transparentno, e onda bi imali o cemu pricati.
 
Član
Interesantno je kako se niko ne zali sto ~40% bruto plate ide u budzet, a juce bas izasao izvjestaj da 55% budzeta ide na birokratiju (u bunar), a za 6-7KM sada frka.
Koliko znam, budzet fonda su rekli da ce biti transparentan tj. da ce na sajtu biti prikazani svi prihodi i rashodi. Kad bi i ovo prvo bilo tako transparentno, e onda bi imali o cemu pricati.
E kad bi nešto tako bilo transparentno imao bih razloga da vjerujem da su skupštinu okupirali vanzemaljci.
 
Član
Svi mi znamo sta je administracija i koliko kosta, i prije par mjeseci se protestvovalo, palilo, postavljali ultimatume itd.... to je zatvoren sistem, bermudski trougao, ili sta vec nije. I ti procenti su i mnogo veci, ali trenutno bez resenja.
 
Član
Napravis izjavu da neces da dajes pare i to je to... Pa nek on onda uzme ako smije bez tvog potpisa ;) ovdje su to ljudi vec uradili jer su davali i vozili licno pomoc, a ne da nam vladajuca krema skida pare i trpa sebi u dzepove jer ide ljeto pa treba ici na ljetovanja na racun sirotinje... Samo napravis zahtjev i poslije toga ne smije skinuti ako ti nisi potpisao ;) jer te pare nece ici za poplave nego da oni svoje budzete napune, oni ce dobiti sada ogromne milione pomoci koje ce pokrasti opet...

Pazi da nece proci fora sa izjavom. nece on tebi skidati sa plate u banci vec ce poslodavac morat da obracuna to. tako da je suplja prica to jer ce se dzaba uvalit covjek par KM za ovjeru izjave. sto ti drzava nametne to ti je. a da moze tako svi bi pisali izjave i niko nista ne bi mogao.
 
Član
Pazi da nece proci fora sa izjavom. nece on tebi skidati sa plate u banci vec ce poslodavac morat da obracuna to. tako da je suplja prica to jer ce se dzaba uvalit covjek par KM za ovjeru izjave. sto ti drzava nametne to ti je. a da moze tako svi bi pisali izjave i niko nista ne bi mogao.

Vec ljudi to uradili ovdje na USK i nije im se skinulo nista ;) ako nista ti ne potpises, oni imaju mahanje
 
Član
E jarane evo kod nas u firmu stigao dopis od "direktora" da nam svima ide po 15 km od plate ali sto je zalosno nigdje nece reci da su radnici skupili pare nego ce biti VLASNIK firme donirao eh to je to al da se bunis nemas pravo jer je to ipak privatna firma tako da suti i trpi
 
meni u firmu dosao primjerak izjave koji popunjavas ukoliko zelis da ti se skida sa racuna za poplave. bez toga, nikome nisu uzete pare..
 
Top