Uvoz felgi

Uvoz felgi

Član
Pozdrav raja ;)

Je li zna neko kakva je procedura u ovoj našoj državi, ako se kupe felge i gume vani? Šta je sa uvozom, carinom itd.

Je li kao i sa svime ostalim, račun, platit 17% i to je to?

Ako je neko imao slična iskustva...hvala unapred!
 
Član
Ako uvoziš iz EU trebalo bi samo PDV platiti (po mogućnosti vratiš PDV tamo gdje si kupio pa ti nešto i ostane na razlici PDV-a mislim da je u većini EU preko 20%) ako uvoziš npr. iz Kine carina + PDV nešto oko 30% ako se ne varam ;) Najbolje ti je probati prevuć bez plaćanja ili da umanjiš tamo račun ako je moguće pa da platiš manji PDV...ako su polovne onda oni odokativno to određuju...
 
Član
zavisi ako ces posotom ili licno ti uvesti,ako je manja kolicina msm 4 felge i gume mozez da ne platis licno uci sa njima u gepektu a potom se placa ja msm al inisam siguran tu ;)
 
Član
darko13 je napisao(la):
Ako uvoziš iz EU trebalo bi samo PDV platiti (po mogućnosti vratiš PDV tamo gdje si kupio pa ti nešto i ostane na razlici PDV-a mislim da je u većini EU preko 20%) ako uvoziš npr. iz Kine carina + PDV nešto oko 30% ako se ne varam ;) Najbolje ti je probati prevuć bez plaćanja ili da umanjiš tamo račun ako je moguće pa da platiš manji PDV...ako su polovne onda oni odokativno to određuju...

Nema šanse to prevuć bez prijavljivanja, jer bih imao i felge i gume (pun gepek). A pregled gepeka obavezan, bilo bi čudo da ne pregledaju. Jedino stavit nove na auto, a sadašnje kao polovne prijavit (bez računa). Išle bi iz EU.
 
Član
Nez jedino da se vadiš da ti je rezervni set pa da prevlačiš jer nemaš tamo gdje ostaviti i sl. Platićeš neki PDV sad nemam pojam šta i koliko...ako već moraš plaiti muljaj dobio na opadu za 50EUR i sl. nikad ne znaš možda prođe...ne bi bilo loše nabaviti neki mali račun na kojem su felge ili gume pa probati sa njim ;)
 
Član
ma nađi nekog od ovih što uvoze auta i završi to za sitne pare.. u odnosu koliko bi tipla za pdv, crina i sl
 
Član
aServis je napisao(la):
ma nađi nekog od ovih što uvoze auta i završi to za sitne pare.. u odnosu koliko bi tipla za pdv, crina i sl

Nisam znao da i to rade :D To nije loša opcija al nikako heh!
 
Top