Yamaha Aerox vs Aprilia SR 50

Yamaha Aerox vs Aprilia SR 50

E ovako ljudovi .. Pooslije dugog razmišljanja sam odlučio uzeti skuter .. Eh sad,izbor je pao prvobitno na Yamahu Aerox .. Eh sad,znam taj motor dosta dobro,vozio sam ih dosta,stvarno su izdržjivi i kvalitetni a uz to su i brzi :icon_biggrin: Gledao sam ih dosta po piku,i tu sam naišao na problem :lol: Prvo,svi su skoro dosta prešli .. Premda je to Yamahina mašina ne brine me to toliko ali ipak ne bi volio da rizikujem .. Drugo,ne znam šta je ovo,da li kakav peh ili šta,ali sve jedan koji sam našao da mi se sviđa a da mi je cijena prihvatljiva nije mi blizu .. Sve je po federaciji a meni to nešto i ne štima,ne mogu naći ništa donekle blizu .. Treće,meni treba motor sa urednim papirima ,a Aeroxi su većinom uveženi i nikad nisu ocarinjeni i registrovani,dakle to ne bi,uzimao bih skuter sa papirima ..

Kao rezervnu varijantu sam imao Aprilijinu SR 50.. I njih sam vozio par komada i nisam im našao neku zamijerku.. Seriski Sr 50 je nešto sporiji od seriskog Aeroxa,to znam ali mi se čini da je Aprilia dosta sigurnija od Yamahe,takođe i udobnija .. Proletio sam na brzinu pik i vidio da su dosta jeftiniji od Yamahe Aerox .. Takođe skoro svaki koji mi se svidio bio je registrovan,i bio je blizu ..

Eh sad,zanimaju me vaša mišljenja o ova dva motora,šta bi vi napravili u ovom slučaju ? Znači neku stariju Yamahu sa više pređenih kilometara ili Apriliju mlađu sa manje pređenih kilometara .. Budžet mi je oko 2.000 km .. Takođe ima i još jedna varijanta,da sačekam još malo i da sačekam ako bi nešto iskrslo ..Vaša mišljenja,šta raditi ? :icon_smile:
 
Super Moderator
Sta ima veze sto su puno presli 2t masina za cas je uradis a i ostali dijelovi nisu skupi ;) nista aprilia drug uzmi aeroxa i miran si ;)
 
Član
Ako si visociji preko 185 cm yamaha ti nece bit tako udobna jer ce ti koljena udarat u guvernal, al ja bi opet uzeo aeroxa (iako sam visociji od 185). A kilometrazu ne gledaj na njima, sve se to vraca ko i na autima a osim toga, sto rece allroad, na 2t masini se sve da sredit zacas i nisu dijelovi toliko skupi. Ja bi, da sam na tvom mjestu, bez razmisljanja uzeo aeroxa. Sr mi je sav nekako nakaradan i ruzan hehe a i aerox je jedan od najpozeljnijih skutera za sredjivat. Ugl. ne trci pred rudu sto bi rekli hehe. Sretno ;)
 
Ma i ja sam zagrizao na Aeroxa,Yamaha je to .. Samo nikako da nađem da mi se sviđa,ako nađem ne uklapam se sa cijenom :lol::lol: Mogu li se sa oviim budžetom uklopiti u kupovinu jednog srednjeg Aeroxa ? Mislim da ću ipak čekat' Aeroxa .. Jbm mu ,do proljeća ako treba al' naletit' mora ! Ako ko nabasa na kakav oglas ako nije problem nek stavi u temu ili nek javi u inbox :icon_smile:
 
Član
runner kec je precijenjen po meni. aprilia, piagio, gilera imaju iste masine ( po tome ih ne mozes poredit ) a runner je meni najruzniji hehe :D aeroxu i moj glas ;)
 
Gledao sam ja druže i Runnera,ne zalijećem se uopšte .. Što reče Noris Čak po meni su precijenjeni ali se daju naći .. On je dosta siguran jer ima čini mi se prednji točak veći i tako još nekih sitnica,udoban je jako jako .. ;) Ne zalijećem se uopšte,gledao sam i Speedfight-a i Piggio NRG-a .. SF je dosta dobar motor isto ..Aerox mi se još sviđa zato što se da pravo naturpijati mada nemam to u planu raditi,sad pucati pare u to..Ako i bih,neki soft tuning,lakiranje na novo po mojoj želji,sportski auspuh i još neke sitnice tipa rolnica,oprugica.. Možda čačnuti šta oko prenosa i to bi bilo to ..Neću da se zalijećem uopšte,pratim po piku Aeroxe jer mi on ima prioritet :cool:
 
Radije sacekaj do proljeca, skupi jos i onda uzmi nesto novije. Dobri su ti sto si naveo, ali vec ih godine gaze, a nagodinu ces imati nove modele jos povoljnije kao polovne.

Nesto tipa ovoga http://www.pik.ba/artikal/3917675/aprilia-sr-50-r/
 
Član
Aerox je masina ja kad bi sebi kupovao nekad skuter uzeo bi aeroxa stvarno su dobri ima na svakom cosku dijelova za njih

Aprilia ako ces ovu noviju od 2007-8 godine ona je bolja ako ces onu stariju bolji je aerox..moj drug ima apriliu sr50 ide 95 poskidao sve bolokade veoma je udoban
 
Hvala Muma,ide Aerox najverovatnije :cool:

Jel zna možda ko nešto o ovom Aeroxu ? http://www.pik.ba/artikal/2059372/yamaha-aerox/
Pišu da je zaribao jednom,da je imao problema sa klipom i tako to .. Ako neko nešto zna molio bih da kaže ..Hvala svima ;)
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
Hvala Muma,ide Aerox najverovatnije :cool:

Jel zna možda ko nešto o ovom Aeroxu ? http://www.pik.ba/artikal/2059372/yamaha-aerox/
Pišu da je zaribao jednom,da je imao problema sa klipom i tako to .. Ako neko nešto zna molio bih da kaže ..Hvala svima ;)

Ovaj SF sto lik nudi u zamjenu je zaribao a ne Aerox
 
Upravu si druže,nisam ni obratio pažnju,jutros rano čitao .. Svejedno druže hvala .. Zna li iko išta o ovom skuteru ? Ajmo još ovo da pitam stručnjake,motor ima ZX R koji razvija nešto jače od 11.000 obrtaja a za brzinu od 120 je potrebno oko 12.5k obrtaja,a na snimku se ne vidi tačno koliko ide jer je na satu do 80 km / h. . Ako neko zna pa da mi pojasni ?
 
Top