Uvoz BMW-a iz Njemačke

Uvoz BMW-a iz Njemačke

Član
Halo ljudi citao sam mnoge forume ali nigdje nisam vidio ovakvu kolegijalnost i pomoc iako ljudi postavljaju skoro ista pitanja uvjek odgovorite pa se nadam da ce se naci i neko meni da pomogne i sve pohvale z amomka koji je pokrenuo ovu temu! E sad da se ja nebi ponavljao sa pitanjima ja cu da napisem kako sam j ashvatio pa molim nekoga da mi kaze jesam li dobro shvatio ili ako nisam da mi kaze gdje grjesim??? Ja sam vec u Njemackoj i zelim kupiti bmw 320 ili 318 onaj model koji se proizvodi od 98 do 2004 mislim da je to e46 pa je prvo pitanje jeli se oni mogu svi uvesti ako imaju euro 3 motor ili ima jos neki uslov npr. da je proizveden od 2000 god. i sl. eh ja sam ovako shvatio kada nadjem taj auto da obavezno napravim kupoprodajni ugovor i da uzmem euro1 obrazac col table i da se zaputim prema bih shvatio sam da ce mi do Bosne trebati oko 500 eura i poslje naravno carina i porez u gradu gdje sam prijavljen to jest Sarajevu! najvise me zanima sledece dali neko moze stoposto da potvrdi da mi netreba euro 1 obrazac to jeste da moze proci izjava vlasnika na kupoprodajnom ugovoru i mogu li proci carinu i porez do 1000 eura jer toliko sam spreman dati auto bi gledao sa minimum opreme da uzmem!!! I JOS NESTO VAZNO AKO NEKO OD VAS BUDE U BLIZINI DORTMUNDA DOLAZIO DO SREDINE OKTOBRA NEKA MI SE JAVI NA OVOM FORUMU PA CU MU DATI MOJ KONTAKT MOZE USTEDITI NESTO PARA JER MOZE PRESPAVATI KOD MENE BEZ PARA!!! Pozdrav svima i molim za odgovor
 
Član
Mislim da ti oprema ne igra veliku ulogu na carini, kod nas je to samo formalnost, nekada ni ne pridju autu na 50 metara, a ne da gledaju opremu.

I mislim da auto treba biti Euro 3 da bi se uvezao, prvo ti nadji broj sasije auta koji zelis, a onda zovi nekog speditera (ne znam moze li direktno carinu) i provjeri jel se taj auto uopste moze uvesti u BiH. Isto tako, oni ti odmah po katalogu mogu reci kolika ce biti carina za zeljeno auto...
 
Top