wax, poliranje, fazoni

wax, poliranje, fazoni

Član
jeli istina da svake godina bar 2-3 puta treba auto dobro polirati s dobrim waxom? ja sam uzimo neki njemacki wax koji je u tecnom stanju...auto bude super poslje poliranja, ali ja kako znam pravi wax kad naneses kad vode polijes po autu, voda sama leti s auta....sto nije slucaj s ovim waxom sto sam koristio... jel s treba uzeti onaj cvrsti wax sto ostane ko bijel kad ga naneses i moras ga dobro razmazati da auto upije :D :D
:icon_question:

POZ
:cool:
 
Član
zavisi ti sta koristis, tj. koji vosak i od nacina primjene.
Npr prirodno voskovi od carnaube ti traju max 2 mjeseca na laku i postupak treba stalno ponavljati, dok npr sintticki sealanti mogu biti i po 6 mjeseci ako se ispravno urade i ako manje peres auto .
A sve ti govori i cijena voska jer ono smece od par eura nece raditi svoj posao skoro pa nikako cak ce i dati kontra efekt.
Od prirodnih voskova ja bi ti preporucio dodo juice ili swis wax a od sintetke colinite to su extra stvari samo treba 50-60e izdvojiti za kupnju ali kasnije efekt cudo :D
A sve ti zavisi i kako i na kakvu podlogu je nanesen taj vosak , ako auto nije kvalitetno ispolirano polir pastama da na laku nema neravnina i prljavstine djaba ti najskuplji lak koristiti , i sami postupak nanosenja jer sa voskom se nikad auto nesmije polirati vec lagano nanositi tanki sloj samo slazuci slojeve jedan pored drugog nikako kruznim pokretima i kad vosak sazrije na laku cca.10 minuta dobro izbrisati brisuci finom mikrofibrom ili vatom u suprotnom smjeru od smjera nanosenja.
Nemam sad vremena ali naci cu veceras snimak kako je pravilno da se odradi
 
Član
ja vozim auto na full poliranje, svaka 2 godisnja doba, dakle pred zimu, i na ljeto...
 
Top