Uvoz auta iz UK

Uvoz auta iz UK

Član
Dakle malo sam njuskao po mobile.de i slicnim stranicama i primjetio sam veci skok cijena Fabije prve generacije. Nekad se slupana mogla naci i za 600€ a sad minimalna cijena oko 1500€+ pa sam nadosao na ideju uzeti auto iz engleske posto je u njih to jeftino ko blato. Ali kako dalje, gdje gledati, kako organizirati prevoz, koji papiri trebaju biti prilikom kupovine i uvoza da bi mogao odraditi homologaciju na svojoj i regitrirati je sa serijskim brojem motora tdi-a itd ?
 
Član
Vozilo sa volanom na desnoj strani ne može proći homologaciju.
Nisam siguran za neke specifične vrste vozila tipa vatrogasna, oldtimeri ili neka druga specijalna (kamioni prije svega, a ne putnička)...ali standardno vozilo ne može. Možeš ga uvesti da ti ga neko sa engleskim papirima doveze ovdje i da bude tzv. stranac, a legalno ne.
 
Član
to mozes uvest,uvezes auto za djelove,i mjenjaj....

Vozilo za dijelova moze uvozit samo firma, a upravu je kolega sto je vec gore napisao da volan na desnoj strani ne prolazi homologaciju, sto se tice papirologije treba ti eur1 ko i za svako auto koje hoces uvesti u njemacku.
A sad gdje ti je racunica, da je kupis u engleskoj za 500 eura, prevoz 1000 € , dadzbine nasoj drzavi minimum 500 eura, to je sve ukupno 2000 € , gdje su zivci i stresovi,za 2000€ mozes ovde kupit motor komplet s mjenjacem i strujom i da ga osvjezis sve novo u njega da stavis
 
Član
Koji bi tdi motor, nezz jeli sve isto kao kod ibize mozda se one jeftinije mogu naći, a i više ih ima sa 1.9 tdi 96kw...
 
Od te bi ti jedino motor mogao prebacit a instalaciju sumnjam. Radili smo kod komsije oktavije 2005-06-07god prepakivali sa engleskog na nase volan prebacivali instalaciju komplet menjali tako da nisam siguran da ti instalacija pase
 
Top