Volvo 964

Volvo 964

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Napokon, NAPOKON, nađoh auto po svojoj mjeri, ćeifu, ukusu,...:kiss:

Ovom prilikom se zahvaljujem čovjeku, ljudini, koji je zaslužan za sve ovo, prepoznaće se.

U pitanju je Volvo 944, Turbo, SE verzija.
Jako dobro stanje auta na oko, nema ni jedne jedine packe na šasiji, limu, korozija je strana riječ za ovaj auto.

Od opreme, hm, za toliko star auto ima i previše. Servo, ABS, SIPS (Side Impact Protection System, zaštita pri bočnom sudaru), centralna brava, automatska klima, 4x el. podizača stakala, šiber, naravno el., kožna sjedišta sa, naravno, el. podešavanjem, grijačima, vozačev sa 3 memorije, podešavanje volana po visini, brisači farova sa pranjem,...

Ono najbitnije, motor, 2.0, turbo, 16v, DOHC, 147kW/290Nm, 0.6bar, (Garett T28, hlađenje ulje + voda), prskalice ulja, kovane klipnjače, klipovi i radilica.
Mjenjač 5 brzina (4 direktne, 5. P-overdrive na dugme bez kvačila)

Auto ima godina, 1991. je godište, tako da nije sve u baš sjajnom stanju, ali je mnogo bolje i kvalitetnije stanje, da kažemo, od 99% automobila tih godina. Prvo i osnovno je bilo ugradnja LPG sekvent sistema jer auto ne troši gorivo, već pravi vir u rezervoaru i manju ozonsku rupu od izduvnih gasova benzina.:D

Sad za sad se sipa i vozi, prati stanje i gleda da se zapazi koja sitnica ili problem i da se u hodu riješava u skladu sa trenutnim stanjem finansija.







































 
Poslednja izmena od urednika:
Super Moderator
uh kako je opasan :) prvo ga dobro oprat unutra i ocistit kozu :) a koja je fora s ovim mjenjacem, jesu li mu duge brzine ove 4 onda? prednji je pogon ili?
nek je sa srecom! :)
 
BHT Ovisnik
strasaaaaan auto, svaka cast na izboru, posebno motorizaciji !
Ja mislim da je lađa samo takva za voziti se, nek je sa srecom,nadam se da cu je moci vidjeti ili u Gradišci ili Mostaru,pa da vidim kako lađa ide :D
inace u vas gore u Banja Luci ima Gagi da te opskrbi s dijelovima sto god da zafali,a ima i ovdje par forumasa na ovom forumu pa se uclani
http://www.vkh.hr/forum
 
Član
mozel mi iko objasnit ovo dugme na mjenjacu znaci kako ide taj overdrive samo ga pritisnes il sta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top