voznja posle 11

voznja posle 11

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovako ljudi,rodica mi je sad polozila vozacki u italiji,e sad me interesuje da li za nju vazi onaj zakon za voznju posle 11.......ako vazi kolika je kazna i imal neki fazon da bi se mogla izvuci....nisam odavde,nisam znala ili sl...

:icon_question: :icon_question:
 
Član
ako ima italijanske papire mislim da ne vazi za nju....tj. talijansku vozacku bar da dadne...
 
Član
ona vozi po zakonima svoje drzave mogu da ga puse ako joj sta i napisu meni su prije srali u hrv radi jaceg auta od 100 ks ali svaka kazna je bila nevazeca
 
e ovakoo..jarana su mi zajebavali zbog toga,a imao je svicarsko sve..pa sad neznam..al mu nisu naplatili,jer ovaj se izvlacio da nezna za to itd..da u njegovoj drzavi tog nema..
 

MTR

Član
ne mogu joj nista , levati su to ne znaju citat, ja vozao vectru A prije 10 godina na holandskim tablama , nije bila ni registrovana , das mu papire ufol cita a nidje veze ni sa jednim jezikom i svaki put me puste.
Nek voza , nece bit problema , ne vazi to za nju
 
Član
i po toj logici pola nas sa foruma nesmije se voziti u hrvatskoj nikako?

na papiru je to tako ali u praksi ti nikad nece napisati nikakvu kaznu za to
 
Član
Svaka drzava ima svoja pravila, tako da bi trebalo da je mogu kazniti jer kad je u BIH vozi po nasem zakonu.
 
Član
trebalo bi ali nece sta ti bi sad morao znati sve moguce zakone drzava dje ides ? u ovioj smijes voziti u onoj ne ovde vako tamo nako ? opet kazem zakoni na papiru su jedno a u praksi drugo dan te hebo nama su na pisti u 6 mjesecu pisali kayne sto lance nemamo sve ti je do budale u uniformi
 
Član
Naravno da je mogu kaznit , ali manje su sanse,kazna je 40 km men se cini
mene su par puta iza 23:00 zaustavljali i sreca izvuko se bez placanja:)
 
Član
black_devil je napisao(la):
e ovakoo..jarana su mi zajebavali zbog toga,a imao je svicarsko sve..pa sad neznam..al mu nisu naplatili,jer ovaj se izvlacio da nezna za to itd..da u njegovoj drzavi tog nema..

Ma to ima samo kod nas:icon_mad:

:lol:
 
Član
ja bolan prije sedam dana imao takav slucaj ...

nema pravo voziti poslije 11 , kolega mi nije platio kaznu ,al su mu htjeli uzeti papire od auta i dodji sutra u stanicu i et ...
a bolje i platiti nego da ti uzme papire ...

bogami onaj policajac samo sto nije reko adi moras imati i P slovo hehe .. nema pravo voziti ... jedino nemora nositi p ... sve ostalo vrijedi ... pa kako hoces
 
Član
bulex je napisao(la):
ona podlijeze zakonima drzave u kojoj se nalazi ili ti cijim cestama upravlja automobil:D

Upravo tako,i mom rodaku su rekli podljezes zakonu drzave u kojo vozis,inace bih ispalo da smijes radit u tudoj drzavi sta hoces,al ipak mozes se izvuc kad kazes nisam znao da vazi i za strance i tak to........;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top