Uvoz oldtimera u BiH?

Uvoz oldtimera u BiH?

Član
Pozdrav,
evo ovako posto sam nasao finih ponuda u Srbiji, sto se tice Mercedes Oldtimera, dakle ispod 1972godine su svi, dakle spadaju u oldtimere, kako uvesti ta auta?
Neki su mi rekli da se ta auta mogu uvesti bez problema, i da se cak carina i pdv ne placa, nego samo neka sitna taxa...
Zna li neko tacno, kako ide taj postupak?

Hvala puno i pozz
 
Član
Godiste ne cini automobil old timerom vec POTVRDA!!Tako da ako automobili nemaju potvrdu da su oldtimeri.........nista
 
Član
kako mogu dobiti tu potvrdu? Malo mi je to nejasno...

Valjda pod oldtimer spada svako vozilo koje napuni 30godina.
Znam da je prosle godine jedan covjek u Brckom uvezo iz njemacke Mercedesa w123 78godiste...
Ali ne mogu doci do tog covjeka....
 
Član
I ja sam mislio da su godine samo faktor ali mi je prijatelj pokusao svoje auto "uciniti" old timerom i odustao je jer je sama glavobolja, ne znam ni ja sve detalje ali raspitaj se jos!
 
mozes uvesti svako auto koje je starije od 30 godina
da je u ispravnom stanju i orginalnom stanju u bilo koju zemlju i iz bilo koje zemlje
tj. mozes ga cariniti
 
Član
Sad sam zvao BiHamk i dali su mi broj od gospodina koji je predsjednik oldtimer cluba u sarajevu. I on mi je rekao da je potrebno da se uclanim u oldtimer club i da mi oni izdaju potvrdu da sam njihov clan i da uvozim to i to vozilo (obavezno starije od 30god) i uz to priloziti kupo-prodajni ugovor! i stime otici na carinu i obaviti carinjenje...

Nadam se da je ovo tacna informacija.

Pozdrav
 

MTR

Član
daj brojeve tog kluba , pa da prodeveram i ja sta god ,ah kakvih strojeva ima po dojclandu :D nisam znao za ovo iskreno govoreci :cool:
 
Član
U tvom gradu ako imas ispostavu BIHamk-a, tu ti je 99% i ispostava Oldtimer cluba.
Ukoliko neznas ko je kod tebe u gradu glavni za bihamk, javi mi se na pp, pa cu ti poslat broj mob od ovog covjeka iz sarajeva, pa nek te on dalje uputi...

Pozdrav
 
Član
jel se placa carina i porez kao i ranije ili je to ukinuto???...cini mi se da je nekad bila dosta veca carina na oldtimere nego na novija vozila...:icon_rolleyes:
 
Član
Za to vjeruj da nista ne znam... Ja mislim da trebamo placati carinu i pdv, iako hrvatska ne naplacuje uvozne dadzbine za oldtimere iz srbije,bih, i jos 20evropskih zemalja..
 
Top