Uvoz auta za dijelova?

Uvoz auta za dijelova?

Pozz zanima me kakva je procedura oko uvoza auta za dijelova, radi se starijim autima koja nisu euro 3, kakva je procedura oko uvoza, da li ima neka firma/prevoznik koji nudi ovakve usluge? Nemojte mi govoriti da jednostavno registrujem auto, prevezem preko granica i posaljem table i saobracajnu nazad, to mi nije isplativo, razmisljam o kupovini nekih 5-10 auta u jednoj turi. Ima li neko nekakva iskustva???
 
Član
Najbolje ti je da vidiš ako imaš koga u auto kući kakvoj. Pola autootpada radi to. Mislim da ti je najbolje da kontaktiraš neku kvalitetnu špediciju.
 
Pa problem je sto ovdje i nemam koga za kontaktirati, sve auto kuce mogu uvesti max 2-3 vozila jer imaju one male labudice, nema ni jedne koja ima veliku labudicu da uveze veci broj vozila u jednoj turi..
 
Član
druze ko ce ti vuci 8 krseva na kamionu kad ti je cijena prevoza npr. iz njemacke 500-600e po autu,ne radi to niko,nema tu racuna, a i moras imati projavljen otpad da bi tako nesto uopste radio,sva ta stara auta dolaze na tockovima kod nas,sto se tice njemacke vecina dovozi pred istek tehnickog,ostavi ovde i cao dok recimo u svici u nekim kantonima ne treba imati tehnicki...
 
Super Moderator
Ma u svici mora sve imat tehnicki i to da znate kako rigorozan da se ubijete. Zato oni prodaju starija auta bez tehnickog jer je skuji tehnicki od auta. To gore nadjes registrovano sjednes u bus i dovuces i tako jedno po jedno
 
Član
Što se tiče euro 3 auta :
Da bi uvezo auto, malo razbijeno hajmo reć, skuplja ti je carina nego na ispravnom autu, il moraš cariniku uvalit 50-100 € da te pusti i da te uvede kao normalno auto, il moras cekat da komisija izađe i procijeni količinu stete pa i to nesto obračunavaju posebno.
Ako uzmeš tamo auto sa kvarom na motoru, mali ili veliki kvar bio nebitno, to već možeš uvest, plaćaš regularno carinu kao i za ispravno auto.

Niko ziv nije uvezo auto s namjerom na odpad da ga dadne, osim ako ti se ne zalomi, uzmes ga s manjim kvarom kontas mozes napravit a desi ti se da popusis i onda čupaš kolko tolko para iz dijelova, ko sto se meni desilo.

E sad sto se tice samo tih auta euro 2,
Mozes dotjerat u bosnu, labudica ce obavit sve moguce radnje do homologacije, bez homologacije se ne moze carinit auto, a homologacija je ta koja potvrđuje euro 3, odma nakon toga ti mozes auto rashodovat, al ce neko najebat, jer je zakon naredio da se auto ocarini u roku od OKO 14 dana nakon ulaska u bosnu,
a u bosnu ga mozes dovuc a da se ne prijavi da je auto uslo samo sa regularnim njemackim tablama

konkretno rečeno, moras dotjerat auto sa njemackim tablama, dodjes kuci skines table i odjavis ih u njemačkoj i to je to...
 
Član
taj tehnički pregled ( TÜV ) u njemačkoj možeš dobit za 100 € kod svakog turčina i arapa, samo mu reci da ides za bosnu da auto vise nece bit u Njemačkoj
 
Član
ja sam dovezao skoro auto iz svice,razbijena bila zadnja sajba i desni blatobran,zalijepio najlon i goni,ovim gadovima na granici dao malo swiss slatkisa(to vole vise nego pare) i uredno prosao:D
 
@Dzeniii, auta bi i bila za rahoda, ne trebaju mi auta da ih pravim pa prodajem, znam i ja za ovo kupiti, registrovati i dovesti, to sam par auta sa rodjakom radio, i jednostavno nije isplativo, troskovi su 4 puta veci od same cijene auta, zato mi daje kako pokusati prebaciti vise auta u jednoj turi..
 
Top