Uvoz auta iz Njemacke

Uvoz auta iz Njemacke

Član
Veliki pozdrav svim clanovima BHTunning foruma!!!
Novi sam clan stranice. Zovem se Nihad, imam 32 godine, trenutno vozim Opel Astru, grad Hadzici.
 
Poslednja izmena od urednika:
Putovanja.ba
Administrator
Dobro došao na forum, potraži teme za informacije, ukoliko nema informacija koje tražiš otvori temu i pitaj ;) uživaj
 
Član
Veliki pozdrav svim clanovima BHTunning foruma!!!
Novi sam clan stranice. Imam pitanje u vezi uvoza auta iz Njemacke.

U ranijim postovima je vec donekle objasnjeno i znam da je CoL3 takodjer napisao skoro pa detaljno o ovome pitanju ali imam potrebu da pitam ponovo tako da bih svima bio zahvalan na odgovoru. Kao sto rekoh planiram uvoz auta iz Njemacke, okolina Frankfurta i to Audi A4 2010 ili 2011, osnovi model bez neke extra opreme.
Interesuje me koliko bi me izasla davanja na carini, mislim pdv, homologacija, usluge spedicije i ostalo.
Takodjer ukoliko mislile da je okolina Frankfurta skuplja sto se tice auta u odnosu na neke druge gradove u Njemackoj zamolio bih da napisete koji gradovi su jeftiniji.

Znam da su ranije mnogi pitali i pisali o ovoj temi ali zanima me da li je neko imao nekih iskustava o uvozu auta iz Njemacke u skorije vrijeme, znaci u zadnjih mjesec ili dva.

Zahvaljujem se unaprijed na odgovorima i sve najbolje svima!
 
Legend
Poštovani, da ne otvaram novu temu a slična je tematika ovoj koje se kolega iz posta iznad "dohvatio", ja također imam slično pitanje.
Planiram uvoz Audi S3 2010 god SB model.
I mene okvirno interesuju dadzbine kojim bi ovaj model okvirno bio opterecen (3-4-5.000KM recimo).
Također, interesuje me, postoji li mogucnost da se napravi neki vid ovjerenog (od strane notara) kupoprodajnog ugovora gore na iznos recimo 8.000€ i da li to znači po automatizmu da će se auto tretirati te vrijednosti prilikom uvoza ili će bez obzira na ugovor vrijednost auta biti određena kataloškom vrijednošću istog ?
Unaprijed hvala
 
BHT Ovisnik
Ne gledaju na racun toliko,oni ga procjene po katalogu. Osim ako au nagodni kao na nekim granicama pa ce ga procjeniti i ispod racuna kada se pocaste,ali u pravilu ide njihova procjena
 
Član
Pozdrav svima!
Kao sto sam vec ranije pitao u vezi uvoza auta iz Njemacke ovom prilikom bih zelio da podijelim informaciju koja ce mozda nekome pomoci pri uvozu. Informacija je od danas (6 juli 2015).
Da bih bio malo bolje upoznat oko uvoza poslao sam upit jednoj spediciji za dva auta da vidim koji su troskovi. Ovom prilikom mozete orijentaciono da vidite koji su troskovi koje mozete da ocekujete.
Informacije su za:

Passat 2.0 TDI € 6.400
09/2007
190 000 km
103 kW
CO2 Emission 156 g/km
Euro 4


Audi A4 2.0 TDI €11.999
06/2011
199 980 km
105 kW
CO2 Emossion 131 g/km
Euro 4

image.jpg

Nadam se da ce nekome biti od pomoci ove informacije prilikom uvoza.

Pozdrav i sretno!!!
 
Top