Zaglavljena felga, pomoc!!

Zaglavljena felga, pomoc!!

Znaci ovako. Otisle mi disk plocice i disk kriv i rijesim da to zamjenim. Dignem auto, odvrnem sarafe, ali felga ne mrda. Sve sam pokusao, cak i neke savjete forumasa da udaram, da se vozam na otpustenim sarafima, al ne ide. Felga je od opel astre f na kojoj je manja centralna rupa od passata. Kad sam stavljao felgu islo je do pola, i posto sam zurio nagulim sarafima ostalo. Zna li neko kako da skinem? Prednja je felga.
 
Heheheh goru stvar nisi mogao napraviti :) uzmi macolu od 5 kila i lupaj i zaboravi na felgu...nju nikad neces spasiti
 
Član
Ja sam tako sebi , odnosno imao sam alu felge od astre f , na prednjoj glavcini je bilo , znaci hvala bogu pa sam kuci dosao bio , bila mi guma izdusila , i ne znam ni ja kako sam skinuo , bas je tesko to , lupaj , nema ti druge , nekako bi valjalo neki alat kao princip izbijanja lezajeva ali haj ga nadji :D..
 
Član
Vidi ko ima neki radapciger od majstora pa s njim

Il improvizuj nesto slicno radapcigeru na metalnu sipku sa navojem zavari dvije pologe, dva ili cetri kraja zavisno sta napravis probacit kroz otvore na felgi, navoj ide na centralnu rupu i stezes ga dok se ne svuce :)
 
Digni auto i dobro se osiguraj da ti ne padne kad budes lupao. Uzmi veliki cekic, zavuci se malo ispod auta i udaraj sa unutarnje strane gume i skinit ces je sigurno
 
Član
Ja taman htio predlozit veliki radapciger ako moze proci kroz rupe na felgi... ako je tako ne svuces, tesko ces ikako drugacije... prije toga malo naprskat WDom il necim slicnim tecnim, da koliko-toliko udje izmedju glavcine i felge
 
Sa radapcigerom i macolom sam uspio skinuti, jedva, znaci kad je puklo mislio sam da sam sjebo sve, al sreca nisam. Sutra cu skinuti cilindar i zamjeniti to sve i onda nezz ni ja sam da li da obrusim ovu felgu pa da vratim ili da dam 20Km da mi prebaci gume na druge felge.
 
Član
Nabavi VW felge, te prodas i zdravo... pusti se majstorisanja, kad probusis gumu negdje onda je tek belaj skinut
 
Član
I onda meni kazu Vozaj Karavana... ja cu dat jos para da ga ne vozam :p <3

Salim se brate.. ne znam ocm , nesto mi kontam , uzmes čuskiju i lupas u jednu stranu mora se " nakosit " i da izleti.. uzmi onaj WD sprej naprsci.. nez ocm odvuci vulkanizeru?
 
Samo karavan i nista drugo :D Skino sam devke brate, jedva, znaci nekoliko dana sam pokusavao i danas roknem ono muski i spadne :D
 
Top