VW Vento 1,9 dizel 47 kw/turbo dizel 55 kw....Pomoc!

VW Vento 1,9 dizel 47 kw/turbo dizel 55 kw....Pomoc!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Planiram kupiti VW Vento 1,9 dizel obicni ili turbo dizel...Interesuje me sve sto znate o tome autu! Napisite svoja misljenja! Potrosnja, odrzavanje, limarija, udobnost...Sve sto moze pomoci????
 
Član
viktorpetr je napisao(la):
Planiram kupiti VW Vento 1,9 dizel obicni ili turbo dizel...Interesuje me sve sto znate o tome autu! Napisite svoja misljenja! Potrosnja, odrzavanje, limarija, udobnost...Sve sto moze pomoci????
možda nije neka razlika u snazi što se tiče kW-a... ali turbak je turbak... potrošnja je tu negdje...:cool::cool:
 
Član
To ti je najprostiji 1.9 motor koji mozes naci .. Sto se tice odrzavanja nemas brige . :cool:
 
Član
ma drug uzmi 1,9td .. ako je od 75ks ..taj sam imo u svojoj trici i pravo je isla..skupa nije uopste za odrzavanj bila..a nece ti preko 7-8 uzet ..malo natezanja..a taj obicni dizlo je trom pravo..
 
Član
nije bas neka razlika u konjskim snagama ali bolji je turbo . I ko sto kaze raja potrosnja je tu negdje
 
moj prijedlog TD 55kw idu fino, nisu veliki potrosaci-kad se fino vozi a sto se tice odrzavanja, nije nista skuplje od Golfa mk2 :D:D
 
Hvala svima na savjetima! Ako neko zna nesto posebno o Ventu neka napise, ja sada vozim Golf 2, koja je razlika itd...
 
viktorpetr je napisao(la):
Hvala svima na savjetima! Ako neko zna nesto posebno o Ventu neka napise, ja sada vozim Golf 2, koja je razlika itd...

sto se tice udobnosti,razlika je drasticna :lol::lol::lol::lol:
a nije nesto skuplji za odrzavanje
 
Član
sto se tice mehanike nije skoro nista skuplji vento za odrzavat u odnosu na golfa,a sto se tice exterijera vento je skuplji za odrzavat(mislim na farove,stopove,stakla itd itd),,,a vento je daleko udobniji
 
Član
Druze neces pogrijesit, imam venta TDI 115 konja 2 godine kod mene, sto se tice odrzavanja.....pola dijelova s dvice i trice logicno, pa gledaj kakva je cijena ha ja, mali servis te izadje 90 cca km sa uljem kvalitetnijim itd kud ces bolje, sto se tice potrosnje.....imam i dvicu 1.6 TD, vento mi trosi ne vise od litar bezze....

Ukratko neces se pokajat.... ;)
 
Član
I ja sam imao Venta 1.9 TDI 66kw i mogu ti reci same pohvale za to auto, mala potrosnja, drasticna razlika u udobnosti od golfa, a ne puno skuplje odrzavanje... kad sam ga prodao na satu je imao 290000 km a ni jednog kvara na motoru;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top