VN Španije

VN Španije

Član
Untitleddfg.jpg



Rezultati kvalifikacija:
image.jpg

Pole snimak:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YlbhvY-q5Mc[/video]

Pressica:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UX-I4TMq-1g[/video]
 
Član
Danas je Lotusov dan, kad već McLaren poklanja. Ako ovako nastave i pored najbržeg bolida ništa od titula.
 
Član
Posto mu nije prvi put tu drasticnu kaznu je vec izbjegao , jer nije dobio crnu zastavu
Nebitno da li petak ili nedelja 1 litar mora uvjek biti rezerve za FIA

MCM se ne buni i ne protestuje , znaju da je greska, zato je i pukao nako fantasticno vrijeme , veliki veliki rizik za tim

samo sto mi smrdi zasto su greske krenule po crncu stalno ???


Zvaničan izveštaj FIA-e, nakon sastanka

Od: Sa sastanka sudije FIA-e

Kome: Svim timovima, svim zvaničnicima

Dokument: 36

Datum: 12. maj 2012.

Vreme: 19:29

„Sudije su dobile izveštaj od direktora trka (Charlie Whitinga), koji je izjavio da je nakon kvalifikacija zahtevao uzorak goriva iz automobila br. 4 (Lewis Hamilton). Medjutim, automobil nije uspeo da se vrati u boks „sopstvenom snagom“, a što se zahteva članom 6.6.2 FIA Tehničkog pravilnika FIA-e.“

„Sudije su, nakon kvalifikacija, dobile izveštaj od predstavnika tima, Sam Michaela, koji je izjavio da se automobil zaustavio na stazi zbog „više sile“. Član tima je stavio nedovoljnu količinu goriva u automobil, što je rezultiralo time da je on morao da se zaustavi na stazi, kako bi obezbedio potrebnu količinu za uzorak.“

„Pošto je količina goriva koja se doliva u automobil, pod punom kontrolom tima, sudije ne mogu da to prihvate kao slučaj „više sile“.“

„Sudije su odlučile da je to direktno kršenje člana 6.6.2 Tehničkog pravilnika FIA-e, i shodno tome, takmičara (Hamiltona) su potpuno isključili iz rezultata kvalifikacija. Ipak, takmičaru je dozvoljeno da počne trku sa zadnjeg mesta.“
 
Član
Ma imalo je 1,3 l goriva. Greška se desila zato što na pauzi između Q2 i Q3 mehaničar koji je trebao dosuti gorivo, on je pogriješio i ispumpao goriva. I nije dobio pole radi 2 l goriva. Po meni trebao je dobiti kaznu brisanje vremena iz Q3, a ne brisanje svih vremena.
Da je nastavio voziti i s*ebao motor, manja je kazna.

Kako god Avatar mi ne vrijedi do Monaka. :)
 
Član
Dobro sada mozemo 10 razlicitih prica procitati , evo na RTL-u Martin nece nista da kaze , ni da je ostra kazna,

Nemoj ga brisati, bar su na kavlifikacijama povjerljivi :D
 
Član
Bravo Williams , napokon nakon toliko godina ujedno cestitke i za rodjendan

Lotus, da su samo za tren gume bile bolje

Rezultati Trke

spanija001.jpg


1. Pastor Maldonado

“Mislim da je ovo predivan dan za mene i za cijelu ekipu. Pritiskali smo cijelo vrijeme i pokušavali se poboljšati utrku za utrkom. Jučer sam odvozio odlične kvalifikacije i danas je bila teška utrka. Strategija je bila vrlo teška zbog stražnjih guma koje su se brzo trošile. Moram reći da sam vrlo sretan jer je bolid bio izuzetno brz. Fernando je bolje startao, ali sam pokušavao održati korak. Odličan dan. Moj prvi podij, moja prva pobjeda, možete zamisliti kakav je osjećaj.”

2 . Fernando Alonso

“Imao sam odličan start. Bilo je blizu u prvom zavoju, ali sam uspio zadržati bolju poziciju na stazi i proći naprijed. U prvom dijelu smo vodili utrku, a Williams je napravio bolji posao s prvim zaustavljanjem i prošao naprijed. Kasnije smo imali nešto bolje gume, ali nije bilo moguće proći. Kroz zadnjih nekoliko krugova počeo sam gubiti grip i osjećao sam se čudno. Skoro sam pao i iza Kimija. Drugo mjesto na domaćoj utrci je odličan rezultat. Zahvala svim navijačima. Druga pozicija je očit napredak.”

3. Kimi Raikkonen

“Malo sam razočaran, očekivao sam da budemo malo jači u utrci. Pri kraju smo bili jako brzi, ali je bilo već kasno da se borimo za pobjedu. Imamo brzinu i moramo pogledati gdje smo napravili krive strateške korake. Na kraju sam bio sretan kad sam ih počeo hvatati, ali kroz prvih nekoliko krugova je bilo razočaravajuće gledati kako odmiču i kako nemam dovoljno brzine.”
 
Gledao sam jucer kvalifikacija i danas utrku... Maldonado je u potpunosti zasluzio ovu pobjedu... jucer je kvalifikacije Q1,Q2,Q3 odvezao odlicno... start utrke nije bio najbolji, Alonso ga je u startu pretekao ali timskom taktikom i svojim talentom odlicno je odgovorio na napade Spanca i stvarno zasluzeno pobijedio... i Kimi je danas vozio odlicno, pogotovo u finisu trke, gdje je u zadnjih nekoliko krugova bio brzi od Alonsa i da je bilo jos 1-2 kruga utrke vjerujem da bi prestigao Alonsa.. i Hamilton je odvezao odlicnu utrku, sa zadnje pozicije dosao je do pozicija za bodove... razocarao me je Button, puno je kiksova imao... sve u svemu jako zanimljiva utrka i jedva cekam narednu... :cool::cool:
 
Član
Ništa od toga. :)

Ako iko zamjeni Massu to će biti Perez, ili neko od iskusnijih vozača. Sad bi to bio Kubica da nije bilo one nesreće.
 
Top