Vreca za boks

Vreca za boks

Član
Pozdrav,zanima me da li je neko pravio sebi vrecu za boks,ako jest od kojeg materijala cime napuniti i sl,jel se isplati praviti ili uzeti?Na pik-u je 120KM vreca od 120cm napunjena,znali neko neku radnju gdje prodaju vrece i slicne stvari,a da nisu puno skupi?
 
Član
napunis je platnom,izrezes komade platna na trake i trpaj :) a najbolje bi bilo napraviti je od cerade kakve,najcvrsca je..
 
Član
najlaksa varijanta... uzmes komad spuzve, osjeces je za duzinu vrece, smotas komad tepiha u rolnu, spuzvu unutra ubacis... i sve okolo trakom izlijepijs....
tako se nekad treniralo :D
 
Član
ja sam íma godina dana prodao orginala NAF-ovu vrecu zutu za 80KM :D
ALi su im to cijene oko 100KM ;)
 
Član
130 KM ja platio polovnu 2.20 duga.. za noge i ruke...A napunis je odjecom samo moras dobro nabit da nema prelaze , ili spuzvu tanku skroz u rolnu a unutar nesto tvrdje ...I lagano...
 
Član
napuniti vreću je najbolje sitnim komadima gume jer se ne sliježe i ravnomjerno je popunjena a što se tiče materijala koža je neprevaziđena mada mogu poslužiti i razno razni čvršći materijali poput cerade ili platna
 
Član
Da si u Sarajevu ja bih ti sredio tip-top vreću.. al ovako - predaleko si (ipak nije svijet toliko mali :) heheh)

A sto se tice vrece, punjenje pilotom je dobro - jednostavno rješenje al vodi racuna da je 100% suha i da u prostoriji gdje treniras nema vlage, dalje, sitni komadi odjeće predstavljaju problem neravnomjernosti ukoliko se ne zgusnu adekvatno što je daleko teže uraditi nego izgovoriti, sitni komadi gume su extra rješenje ako imaš komade iste gume i otprilike isto ili približno izrezane, postoji takođe mogućnost punjenja sitnim pjeskom (ne znam kako se zove) al komplikaciju predstavlja neophodno oblaganje vreće (govorim o unutrašnjosti) tankom spužvnom - poželjno da spužva bude iz jednog dijela te da bude adekvatno spojena u oblik valjka kako ne bi dopustila propuštanje tog pijeska do same površine vreće.

I ... td :)
 
Član
ma brate 3-4-5 guma starih povezes i udri...ako ti je tvrdo oblozis spuzvom i miran...ja i drug tako napravili i vec 2 godine udaramo...:)
 
Član
damko je napisao(la):
eno ti u FIS BINGU vrece po 80km i 100km pravo dobre
To nije skupo samo koje su velicine,koji materijal?Moram otici pogledati:)


semma je napisao(la):
napunis je platnom,izrezes komade platna na trake i trpaj :) a najbolje bi bilo napraviti je od cerade kakve,najcvrsca je..
Kako bi ako se odlucim za ovo mogao ceradu usiti mislim cime ?

sub3r je napisao(la):
najlaksa varijanta... uzmes komad spuzve, osjeces je za duzinu vrece, smotas komad tepiha u rolnu, spuzvu unutra ubacis... i sve okolo trakom izlijepijs....
tako se nekad treniralo :D
To su stara vremena,mozda i jesu bila najbolja al ipak ja sam novi:cool:

Skrabo je napisao(la):
ja sam íma godina dana prodao orginala NAF-ovu vrecu zutu za 80KM :D
ALi su im to cijene oko 100KM ;)
Dobra cijena vrece koje je bila velicina,a sve su one tu negdje.

ado_d je napisao(la):
Moja vreca napunjena pilotom. Prava vreca, samo sto je oblozena skajem.
Kako drzi skaj?On je najjeftinij od svih matererijala?
srdjo je napisao(la):
ma brate 3-4-5 guma starih povezes i udri...ako ti je tvrdo oblozis spuzvom i miran...ja i drug tako napravili i vec 2 godine udaramo...:)
NIje losa ideja,to moze ostati kao neka posljednja solucija
Fele je napisao(la):
Jesi li gledao u Intersport-u?
Moram otici ovih dana u Tuzli vidjeti.



ibizasa je napisao(la):
Da si u Sarajevu ja bih ti sredio tip-top vreću.. al ovako - predaleko si (ipak nije svijet toliko mali :) heheh)

A sto se tice vrece, punjenje pilotom je dobro - jednostavno rješenje al vodi racuna da je 100% suha i da u prostoriji gdje treniras nema vlage, dalje, sitni komadi odjeće predstavljaju problem neravnomjernosti ukoliko se ne zgusnu adekvatno što je daleko teže uraditi nego izgovoriti, sitni komadi gume su extra rješenje ako imaš komade iste gume i otprilike isto ili približno izrezane, postoji takođe mogućnost punjenja sitnim pjeskom (ne znam kako se zove) al komplikaciju predstavlja neophodno oblaganje vreće (govorim o unutrašnjosti) tankom spužvnom - poželjno da spužva bude iz jednog dijela te da bude adekvatno spojena u oblik valjka kako ne bi dopustila propuštanje tog pijeska do same površine vreće.

I ... td :)

Kako bi ja i ti mogli da se dog da mi ti rijesiis tu vrece?Posto su mi brat i otac cesto u Sarajevu nebi bio veliki problem da se dog za transport i to.

I jos nesta interesuje me gledao sam po forumu da si ti pisao da pravis sebi sprave za vjezbanje,pa me zanima jesil napravio kako je ispalo?Mozda slike da postavis,jer i ja ovih dana kontam kod kuce da sebi napravim neku teretanu jer imam prostor za to,a ne moram svaki mjesec placati a mogli bi mi vjezbati tu i brat i otac?Hvala:)
 
Član
vidi buraz to sto ti neko prica da ce napraviti sprave objesi macku o rep . Moze napraviti ali za kucnu upotrebu dakle gdje se vrti 3-4 covjeka i u tom slucaju ne znam koliko je to funkcionalno . Ne postoji kod nas covjek koji ce napraviti masinu za prednju lozu zadnju lozu smit masinu da ne govorim o biciklu traci za trcanje jer to je sve sasatvni dio teretane . Dakle iz iskustva ti govorim da je pravljeno dobro samo ali samo ako ne mozes sebi priustiti kvalitetnije sprave poput technogyma lifefitnessa panate nesfita itd itd itd. Ove gluposti po pennyu trake za trcanje trenazeri po intersportu sve je to smijesno . Trajanje trake od 1500 km iz penya mjesec i 12 dana .Vreca za boks prava znaci cista koza punjena gumenim vlaknima izadje oko 400 km i bit ce ti 10 godina ako budu 4 covjeka na njoj radila i ne budu je udarali tegovima bokserima boli nozevim (iskustvo) itd itd .... Vreca iz fissa ovog kako se zove neam pojma wma vreca trajanje 5 mjeseci skaj prosla ska kroz nju cijena sitnica 160 km :S


pamet u glavu i nezaljeci se. pozz
 
Član
Eh, za ovo sto je serialgf napisao djelimično se slažem iako ne u potpunosti s obzirom da baš u Sarajevu ima tip-top ručno rađena teretana s spravama za prednju i zadnju lozu, takodje i smit masina iako ne znam sto si nju naveo :) i jos jakoooo mnogo sprava kao sto je presa za noge, lat masina, cross over itd itd, ako te zanima javi mi se na pm pa te odvedem do te teretane :) naravno bicikla i trake za trčanje mislim da nikome nikada nije ni palo na um da pravi :p a licno sebi sam pravio bench - podesiv za ravni, kosi, ramena i jos stosta, odvojene nosace tegova tako da preko njih radim i bench, i cucnjeve i ramena i ... itd, skotovu klupu, lat masinu (za nju sam imao djelimicnu pomoc profesionalca :)), razboj i vratilo - sitnica i vertikalnu presu za noge i jos neke sitnice - sve funkcionise predivno i prekrasno i odnos ulozeno i dobijeno je jednostavno neuporediv. Ukoliko se osoba nikada nije susretala s fitness treninzima - bodybuilding treninzima ili cisto rekreativno trenirala na spravama u teretani nije podobna za implementiranje sprava iz glave već joj je daleko jednostavnije otići u teretanu, premjeriti sprave i adekvatnoj osobi dati materijal, alat i skice da zavrsi posao ali - to kosta :)

A recimo ja sam ulozio u sve ovo sto sam radio zajedno sa eko kožom, spužvama, ljepilima, šarafima i svim ostalim sitnicama nekih cca 300 KM - bez tegova (manje al eto zaokružimo na toliko) i nekoliko dana rada. Mislim da za toliko novca nisam mogao kupiti ni adekvatan ravni bench koji bi trpio ono što ovaj trenutni masovno trpi i bezobrazno odolijeva svakom izazovu :)

A sto se tice vrece, preko jarana radim s njima, tj ja bih od njega uzeo praznu pa tebi punio - najvjerovatnije bih ti je napunio sitnim komadima kože (ako bude na stanju u fabrici) ili odjeće a o materijalu o kojem se radi i ostalim sitnicama samo mi se javi na pm pa ću ti sve objasniti.

:)
 
Član
Preporucujem ti da ne pravis nista, ja pravio sebi bendž, lat mašinu, kosi bendž, ona sprava za trbušnjake, i još nekih gluposti, i vjeruj mi da ti se ne isplati
Ja sam potrošio oko 400 km dok sam sve sredio, a da sam to ostavio mogao sam malo manje od 2 god trenirati u teretani, a ni ovo ti nežeduže izdržati, tako da ti je bolje da ne praviš, a tegove pogotovo, ako nemaš bolje ti je ne pravi ništa.
Ja tegove plaćao po kili 1 km i tu ohladio oko 150 km
 
Top