Volvo s60 problem sa grijanjem

Volvo s60 problem sa grijanjem

Član
Dakle, prije nekoliko dana prešao sam na Volva s60 D5 2002 g., primjetio sam da mi grijanje ne radi..ustvari radi samo kada ga okrenem na maximum..znači na crveno, smanjim li samo za jedan stepen temp odmah prelazi na minimum hlađenje..low, ne mogu npr naštimati temp. između 18 stepeni i 26 stepeni, klima radi sasvim ok...hladi normalno, koji je problem?
 
Član
Jesi kopcao na dijagnostiku?
Meni to izgleda kao da je unutarnji senzor za temperaturu otisao... jer kad stavis na max da grije tada senzor nema ulogu jer grije maximalno dok se ne isptopis unutra :D a kad smanjis samo jedan stepen, tacnije odredis mu koliko ce stepeni da grije i odrzava unutra, on bi trebao da vidi unutarnju temperaturu i da tu tvoju zadanu odrzava unutra a posto on ne radi, ne vidi temperaturu unutra pa pocne da hladi jer vjerovatno kad ne radi, tada ECU od puhanja dobije podatak da je pregrijao unutra i pocne da rashladjuje, ali podatak sa senzora je uvijek da je vise od tvoje zadane temperature i tako da on uvijek pokusava ohladiti ali ne moze jer ne vidi kolika je temp unutra...
 
Top