vozilo nema snage

vozilo nema snage

Član
dino_ze2 je napisao(la):
abeba probal ti ili napravil ti svoje auto nista ne javljas :icon_smile:

provjerio sam crijeva, ista su OK. Skinuo sam usisnu granu i turbinu i očistio sve, samo mi je bilo sumnjivo pero jer je iskrezano na jednom mjestu. Otkopčao sam MAF senzor i auto ide isto pa ne znam za šta služi. N75 ventil je kupljen nov. Jedino nisam zatvorio ERG.
 
Član
abeba je napisao(la):
dino_ze2 je napisao(la):
abeba probal ti ili napravil ti svoje auto nista ne javljas :icon_smile:

provjerio sam crijeva, ista su OK. Skinuo sam usisnu granu i turbinu i očistio sve, samo mi je bilo sumnjivo pero jer je iskrezano na jednom mjestu. Otkopčao sam MAF senzor i auto ide isto pa ne znam za šta služi. N75 ventil je kupljen nov. Jedino nisam zatvorio ERG.

Maf senzor koliko sam ja upucen sluzi za regulaciju zraka,pokusaj zatvoriti EGR na crijevi i vidi jel o.k,ili provijeri dali su ti crijeva tacno skopcana,ili stavi nekog u auto i nek doda malo jaci gas pa pogledaj dali ti otvora klapna na turbini...:123:
 
Član
ev da se i ja javim, imao isti problem koji mi je uzeo kamaru zivaca, samo sam zamijenio ventil turbine sa jednim kolegom sa foruma i auto je opet bilo normala vuca extra, a moze biti i do vakum pumpe jesi je pregledao...
 
Ovako care najvjerovatniej se radi o turbini. Ako se to desava ponekad na 2000-2500 obrtaja potrebno je čišćenje tubine i košta 150,00 km. Ako se desava uvijek onda je otisao actuator(vacuum ventil na turbini) a novi je 250,00 km. Za vise informacija na pp ;)
 
Član
Da ozivim temu, na svoju žalost
Imal kakvih novih saznanja za ovaj belaj nakon 5 godina mirovanja ove teme??
Evo meni danas po prvi put ista stvar se desila, i to 5 puta dok sam se popeo na Vlasic..u pitanju je Audi A4 B6 1.9. 74kw
Propadne gas, safe mode, ne ide preko 2000 obrtaja...kad je jace brdo uspori i moram u drugu brzinu i laganice, 40 km/h

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Član
Da ozivim temu, na svoju žalost
Imal kakvih novih saznanja za ovaj belaj nakon 5 godina mirovanja ove teme??
Evo meni danas po prvi put ista stvar se desila, i to 5 puta dok sam se popeo na Vlasic..u pitanju je Audi A4 B6 1.9. 74kw
Propadne gas, safe mode, ne ide preko 2000 obrtaja...kad je jace brdo uspori i moram u drugu brzinu i laganice, 40 km/h

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Imao sam isti problem na passatu 5.5 1.9tdi 74kw na 2500 obrt izgubi gas pa sam prije mjesec dana naisao na ovu stranicu http://automotion.blogger.ba/arhiva/2006/07/06/314479 i sljedio svih 8 tacaka samo sto nisam cistio alkoholm vec posebnim sprejom za MAF.
Od tad nisam imao vise problema hvala bogu.

Nadam se da je i u tebe samo do MAF.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Top