uvoz auta

uvoz auta

uvoz auta iz njemacke
citao sam predhodno objavljene teme ali cu postaviti par pitanja na koje nisam mogao naci odgovor u predhodno objavljenim temamma
planiram da prodam golfa i uvezem bmw e46 320 dizel facelift 2002+ god.
e sad interesuje me povrat pdv-a jel to vazi samo ako se kupi u auto kuci?
vidim u nekim oglasima na mobile.de pise privatno prodaje a iznad gore stoji 19 % vracanje poreza
i taj porez se vraca nakon uvoza auta u BiH?
da li mora osoba koja je kupila auto na sebe otici po taj porez ili moze neko drugi za njeg podici (npr rodbina koja vec zivi tamo)
gdje se vraca taj pdv?
auto se carini kao prije na granicnom prelazu u koji se udje sa autom ili se moze u Tuzli na carini rijesiti sve?
citao sam da treba pocastiti da se to papirologija brzo rijesi
cijene cool tablica, euro 1 obrazca i putarina imamo u predhodnim temama
e sad mene interesuje dovlacenje auta na kamionu,,kazu da ima x ljudi koji to rade i da se moze naci npr neko ko vozi par auta i ima slobodno mjesto pa tako izadje jeftinije i ne razmisljamo o kvaru na autoputu
pa ako neko ima br. od nekog ko prevozi ta auta moze mi poslati u pp s obzirom da bi mozda isao u hamburg da uvezem auto pa mi je tako lakse..
u slucaju prevoza kamionom ne treba col tablice i registracija auta na mjesec dana, treba samo euro1 obrazac i da je auto odjavljeno?
u slucaju dovlacenja euro 1 obrazac,col tablice,osiguranje na mjesec, odjava auta ili ima jos nesto od papirologije?
zna li neko koja je kataloska vrijednost tog auta u BiH?
homologacija je 260 KM?
kakva su iskustva sa cijena na mobile.de i cijenama u Njemackoj s obzirom da i kod nas na piku ima svasta pa ljudi kazu vidi golf 4 5000 KM TDI a kad odu da ga pogledaju razocaraju se...a neko drugi ko je ulozio puno prodaje za 7000 KM
ja ovo auto planiram uvesti za sebe i naci u boljem stanju jer ja auto previse i odrzavam i ne bih da u startu imam velika ulaganja...
da li je isplatnije kupiti u auto kuci gdje se moze vratiti pdv ili privatno jeftinije bez vracanja pdv-a?
znam da ima dosta turaka koji drze autokuce pa se i toga treba paziti jer su muljatori veliki
da li je uveden zakon da se placa 100% osiguranje na prvu registraciju?
 
BHT Ovisnik
Da ti odmah skratim muke posto sam i sam kupovao auta vani. Zaboravi sve sto si pitao, uzmi lovu i kupi auto u nas !
Prva stvar posto nista neznas oko uvoza,druga sto Njemacka nije zemlja zlata i svile nego su to vecinski turci i prevaranti na svakom cosku. Treca sto ti niti jedno auto nije kao sa slike i bezveze ces otici u Njemacku, kupiti ces nekog tamo i izaci ce te skuplje nego ovde. Cetvrta sto je BiH mala, ne svidi ti se,okrenes se i odes dalje,pogledas jos 10 takvih bmw-a i potrosio si svega 50-100KM goriva i nista vise,a tamo si izgubio mnogo vise. U nas ima izuzetno povoljno auta, jer i nasi sverceri gore znaju gdje ce i kako uzeti auto, velika je konkurencija tako da ga u startu kupe mnogo jeftinije nego bi ti, i odmah ga ovamo mogu zbog konkurencije jeftinije prodati i da dobro produ i oni i ti. Ovo ti samo kazem iz iskustva, e sad ako zelis proci sve to, pa se kasnije kajati dobro pripremi guzicu s obzirom da ces se 24h voziti u cumezu od busa pa onda dalje sav cirkus. A sve to sto si pitao imas u temi od preko 70 stranica koju sam ja jos davno otvorio kada sam prvo auto uvozio te je redovno nadupunjavaju. Pozdrav
 
Član
Kao što ti Cole kaže , sve je tako od riječi do riječi , jer ako gore ne ideš sa nekim iskusnim prodavcem vozila od povjerenja , mogućnost da se zajebeš i to po većoj cijeni je više nego vjerovatna.
Ne žuri prečešljaj polako BIH, jer da se pronaći izuzetnih i održavanih e46-ica i kod nas (kod mene u gradu ima bar 5-6 vrhunskih)
Jedino kod nas je problem što bi svi imali vrhunski 320d sa 150-200.000km po mogućnosti sa ///M optikom za 6-7.000 maraka , a to nema kod nas a još manje u Njemačkoj.
 
Član
Ja sam svoje uzeo prije 3 mjeseca, insigniu u Njemačkoj u Opelovom salonu. Gore što se tiče njemačke nije bilo problema ni oko poreza, dobio sam ga još prije nego sam i registrovao. od granica do registracije vala mi se smučilo. Svašta je bilo i isto sam se zapitao nekoliko puta jel mi trebalo to ili da ovdje ganjam i čekam auto. Razmisli dobro, sigurno je da je gore veća ponuda i cijene su drugacije, ali ako je u 1000 maraka razlike, odma kod nas kupuj
 
BHT Ovisnik
I uzmi u obzir da si ti kupio u salonu gotovo novo auto,a ovo je ovamo vec jos drugacija prica
 
Da ti odmah skratim muke posto sam i sam kupovao auta vani. Zaboravi sve sto si pitao, uzmi lovu i kupi auto u nas !
Prva stvar posto nista neznas oko uvoza,druga sto Njemacka nije zemlja zlata i svile nego su to vecinski turci i prevaranti na svakom cosku. Treca sto ti niti jedno auto nije kao sa slike i bezveze ces otici u Njemacku, kupiti ces nekog tamo i izaci ce te skuplje nego ovde. Cetvrta sto je BiH mala, ne svidi ti se,okrenes se i odes dalje,pogledas jos 10 takvih bmw-a i potrosio si svega 50-100KM goriva i nista vise,a tamo si izgubio mnogo vise. U nas ima izuzetno povoljno auta, jer i nasi sverceri gore znaju gdje ce i kako uzeti auto, velika je konkurencija tako da ga u startu kupe mnogo jeftinije nego bi ti, i odmah ga ovamo mogu zbog konkurencije jeftinije prodati i da dobro produ i oni i ti. Ovo ti samo kazem iz iskustva, e sad ako zelis proci sve to, pa se kasnije kajati dobro pripremi guzicu s obzirom da ces se 24h voziti u cumezu od busa pa onda dalje sav cirkus. A sve to sto si pitao imas u temi od preko 70 stranica koju sam ja jos davno otvorio kada sam prvo auto uvozio te je redovno nadupunjavaju. Pozdrav
ja sam odlucio da odem tamo i kupim auto bas zbog toga sto je kod nas sve iz uvoza i 99% krseva a u to sam se uvjerio kad sam golfa kupovao...na piku povoljnih puno tacnije oko 7000-8000 i ja obidjem pola BiH i svi ti iz uvoza nisu bili kao na slikama nego u skroz losem stanju i iznenadilo me da je bas svaki svercer rekao da ne zna nista o servisima tako da mi je najbolje odmah uraditi servise..i nakon par dana hodanja odlucim se da odem u Banja Luku iz Tuzle sto mi je bas i bilo daleko a covjek je tvrdio bas sve ok ali kad sam dosao skroz sam se razocarao i onda u povratku kraj puta nadjem ovog golfa kojeg sam kupio ali je bio 9500 KM i dobijem jedva za 9400...iz uvoza Italija 18h navece ne radi nijedan servis mjesto u prnjavoru auto salon i mogu a samo 100m provozati jer nije reg. auto...kupim ga jer mi doslo glave taj obilazak drzave i kad sam dosao kuci sve je bilo ok,,,vec sutra auto nece da vuce i mali servis uradim,nekih sitnica zamijenim ode mi 600 KM i tako dan za danom za ove 2 godine i par dana dadoh ja 3000 KM za golfa i sad ok sve sluzi ali ja odlucio da mijenjam auto...kad saberem sve ne treba mi takvo auto u koje treba bas sve uloziti...znam da gore ima turaka ali ipak ima veci izbor npr na pijaci kazu ima puno auta pa kad se sve pregleda mora biti neko od domacina koji je ulagao ...jednostavno nasim ljudima ne mogu vjerovati jer vidim kako i neki prijatelji odrzavaju auta pa kazu kod mene se nista ne kvari a auto jedva ide..ja tako ne znam,,,ja bilo koju sitnicu idem mehanicaru a nekad odem i kad je sve uredu da mi onako pregleda auto...i na autu je bas 100% sve ispravno...evo i prodajem golfa u kojeg je sad ulozeno sve tako da buduci vlasnik je miran al ljudi hoce za 6000 KM i ja im kazem kupite vi za 6000 pa ulozite jos 3000 u auto..jer svi dobro znamo kolko je golf 4 skup za odrzavanje...samo kocnice su 700 KM,zamjenski dijelovi za servis 550 a original 1000,8 guma 1000 KM + 8 felgi itd...
nije problem meni sto ce me izaci auto vise nego u BiH jer to i zelim ali zelim da je auto bas bas odrzavano i da vidim npr nove kocnice,gume dobre,servisi radjeni,klima ispravna,nema ostecenja na limariji i slicno...a ja nisam mogao naci sve odgovore na ova moja pitanja u predhodnim temama...
 
Ja sam svoje uzeo prije 3 mjeseca, insigniu u Njemačkoj u Opelovom salonu. Gore što se tiče njemačke nije bilo problema ni oko poreza, dobio sam ga još prije nego sam i registrovao. od granica do registracije vala mi se smučilo. Svašta je bilo i isto sam se zapitao nekoliko puta jel mi trebalo to ili da ovdje ganjam i čekam auto. Razmisli dobro, sigurno je da je gore veća ponuda i cijene su drugacije, ali ako je u 1000 maraka razlike, odma kod nas kupuj
na koji nacin si vratio porez prije nego sto si registrovao?
 
Član
Auta koja su bila registrovana na firmu ako se izvezu iz drzave moze se vratiti porez...19% u njemackoj 25% u svedskoj.
Fercera tako sto platis ukupnu sumu auta i kad on dobije potvrdu da je auto napustilo EU on ti vrati kes, ili nekome kome ti kazes da pokupi. Vrlo jednostavno.
 
Član
Cogent_boy citam neke postove i ne znam sta bi ti rekao na sve to mislim da previse ocekujes a hoces "malo" da das. Nemoj mislit da ces tamo jeftino uzet da valja. Tamo da valja i da dobijes sto trazis kosta vise vec kod nas sa svim dadzbinama. Moj drug je uvezao audi a6 c5 2003 god 2.0 benzin i tada ga je izasao 17000km a mogao je bez problema da uzme 2.4 benz noviji model 2004god. On je svog audija svjesno platio papreno jer ga je kupio od prvog vlasnika na kucnom pragu bez pijace i tih vrangulija vec kod vlasnika kuci ali je stanje full. Tako i to auta sa malom kilometrazom su dosta skupa. Col3 ti je lijepo i kratko objasnio
 
BHT Ovisnik
Ja jedno ti drugo. Jel ti stvarno mislis da ces gore otici i kupiti auto svojih snova ? Pa to i ovdje mozes, ja imam E46, i ima ih i ovdje od 6 pa do 10 raznih istih godina. Ja imam dosta rodbine po njemackoj i poslovno odem, pa da vidis covjece koji su to krševi. Kada sam kupovao ovog E46 nasao na mobile.de BMW.a svojih snova, ima 15 slika auta,na svakoj bolji od boljeg, 5500€, rekoh to je to,kupujem. Sreca ujak nekih 100njak km od tog mjesta. Pa kada je on pregledao i poslikao, to je olos teski, gepekt sav od ulja, sic i tapecirung poderani,ali je uslikano tako da se to nigdje ne vidi, sjenila nema koliko je se ogulio, ispod haube vise lisca nego ispod lipe u 10om mjesecu, katastrofa. Posto su tad u nas bile bas prenabijene cijene odlucim se otici u Sloveniju jer do nje mogu otici i vratiti se za jedan dan ako i izgubim auto,nije toliki trosak. I ovaj bmw sto vozim je bio 4900, dogovorena cijena na 4700 da dodem i to je to. I auto je imao nekih nedostataka, koji se naravno ni uzivo nisu mogli vidjeti dok ga nisam provozao i sl., za koje navodno nije ni vlasnik salona bio upucen, te sam nakon konzultiranja preko telefona sa svoja 2 majstora iz Mostara uspio spustiti cijenu na 4200€ da to rijesim sam,kao sto i jesam. I tada sam prosao s autom na cesti za 2500KM jeftinije nego u nas,ali toga vise nema, jer je konkurencija prevelika,a sverceri nasi znaju gdje i kako traziti,pa ne idu oni ko mi muha bez glave. Ja osobno kada god odem u svabiju prosetam da vidim auta i cijene i nije uopce tako kao sto ti zamisljaj,ali slobodno otidi,kupi ga,plati ga kao i ovdje (jer su troskovi uvijek veci nego sto ti racunas) i onda ponovo sve ulozi ovdje opet. :)
Ja sam neki dan kupio auto iz uvoza, nisam htio ici po njega jer bi me skuplje izaslo, ali ti nemoj uciti iz tudih gresaka pa probaj, ovo su nova vremena, nije ono sto mislis. Ne govorim ti ja iz ljubomore il mrznje, nego da se kasnije ne kajes, ali ti kako zelis.
 
Član
na koji nacin si vratio porez prije nego sto si registrovao?
Ne gledaju oni jesi ti registrovao ili ne, ja sam dobio nazad to a isti dan i dobio tablice. Kad se auto odjavi tj kad izadje iz EU dobiješ od njih mail, barem sam ja dobio. Nakon 2,3 dana samo ti uplate na račun jer sam sve radio preko računa. Sa njim je to jednostavno, sve što sam sa njima odradio jesam za dan gore preuzeo i ostalo odrade oni
 
Član
Bez obzira gdje uzeo auto kupuješ mačka u vreći, i bitna ti je samo nafaka, apsolutno nevažna stvar je da li je iz uvoza ili ne.

Moja preporuka je samo da ganjaš ITALIJU ili AUSTRIJU, ono iz Njemačke je zgazilo sve moguće.
 
Član
Nemojmo se varati ljudi, svugdje u svijetu imate preprodavače, privatno ljude koji prodaju, i autosalone sa novim i polovnim autima. bilo to njemacka austrija italija bosna itd. Uvijek se to sve vrti oko budzeta. Ja sam insigniu platio hiljadu dvije vise ali sam uzimao iz salon i necu da se sikiram, siguran sam da istu sam mogoa naci kod preprodavaca za i 10 000 maraka manje ali da su prekucani i kilometri i da nije ocuvana da ima packe. Gdje god da se uzima polovno auto to je mač sa dvije oštrice. Ja lično ne bih nikad uzimao Austrija, jer je cijena veća nego u Njemačkoj. U Italiji i Francuskoj većinom ali i to zavisi odakle se uzima su dosta prekucavani. Ja da sam imao više još para uzeo bih auto iz Švicarske, cijena je tu negdje ali je u 90% slučajeva full oprema i sigurno da je očuvano. Većina auta se može naći ispod 100 000 kilometara i svašta nesto, ali porezi su veliki i to se nama ne isplati...

Da skratim, koliko para toliko muzike. Svi bi mi full a da dobro prodjemo :)
 
Član
Cole je uvezao sad već tri auta tako tako da pročitaj sta ti momak piše.
Toliko ti ja mogu reci b
 
Top