VW Bora - Curi ulje iz mjenjača

VW Bora - Curi ulje iz mjenjača

Član
dolazim kuci vecceras kad komsija blica svira kao lud iza mene kontam sta mu je kaze lik lije ulje iza tebe.... pritjeram auto pred garazu pogledam ulje u motoru mjera ulje serva mjera ulje kocnica mjera.... E sada me interesuje da li je mjenjac mogao da se razleti toliko da iz njega lije ulje na sve strane ??? mjenjac je sa 101 axr motora a motor je 130ka + kako kaze bivsi vlasnik motora da je cipana =) da li je taj motor mogao toliko da slomi mjenjac ili je nesto auto sam gasao haus kada sam se kuci vracao jer sam zurio stara mi lose bila :icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
RE: Hitnooo

addo je napisao(la):
Pa osjetis li neku promjenu na mjenjacu!?

nista sto mi je to najgore na toj strani cuti a ne osjetim nikakvu razliku ide kao sto je isao, mozda je linija od turba ili nesto tako fkt ne kontam sta mu je jer sve tecnosti su mu tu a ulja ima moguce je nesto oko turba ali pokazao bi na bordu da je turbo ulje povukao jer bi mi ulja nestalo .......... bar se nadam da nije turbo :icon_confused::icon_confused:
 
RE: Hitnooo

Pa jesi vidio kakvo ulje je iscurilo... sva ulja (kociono, servo, motor, mjenjac) su razlicita... mozes valjda ocijeniti o kojem ulju je rijec :icon_question:
 
Član
RE: Hitnooo

VR6Boki je napisao(la):
Jesi siguran da je uopste tebi ulje iscurilo?

braca ti si legenda da meni je =)

2kubw.jpg

2kubw.jpg

:icon_confused::icon_confused::icon_confused:

evo slika odakle curi ali sta je reci da li neko zna (ulje curi izmedju kartera i mjenjaca ????
 
Član
RE: Hitnooo

Nećeš odmah skontat na mijenjaču da fali ulja, dok je sve unutra masno dovoljno, radi bez problema... imao sam taj problem... tek nakon par dana mi mijenjač počeo štekati... fino očisti i vidi gdje pušta tačno i td... nisi ništa unutra polomio sigurno, dok radi bez problema...
 
Član
RE: Hitnooo

2 mrva nisam mjenjao karter nikada od kada sam kupio auto
2 antrax na problem je u tom sto ulje ne curi kada auto ne radi :icon_confused:
 
Član
RE: Hitnooo

Pa moguće da pušta sa gornje strane mjenjača , tj. kad zavrti zupčanike ulje počne curiti.
 
Član
E sada ljudi majstor mi je zaokupiran autima pa kaze da je najvjerovatnije diftung kartera jer kako on kaze nemoguce da je toliko iscurilo iz mjenjaca a da mjenjac ide sasvim normalno ( mogucnost i da je uljna pumpa ) sada mi treba vase misljenje da li je to moguce uraditi u nekim kucnim uslovima sa nekim klasicnim alatom jer mi fkt treba auto ???:icon_confused::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:
 
zar ne dodje uljna pumpa na drugoj strani, kod remenice radilice jer one se zajedno okrecu... to ti samo moze biti semening radilice da je izgubio elasticnost pa propusta ulje... ali ova boja ulja mi ne djeluje kao da je iz motora... prije bi rekao da je iz mjenjaca... ali mi nije jasno odakle je doslo... jedino da je semening na osovini mjenjaca gdje dodje druk lezaj da je on "popustio" pa propusta ulje... svakako ti je mjenjac skidati i vidjeces odakle curi... nemoj karter bezveze skidati ;)
 
Top