Volvo S60 2.4t by Zera

Volvo S60 2.4t by Zera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pa kako je tako odjednom otisao, kod mene su curkala sve tri, i na radilici na bregastim, nije uopšte puno rasipalo, semerinzi po 10KM, ruke 70 plus novi zupcasti :D u principu, radi gluposti od 10KM das fino para :D
Kupi Volva, jeftinije je odrzavanje
08d9f810c256fb7c9c651bc696b74e27.jpg


Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Ja sam zamijenio i remen, 30-tak KM je bio, nisam htio vracat stari jer je bio u ulju neko vrijeme iako je moj presao 25-30 hiljada samo
Sto se tice ruku, dzaba, ovdje je inace 100KM zupcasti kod vecine, meni je mehanicar uradio za 70
 
Član
Ja sam zamijenio i remen, 30-tak KM je bio, nisam htio vracat stari jer je bio u ulju neko vrijeme iako je moj presao 25-30 hiljada samo
Sto se tice ruku, dzaba, ovdje je inace 100KM zupcasti kod vecine, meni je mehanicar uradio za 70
Moj remen je tek 16.000km na njemu. A nije bio u ulju, tako da je ostao.

Ja sam davno primjetio da se na tom mjestu "znoji", ali juce je procepio... Sad je suh ko kod stare babe hehe

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Vrati natpis Volvo, ovo sa stikerom mi djeluje nekako neozbiljno i djecije, pogotovo sto je Volvo u pitanju :)
Naravno da cu skinuti, davno sam ja imao 15 godina :)

Vidio ovo skoro na jednoj A4, bas me nasmijalo. par dana cu furati, da malo bode oci vozacima iza. Samo natpis Volvo necu vracati, ljepse mi bez

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Jutros testirao najmanju moguću potrošnju: (mislim da ovaj Board nije nikad manju pokazivao) hehehe
IMG_20170918_063429.jpg

Relacija Prijedor >> Bosanski Novi
Tempomat 70-90, bez preticanja, znači papučicu Gasa Jezikom stiskao :) (JAAAKO DOSADNO, i treba puno discipline)

Međutim od Novog do Bihaća, oko 6,9 L pokazuje (Kanjon, prelazi pruge)

Onda u povratku nromalna vožnja oko 100KmH, poneko preticanje, bez divljanja 8,4 L

Imam osječaj da mi se potrošnja znatno smanjila kako mi je Motor prepakovan. Jer prije nema teorije ispd 8,5L spustiti. Inaće je bila između 9-13 L
Napominjem da sam i Termostat promjenio, stari je bio uvijek otvoren, sto je potrošnju naravno dizalo.
 
Član
Jutros testirao najmanju moguću potrošnju: (mislim da ovaj Board nije nikad manju pokazivao) hehehe
Pogledajte prilog 64038

Relacija Prijedor >> Bosanski Novi
Tempomat 70-90, bez preticanja, znači papučicu Gasa Jezikom stiskao :) (JAAAKO DOSADNO, i treba puno discipline)

Međutim od Novog do Bihaća, oko 6,9 L pokazuje (Kanjon, prelazi pruge)

Onda u povratku nromalna vožnja oko 100KmH, poneko preticanje, bez divljanja 8,4 L

Imam osječaj da mi se potrošnja znatno smanjila kako mi je Motor prepakovan. Jer prije nema teorije ispd 8,5L spustiti. Inaće je bila između 9-13 L
Napominjem da sam i Termostat promjenio, stari je bio uvijek otvoren, sto je potrošnju naravno dizalo.
Prije nego sam kupio SAAB, gledao sam mnogo ovih S60, S80 i ni jedan nisam našao da je u približnom stanju kao što se navodi. Sad se i ne kajem, a ovo oko potrošnje mi je jako zanimljivo, jednom smo se žena i ja vraćali sa jednog kraćeg putovanja i sa SAAB-om smo uspjeli ostvariti prosječnu potrošnju od 5.0l do ulaska u Banjaluku, a prilikom izlaska iz grada je bilo 5.1l do kuće skroz. Naravno, to se nikad ponoviti neće, ali samo sam pokušao da vidim koliko može i vidio da može jako nisko. Sad kad smo sa njim išli na more, u Prijedoru sam napunio pun rezervoar plina i u Bihaću dopunio na max prije graničnog prelaza Izačić, mislim da je to preko 100km, nisam mogao nasuti ni 5KM plina, što je tad bilo nešto manje od 7l. Znači, turbo benzin je za mene vrh što se tiče svega, a pogotovo što se ova potrošnja može jako lako redukovati. Izvini za tekst, zape mi za oko tvoj post i da te kreteni ne napadaju, ovo je stvarno moguće, a može i niže, tek kad sam kupio SAAB shvatio sam da dizel stvarno ne treba da postoji i da ljudi koji se kunu u njegovu malu potrošnju skobodno mogu da stave pare na sto, ja ću manje para potrošiti na bilo kojoj relaciji sa plinom.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Prije nego sam kupio SAAB, gledao sam mnogo ovih S60, S80 i ni jedan nisam našao da je u približnom stanju kao što se navodi. Sad se i ne kajem, a ovo oko potrošnje mi je jako zanimljivo, jednom smo se žena i ja vraćali sa jednog kraćeg putovanja i sa SAAB-om smo uspjeli ostvariti prosječnu potrošnju od 5.0l do ulaska u Banjaluku, a prilikom izlaska iz grada je bilo 5.1l do kuće skroz. Naravno, to se nikad ponoviti neće, ali samo sam pokušao da vidim koliko može i vidio da može jako nisko. Sad kad smo sa njim išli na more, u Prijedoru sam napunio pun rezervoar plina i u Bihaću dopunio na max prije graničnog prelaza Izačić, mislim da je to preko 100km, nisam mogao nasuti ni 5KM plina, što je tad bilo nešto manje od 7l. Znači, turbo benzin je za mene vrh što se tiče svega, a pogotovo što se ova potrošnja može jako lako redukovati. Izvini za tekst, zape mi za oko tvoj post i da te kreteni ne napadaju, ovo je stvarno moguće, a može i niže, tek kad sam kupio SAAB shvatio sam da dizel stvarno ne treba da postoji i da ljudi koji se kunu u njegovu malu potrošnju skobodno mogu da stave pare na sto, ja ću manje para potrošiti na bilo kojoj relaciji sa plinom.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Bas tako. Ovo sto sam ja uspio, nema veze sa normalnom voznjom. Normalna sa ovim autom otvorene je oko 8-9 litara.

Nemam potrebe da lazem druge, a posebno sebe (ne vozim Dizela) hehehe
 
Član
Ovako price su vam smijesne vozim benzin i stvarno otvorene mala je razlika izmedju dizela i njega moze se fino spustit potrosnja na onu sto fabrika navodi znaci testirano 100 puta nikad ispod fabricke uvjek je malo veca ali neznatno mozda 2 dece, sad vas dvoica navodite neke potrosnje koje su ne moguce sad ne znam jeli ovo sa plinom posto svi znamo da svako auto trosi vise plina nego benzina.
 
Član
Ovako price su vam smijesne vozim benzin i stvarno otvorene mala je razlika izmedju dizela i njega moze se fino spustit potrosnja na onu sto fabrika navodi znaci testirano 100 puta nikad ispod fabricke uvjek je malo veca ali neznatno mozda 2 dece, sad vas dvoica navodite neke potrosnje koje su ne moguce sad ne znam jeli ovo sa plinom posto svi znamo da svako auto trosi vise plina nego benzina.
nisi izgleda skontao sta sam pisao.
To jutro vozio sam konstantno oko 80, u petoj. od prijedora do B.Novog. Preticali su me dostavljaci, kamioni... i ta je potrosnja bila. U takvim okolnostima 1.9 TDi bi uzimao mozda 3-4 L. Ali niko iole normalan ne vozi tako, niti imaš šanse tako konstantno voziti. Bilo je jutro, malo saobračaja.

Ali to mene ne zanima.. Kao sto sam pisao, moja potrosnja sa ovim Autom je 9-13 L. Kad sam baš raspoložen bude i 15 hehehe

sto u prevodu znaci 4-5 L Dizela, sa Limuzinom od 200KS (cijena plina 0,70 KM, dizela/benzina 1,8 = 39 %)
 
Član
Ovako price su vam smijesne vozim benzin i stvarno otvorene mala je razlika izmedju dizela i njega moze se fino spustit potrosnja na onu sto fabrika navodi znaci testirano 100 puta nikad ispod fabricke uvjek je malo veca ali neznatno mozda 2 dece, sad vas dvoica navodite neke potrosnje koje su ne moguce sad ne znam jeli ovo sa plinom posto svi znamo da svako auto trosi vise plina nego benzina.
Nisi dobro pročitao. Pročitaj opet. Moj auto realno ispod 7, 8 otvorene ne može.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Nisi dobro pročitao. Pročitaj opet. Moj auto realno ispod 7, 8 otvorene ne može.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
"jednom smo se žena i ja vraćali sa jednog kraćeg putovanja i sa SAAB-om smo uspjeli ostvariti prosječnu potrošnju od 5.0l do ulaska u Banjaluku, a prilikom izlaska iz grada je bilo 5.1l do kuće skroz. Naravno, to se nikad ponoviti neće, ali samo sam pokušao da vidim koliko može i vidio da može jako nisko. Sad kad smo sa njim išli na more, u Prijedoru sam napunio pun rezervoar plina i u Bihaću dopunio na max prije graničnog prelaza Izačić, mislim da je to preko 100km, nisam mogao nasuti ni 5KM plina, što je tad bilo nešto manje od 7l."

Ja mislim da si ti pogresno napisao ili formulisao recenicu mozda si ovu potrosnju pretvorio u benzin ili dizel gorivo a to nisi naglasio. Nebitno znam da auta na plin kad pretvoris u pare potrosunju ispadne veoma mala ali bitnije to sto imas jako auto + mozes naci ocuvanije auto da je manje preslo i koje je cijenom jeftinije. U jednom se slazemo da su dizeli kod nas precijenjeni i puno losija auta. Ja se vise ne moislim vracat na dizel :)
Zeran izvini druze sto ti spamamo po temi ali na forumu fali malo normalne diskusije :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top