vozacka A- A1

vozacka A- A1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pitanje za dobre ljude u ime svog prijatelja koji hoce motor. Znaci najmanje 600 kubika... e sad momak ima b kategoriju.... treba li mu A ili A1 (ili je to isto) koliko je to para sta se polaze zna li iko..??? neko kaze samo voznja bez testova, neko kaze sve ,neko da to traje mjesecima..?? DANKE UNAPRIJED...
 
Član
A1 ti je do 125 ccm i 11 kw, a sve preko je A ... Ne trebaju testovi, samo voznja, jer vec ima B kategoriju ... A cijena neko drugi ce znati, ja ne znam tacno...mislim oko 300 KM ;)
 
Član
Posto je tema vec otvorena, da postavim jedno pitanje
Ja sam polagao testove i voznju po novom zakonu i tada sam dobio i vozacku koja se malo razlikuje od ovih starijih

Naime, ja na mojoj imam oznaku samo za B kategoriju dok na starijim (ako se ne varam) ima i B1 i BE
Mogu li ja vozit auto s prikolicom ili skuter iako to ne pise ili se treba polagat i sl.
 
Član
skuter nemozes vozit dok nemas A1. znaci kao sto je blindery rekao od 49 do 125 ccm A1 ili ti ga 100 KM svaki put kad te zaustavi:D
 
Član
arminnn je napisao(la):
skuter nemozes vozit dok nemas A1. znaci kao sto je blindery rekao od 49 do 125 ccm A1 ili ti ga 100 KM svaki put kad te zaustavi:D

Kod nas u Gz do 49ccm moze sa vozackom B kategorije .. Ili samo sa potvrdom o polozenim testovima, ne peglaju dalje za 49ccm ..
 

BiT

Član
blindery je napisao(la):
arminnn je napisao(la):
skuter nemozes vozit dok nemas A1. znaci kao sto je blindery rekao od 49 do 125 ccm A1 ili ti ga 100 KM svaki put kad te zaustavi:D

Kod nas u Gz do 49ccm moze sa vozackom B kategorije .. Ili samo sa potvrdom o polozenim testovima, ne peglaju dalje za 49ccm ..

To je mozda nekad bilo, ovo je relativno nov zakon. Ne prizna se B kategorija za skutere do 49 ccm.
 
Član
za skuter do 49ccm trebaju samo saobracajni propisi od 50ccm pa do 125ccm treba ti ga A1 a preko 125ccm treba ti A i svako ko ima polozeno B ili sto bolje C kao sto cu i ja polagati ima pravo voziti skuter do 49ccm a i evo jedan savjet od sada prvo razmislite dali da bjezite jer se sada murija naoruzala imaju motore od 376KS
 
Član
Murinho je napisao(la):
za skuter do 49ccm trebaju samo saobracajni propisi od 50ccm pa do 125ccm treba ti ga A1 a preko 125ccm treba ti A i svako ko ima polozeno B ili sto bolje C kao sto cu i ja polagati ima pravo voziti skuter do 49ccm a i evo jedan savjet od sada prvo razmislite dali da bjezite jer se sada murija naoruzala imaju motore od 376KS

hahah , ja nezz samo ko je to pokusu na skuteru da bjezi policajcu na motoru ... to je smijesno pa i oni s velikim motorima im staju, znam iz licnog iskustva dok sam vozo matrix 150cca 100 put pobjegnem onim golfovima il kombiju ali kad vidim motoristu odma stajem....Jednom tako konto ja da probam da bjezim onom motoristi em sto me stize u 4 sekunde em sto govori stani il cu te bacit s motora pa ti kontaj oces bjezat i mozes li hehehe
 
Član
0g1 je napisao(la):
Murinho je napisao(la):
za skuter do 49ccm trebaju samo saobracajni propisi od 50ccm pa do 125ccm treba ti ga A1 a preko 125ccm treba ti A i svako ko ima polozeno B ili sto bolje C kao sto cu i ja polagati ima pravo voziti skuter do 49ccm a i evo jedan savjet od sada prvo razmislite dali da bjezite jer se sada murija naoruzala imaju motore od 376KS

hahah , ja nezz samo ko je to pokusu na skuteru da bjezi policajcu na motoru ... to je smijesno pa i oni s velikim motorima im staju, znam iz licnog iskustva dok sam vozo matrix 150cca 100 put pobjegnem onim golfovima il kombiju ali kad vidim motoristu odma stajem....Jednom tako konto ja da probam da bjezim onom motoristi em sto me stize u 4 sekunde em sto govori stani il cu te bacit s motora pa ti kontaj oces bjezat i mozes li hehehe

Sto se nasmijah!!!! IL CU TE BACIT SA MOTORA :lol:
 
Član
Murinho je napisao(la):
za skuter do 49ccm trebaju samo saobracajni propisi od 50ccm pa do 125ccm treba ti ga A1 a preko 125ccm treba ti A i svako ko ima polozeno B ili sto bolje C kao sto cu i ja polagati ima pravo voziti skuter do 49ccm a i evo jedan savjet od sada prvo razmislite dali da bjezite jer se sada murija naoruzala imaju motore od 376KS

e ja imam i C kategoriju pa opet nisam moga vozit motor od 49 ccm. imas pogresnu informaciju ja ti kazem mene su pisali 10 puta i isao sam u mup i trazio da vidim taj zakon. znaci sa B kategorijom i jos bilo kojom osim A mozes voziti samo motocikl s pomocnim pedalama sto ti je i nacrtano na vozackoj (pogledaj malo bolje)
 
Član
acer5101 je napisao(la):
0g1 je napisao(la):
Murinho je napisao(la):
za skuter do 49ccm trebaju samo saobracajni propisi od 50ccm pa do 125ccm treba ti ga A1 a preko 125ccm treba ti A i svako ko ima polozeno B ili sto bolje C kao sto cu i ja polagati ima pravo voziti skuter do 49ccm a i evo jedan savjet od sada prvo razmislite dali da bjezite jer se sada murija naoruzala imaju motore od 376KS

hahah , ja nezz samo ko je to pokusu na skuteru da bjezi policajcu na motoru ... to je smijesno pa i oni s velikim motorima im staju, znam iz licnog iskustva dok sam vozo matrix 150cca 100 put pobjegnem onim golfovima il kombiju ali kad vidim motoristu odma stajem....Jednom tako konto ja da probam da bjezim onom motoristi em sto me stize u 4 sekunde em sto govori stani il cu te bacit s motora pa ti kontaj oces bjezat i mozes li hehehe

Sto se nasmijah!!!! IL CU TE BACIT SA MOTORA :lol:

smijo bi se i ja al se levat razmaha rukama , ja reko odma evo stajem ...
 
Član
Samo polaze voznju, ne trebaju mu testovi vise. Eh, ne znam kad je polozio, ali mozda bude morao uciti ove nove testove, po novom zakonu, mada ne bi trebao.

Sada onaj ko je polozio testove za B, ne polaze ispite za kategorije A, BE i potkategorije A1 i B1 ;)

arminnn je napisao(la):
Murinho je napisao(la):
za skuter do 49ccm trebaju samo saobracajni propisi od 50ccm pa do 125ccm treba ti ga A1 a preko 125ccm treba ti A i svako ko ima polozeno B ili sto bolje C kao sto cu i ja polagati ima pravo voziti skuter do 49ccm a i evo jedan savjet od sada prvo razmislite dali da bjezite jer se sada murija naoruzala imaju motore od 376KS

e ja imam i C kategoriju pa opet nisam moga vozit motor od 49 ccm. imas pogresnu informaciju ja ti kazem mene su pisali 10 puta i isao sam u mup i trazio da vidim taj zakon. znaci sa B kategorijom i jos bilo kojom osim A mozes voziti samo motocikl s pomocnim pedalama sto ti je i nacrtano na vozackoj (pogledaj malo bolje)

To sto su ti pokazali je neki stari zakon. Po novom se gleda da je bicikl s motorom zapravo skuter od 49ccm, jer koji to skuter sada ima pedale ? Tebe su oni dobro izlevatili, i ni jedan skuter nece preci 50 km/h, sto i jeste sada bicikl sa motorom.
 
Član
ja kazem da sam se naplacao kazni koliko hoces i na kraju prodao motor a ovi koji su hrabri nek dodju u sarajevo pa se svadjaju sa Bucalom o zakonu:D ja prelazim na 600 ccm. covjek vidio pedale i kraj :lol:
 
Član
Ma ima ih i kod nas, nekih opakih, ali ja njemu lagano pokazem od B, imam kacigu ( tj. kad bih imao motor :lol:), i znaci nemaaaa kazne, nema je, ne dam da pises....jok...:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top