xenoni - sigurni ?

xenoni - sigurni ?

Član
Ako vam budu gledali xenone na granici prema moru kao meni ljetos imat cete problem ako nemate sociva.
Zamoli me lijepo tip da ugasim svjetla i njih dvojica pregledase oba fara i onda mi kazu da moji farovi zadovoljavaju zakone RH i da mogu nastaviti put.Posto je vidio da gledam u njega kao tele lijepo mi covjek objasni da po zakonu RH vozilo koje ima xenone mora imati podesiva sociva.Na moje pitanje(bilo je govora na forumu o tome)mora li auto imati automatsku nivelaciju farova dobio sam odgovor da ne mora.Samo podesiva sociva ako ima xenone.Kod mene su na alfi fabricka sociva bez auto nivelacije.Doduse babo za farove LIGA mi je uradio farove i zamijenio sjenila koja su bila u katastrofalnom stanju.
Zbog svega navedenog ako nemas sociva a imas u planu putovati van drzave ne stavljaj te xenone jer nikad ne znas na kakvog ces idiota naletit na granici.Ili dogovori sa Ligom da ti uradi sve i miran si.
 
Član
Ja imam na a3 8l ollo i rade godinu dana ok, nekad mi se desi kad upalim svjetla brisaci odrade jednom i to je to pa me strah da mi ne pregori sta, kako se spaja to direktno preko akumulatora jel moze neko detaljno opisati?
I da, philips xenon set ne postoji da znate ;)

Obrati se Ligi. To ti je relej koji uzima napajanje sa akumulatora. A3 ti je inače poznat sa tim problemom, ja ti predlažem da najhitnije ili ovo uradiš ili da skineš xenone jer ćeš ostati bez brisača.
 
Član
Malo off topica:

Kakve veze imaju xenoni sa brisacima?
Zato sto koristi istu masu sijalica (svjetla) i ECU od brisaca, posto je poznato da su noviji ECU-ovi jako osjetljivi, a poznato je koliku struju prave xenoni :D zna doci do praznjenja napona sa xenona, vecina auta nije osjetljica na to jer vecina koristi zasebne mase, i zbog toga izgori procesor od brisaca. Isto problem ima Golf 5 ali se to rijesi samo tako sto se masa ne uzima sa stekera nego se zaserafi na sasiju negdje i rijesi se taj problem...
 
Član
Ako vam budu gledali xenone na granici prema moru kao meni ljetos imat cete problem ako nemate sociva.
Zamoli me lijepo tip da ugasim svjetla i njih dvojica pregledase oba fara i onda mi kazu da moji farovi zadovoljavaju zakone RH i da mogu nastaviti put.Posto je vidio da gledam u njega kao tele lijepo mi covjek objasni da po zakonu RH vozilo koje ima xenone mora imati podesiva sociva.Na moje pitanje(bilo je govora na forumu o tome)mora li auto imati automatsku nivelaciju farova dobio sam odgovor da ne mora.Samo podesiva sociva ako ima xenone.Kod mene su na alfi fabricka sociva bez auto nivelacije.Doduse babo za farove LIGA mi je uradio farove i zamijenio sjenila koja su bila u katastrofalnom stanju.
Zbog svega navedenog ako nemas sociva a imas u planu putovati van drzave ne stavljaj te xenone jer nikad ne znas na kakvog ces idiota naletit na granici.Ili dogovori sa Ligom da ti uradi sve i miran si.
ja nekoliko puta vec isao u Austriju, Sloveniju, Hrvatsku i Madjarsku niko nista nije zavirivao na autu nit xenone nit dnevna svjetla :p ne znam gdje vi nadjete te pacijente
 
Član
On budala zato sto provodi zakon, a ti pametan! Ja bih vas (pojedince) u zatvor slao zbog ovih nakaradnih reflektora u sjenilima, eto toliko mi to ide na neku stvar...
 
Član
Fakat moraš biti pacijent da te kazne zbog xenon-a.

*** pacijent je osoba koja vozi sa nepodešenim farovima, bojom svjetla iznad 6K.

Vise puta prelazio granicu sa xenonima i sa i bez leća i u maglenkama i nikad nisam imao problema, ja stvarno ne znam sta pojedinci voze, kakva svjetla imaju pa da ih neko zbog toga pegla.
 
Član
Ma dobro, mozda se ja mogu malo i blaze izrazit, ali poenta ostaje ista. Za mene je seljo tuning xenon bez lece i tocka.
 
Član
Sta se ljudi moji palite na te xenone, zasto jednostavno ne kupite osram night breaker ili osram cool blue sijalice, em sto bolje sija, boja je bijela, duze traju od svih xenona, i onda najbitnije ne bojis se da ce naskodit nekoj elektronici u autu
 
Top